Як працювати в умовах воєнної економіки та фінансової нестабільності – досвід групи НЕБ

Як працювати в умовах воєнної економіки та фінансової нестабільності – досвід групи НЕБ

01.02.2023 08:15
  1620
Микола Маранчак

Як Національна електронна біржа (НЕБ) розвиває онлайн-каси та POS-термінали Е-ЧЕК в умовах війни та над якими “ідеальним продуктом” для великого рітейлу зараз працює.

Співзасновниця та директор компанії Е-ЧЕК Євгенія Божко в колонці RAU розповіла про незамінний помічник для бізнесу, який дозволяє економити понад 50 000 грн на придбанні касового апарата та POS -термінала, а також сканера штрих-кодів і касовій стрічці та інші розробки компанії.

Починаючи з 24 лютого минулого року ми всі без виключення пройшли п’ять стадій прийняття неминучого – заперечення, гнів, торг, депресію та власне прийняття. Це стосується і людей, і бізнесів. У когось цей процес зайняв кілька днів, у когось – кілька тижнів, а дехто й зараз долає цей шлях. Але вже точно можна зробити попередні висновки щодо того, як допомогти собі, зберегти команду та врятувати бізнес під час воєнних дій та суцільної нестабільності.

Наприклад, Національна електронна біржа (НЕБ), яка вже більш ніж сім років займається продажем об’єктів нерухомості на онлайн-аукціонах, опинилася перед нелегким вибором – заморозити діяльність та розпустити колектив у вимушену довготривалу відпустку або зосередитися на інших напрямках діяльності до відновлення онлайн-торгів. Обидва рішення несли ризики. Перший: втратити кваліфікованих спеціалістів, які б за цей час могли знайти іншу роботу, другий: виратити так званий запас міцності на непрофільні проекти та не отримати прибутку.

З рештою вирішили піти комбінованим шляхом задля збереження робочих місць та колективу – частина команди зосередилась на підтримці життєдіяльності біржі та комунікації з клієнтами, а інша частина – на розвитку digital-рішення для бізнесу – онлайн-касі та POS-терміналі Е-ЧЕК.

З моменту запуску проекту команді вдалося долучити до клієнтської бази більш ніж 20 000 приватних підприємців та юридичних осіб, а за минулий рік вдалося утримати базу та поповнити її новими абонентами, серед яких представники середнього бізнесу на великого рітейлу. А також значно удосконалити сам продукт.

Відтепер Е-ЧЕК – це незамінний помічник для бізнесу, який дозволяє економити понад 50 000 грн на придбанні касового апарата та POS -термінала, а також сканера штрих-кодів та касовій стрічці. Приймати платежі, видавати чеки та звітувати в податкову відтепер можна просто в мобільному телефоні, планшеті, лептопі або ком’ютері.

Рішення враховує навіть перебої з енергопостачання та може працювати офлайн. А також сприяє збільшенню обсягів продажу завдяки тому, що може приймати будь-які види безготівкових розрахунків. Ще один торішній доробок – це інтеграція продукту з 1С та можливість вести аналітику продажів для власника бізнесу.

На цьому робота не завершилася, саме зараз команда Е-ЧЕК працює над створенням ідеального продукту для великого рітейлу. Це буде окреме рішення для багатотранзакційного та швидкого бізнесу. Головні фішки продукту – це швидкість фіскалізації та безперебійна робота при всіх ризиках, таких як відсутність електроенергії, інтернету, зв’язку з серверами податкової тощо.

Ринок дуже чекає на цей продукт, адже зараз не має нічого подібного, а час диктує нові виклики. Поки що є багато пілотних проектів компаній-постачальників пРРО, але всі вони поки що мають багато недоліків та не є ідеальними.

Поки частина команди працювала над вдосконаленням Е-ЧЕК, інша частина продовжувала працювати на ринку нерухомості – спілкувалися з клієнтами, шукали цікаві об’єкти, робили перші угоди. А після відновлення онлайн-аукціонів в системі Prozorro.Продажі в вересні минулого року, почали працювати на повну, й продали активів держмайна на загальну суму майже 1 млрд грн, які наповнили бюджет України.

Маючи неоціненний практичний досвід продажу топ-об’єктів на ринку України, таких, як готель “Дніпро” на Європейській площі Києва, торік НЕБ знову продав топ-кейсів вартістю понад 400 млн грн, зокрема, АТ “Львівський ювелірний завод”, Залозецький спиртзавод, ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат”, цим самим підтвердивши реноме лідера українського ринку електронної комерції.

Взагалі за допомогою спеціалістів НЕБ можна придбати:

  • унікальні об’єкти нерухомості державної власності та власності місцевих громад, які і досі не знаходяться на відкритому ринку;
  • земельні ділянки несільськогосподарського призначення, які були б в пригоді великому рітейлу;
  • логістичні об’єкти (склади, майнові державні комплекси й т.д.), які також були б цікаві великому рітейлу і не тільки;
  • державні гарантії угод, які формуються за підсумками аукціонів, і це дуже важливо, особливо для портфельного інвестора;
  • професійний супровід досвідчених фахівців і надання консультацій для отримання максимально ймовірної перемоги в торгах.

Якщо говорити про плани на 2023 рік, то головне для всіх нас – це здобути перемогу. Саме це відкриє шлях інвесторам до особливо привабливих активів, які ще досі не вийшли на ринок України за програмою малої приватизації, а також надасть довгоочікуваний старт великої приватизації. Але у будь-якому разі НЕБ та Е-ЧЕК будуть продовжувати працювати, бо вже маємо певний досвід роботи навіть за таких умов.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку