Енергетика, агро, будівництво: які нові сфери розвивають власники АТБ, Епіцентр та ОККО

Енергетика, агро, будівництво: які нові сфери розвивають власники АТБ, Епіцентр та ОККО

1 день тому
  99
Дарія Осіїк

Будь-який бізнес прагне масштабуватися і розширюватися. Разом з тим протягом останнього часу спостерігається експансія деяких ритейлерів поза межами своєї ніші. Хто у 2024 році активно освоював нові для себе ринки дослідила редакція Liga.net. RAU пропонує головні тези цього матеріалу.

Співласник АТБ розвиває енергетичні та будівельні напрямки

Співвласник найбільшої української мережі супермаркетів АТБ Геннадій Буткевич давно розширює сферу діяльності. Ще у 2015 році він заснував інвестиційну компанію BGV Group Management, яка інвестує в різні галузі, включно з енергетикою, гірничодобувною промисловістю та технологіями.

BGV володіє ліцензіями на розвідку та видобуток різних корисних копалин. Також займається девелоперськими проєктами.

У 2024 році Буткевич почав інвестувати у виробництво електроенергії та увійшов у будівельний бізнес. На початку жовтня стало відомо, що Антимонопольний комітет погодив придбання 18,88% компанії “УТ Пауер”, яка займається виробництвом електроенергії, фондом “Магнум” Геннадія Буткевича.

Також у жовтні компанія BGV Group Management повідомила про реалізацію свого першого енергетичного проєкту – будівництво у Рівному понад 50 МВт потужностей газових когенераційних установок. У компанії повідомили, що перша черга запрацює вже під час цього опалювального сезону, а повний цикл проєкту має реалізуватись протягом року.

Щодо будівельного напрямку, то на початку листопада BGV Group Management оголосила про партнерство з SAGA Development, українським девелопером з великим портфелем нерухомості. Компанії підписали угоду про стратегічне партнерство і почнуть разом працювати над проєктом ЖК Boston Creative House на проспекті Степана Бандери в Києві.

Майбутній ЖК Boston Creative House (Фото: bgv.com.ua)

Крім цього, компанія BGV Development, яка входить до BGV Group Management, розпочала два нові проєкти – будівництво котеджного містечка Equides Villas під Києвом та розвиток мережі районних та приміських малих торгових комплексів. Першим таким проєктом буде ТЦ загальною площею 3800 кв. м у Житомирі.

Для розвитку свого будівельного напрямку у грудні Геннадій Буткевич придбав також підприємство “Аерок” з виробництва газобетону.

Подружжя Герег будує заправку та постачає природний газ

На початку червня 2024 року видання “НафтоРинок”, посилаючись на дозвільні документи, копії яких були в розпорядженні редакції, повідомило про будівництво АЗС компанією Епіцентр К, яка належить Галині та Олександру Герегам.

На АЗС продаватиметься дизпальне та бензин марки А-95+ та А-95. Для зберігання пального передбачено два підземні резервуари об’ємом по 100 куб м. Річний об’єм нафтопродуктів складатиме до 10 500 кв. м. Площа земельної ділянки, на якій розміщуватиметься підприємство, – 0,3004 га.

Також у серпні 2024 року новостворена компанія Епіцентр Дженерейшн отримала ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу й електричної енергії.

Варто також відзначити появу нових напрямів основного бізнесу Герег. Про один з них – розвиток великих торгово-розважальних центрів – компанія оголосила ще наприкінці 2023 року. Через рік, наприкінці вересня 2024-го, у селі Чабани під Києвом відкрився перший об’єкт. ТРЦ розташований за адресою Одеське шосе, 8, де раніше працював гіпермаркет мережі Нова лінія. Після перебудови торговий об’єкт став у два з половиною рази більшим. У липні відкрився також перший парк розваг Epiland у Києві.

Мережа ОККО розвиває агронапрям, зелену енергетику та будує курорт у Карпатах

Власник мережі заправок ОККО Віталій Антонов також розвиває одночасно кілька нових напрямків. Один з них – агро. Компанія ОККО Агротрейд, яка входить до холдингу OKKO Group і реалізує цей напрям, створена ще у 2016 році. У 2024 році холдинг інвестував у агро майже 100 млн грн. І, як зазначив під час RAU Summit 2024 СЕО компанії Василь Даниляк, планує інвестувати у 2025 році ще понад 200 млн грн.

У 2023 році ОККО Group зайшла в партнерство компанією “Гадз-Агро”, яка розташована у Тернопільській області та має 26 000 га землі, молочне виробництво, елеватор на 100 000 т, насіннєвий і комбікормовий завод. У планах компанії – розширення земельного банку, збільшення поголів’я корів. Крім того, у компанії планують інвестувати $10 млн в олійне підприємство та побудувати елеватор з когенераційною установкою для виробництва електроенергії. А також – біоетанольний завод на Тернопільщині потужністю 83 000 т на рік.

Також концерн Галнафтогаз планує побудувати вітрову електростанцію на Волині вартістю 235 млн євро і потужністю 147 МВт. Кредит на суму 62 млн євро надасть Європейський банк реконструкції та розвитку компаніям Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь і Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь 3, які реалізуватимуть проєкт.

У жовтні 2024 року ОККО Group також повідомила про початок будівництва нового всесезонного гірського курорту міжнародного формату GORO Mountain Resort у Львівській області.

Як виглядатиме курорт міжнародного формату GORO Mountain Resort (Фото: okko-group)

Планується, що на курорті буде перша в Україні та найдовша гондольна канатна дорога (2,8 км) і найдовша лижна траса (3,8 км). Також компанія зведе 25 готелів на 5500 номерів. Уже розпочалося будівництво Welcome Centre та нижньої станції гондольної канатної дороги.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку