П’ять хвилин на збори: як рітейлеру прискорити процес комплектації замовлень в два рази

П’ять хвилин на збори: як рітейлеру прискорити процес комплектації замовлень в два рази

24.02.2021 08:00
  1071
Костянтин Симоненко

Система Pick by Light від компанії UIS дозволяє в рази скоротити час і штат співробітників, необхідних для організації збору і відправки замовлених товарів.

Цей матеріал доступний російською мовою

Компанія UIS розробляє софт і обладнання для автоматизації логістики. Її рішення Pick by Light / Put to light, яке вже використовують майже всі національні логістичні оператори, по суті унікальне для вітчизняних розробників і вигідно відрізняється ціною від зарубіжних аналогів. Зокрема, Нова пошта змогла підвищити продуктивність власних сортувальників на 103%. Крім того, як показує практика, такий проект автоматизації допомагає забезпечити рівень задоволеності клієнтів сервісом (CSI) на рівні 95%.

Рішення, пропоновані UIS, можуть підвищити ефективність роботи логістики у багатьох компаній, в тому числі рітейлерів.

Надати прискорення сортуванню

Пандемія COVID-19 ще більше загострила проблему підвищення продуктивності складів, оскільки значно зросла кількість онлайн-замовлень. У міру зростання популярності онлайн-покупок у багатьох виникла необхідність підвищити ефективність роботи із сортування/комплектації онлайн-замовлень.

Напевно багато керівників хоча б раз стикалися зі скаргами клієнтів, які отримували не те, що замовляли, або не в повному обсязі, бо співробітник на складі помилився при складанні замовлення.

На жаль, навіть найдосвідченіші і добре навчені співробітники не застраховані від помилок. А це створює в свою чергу негативний купівельний досвід і навіть може призвести до скорочення онлайн-продажів, особливо якщо проблеми на складі мають системний характер.

Тому перше, в чому може допомогти автоматизація – усунути людський фактор. Крім того, автоматика дозволяє прискорити процеси по сортуванню/комплектації замовлень. В даному випадку, рішення Pick by Light від UIS може підвищити ефективність, що вже було високо оцінено ринком. Є аналогічні системи від європейських (в основному німецьких) і американських виробників, але їх вартість вище в 8-10 разів, в залежності від набору функцій.

Не секрет, що багато хто до цих пір використовує «візуальне сортування» за допомогою складського персоналу. Тобто, коли працівникові, наприклад, потрібно зібрати замовлення з трьох позицій, він ходить по складу і очима шукає коробки з потрібними товарами. Тому навіть якщо він знає склад як свої п’ять пальців – це довгий процес і в масштабах великого підприємства вкрай неефективний.

Автоматизація Pick by Light допомагає скоротити час комплектації в два рази. Один комплект обладнання дозволяє формувати до 800 замовлень на годину. Працівник просто сканує штрих-код потрібного товару і тут же спалахує лампочка на полиці, де він лежить. Мало того, система відразу підказує скільки одиниць з цього боксу потрібно взяти. В результаті потрібно менше працівників на складі, а решта будуть менше втомлюватися.

Попутно вирішуються й інші проблеми на складі: потрібне мінімальне навчання персоналу ; немає прив’язки до існуючого персоналу, який знає склад досконально, а точність сортування виростає в рази. Як запевняють розробники, кількість помилок скорочується приблизно на 90%, бо там просто ніде помилитися.

По суті, Pick by light – це напівавтоматична система сортування, призначена для прискорення процесу формування та відбору замовлень за допомогою світлових підказок. Є також режим Put to light – режим роботи цієї ж системи в зворотному порядку.

Кому це може допомогти

Тому дане рішення підходить практично для будь-якого бізнесу. Якщо у вас є склад, нехай навіть невеликий, де відбувається комплектація замовлень, там можна прискорити процеси збору та сортування. Система допоможе не тільки великим логістичним компаніям і фулфілмент-центрам, а також торговельним мережам, інтернет-магазинам зі своїми складами або навіть окремим торговим точкам, де є склад.

Зрозуміло, у кожної компанії свої вимоги і особливості роботи логістичного ланцюжка. У тому числі складу. Але ця проблема легко вирішується можливістю глибокої кастомізації продукту. Крім того, дане рішення поєднується з будь-якими WMS (система управління складом).

Попутно є можливість поліпшити роботу працівників складу за рахунок відстеження KPI і внесення елементів гри (так звана гейміфікація) в їх роботу. Коли співробітники змагаються один з одним за швидкістю обробки замовлень. Тут відкриваються широкі можливості для мотивації персоналу шляхом заохочення кращих кадрів або переходу на відрядну оплату праці.

Цікаво, що обмежень щодо масштабування даного рішення немає – воно підходить для будь-якого розміру складу. Хіба що при занадто великих обсягах замовлень краще застосовувати інше рішення – конвеєрне сортування. В такому випадку точність сортування підвищується до 99.99%, а конвеєр дозволяє оптимізувати чисельність персоналу складу на 80%.

Ціна питання

Відповідь на питання, що краще: будувати систему автоматичного сортування з нуля або пристосовувати її до вже існуючого складського обладнання? – залежить від конкретної ситуації.

Десь підійде стандартна система, а десь, можливо, доведеться виготовити окрему версію продукту під потреби і бізнес-процеси клієнта.

У зв’язку з цим важливо відзначити, що є мінімальний поріг по вартості: приблизно $6000. Що вигідно відрізняється від аналогічної імпортної продукції.

«Термін окупності такого проекту може становити 2-10 місяців без прив’язки до масштабу завдання. Оскільки рішення модульне, тобто можна купити три стелажі, а можна 300, але принцип оптимізації процесу не залежить від масштабу (сортування прискорюється вдвічі на будь-якій кількості стелажів). Для запуску даного рішення потрібно пройти всі стандартні етапи будь-якого проекту: запит, перегляд вимог, підбір оптимального рішення, виготовлення, постачання і інтеграція з ПО замовника», – пояснює Андрій Варибок, CEO компанії UIS.

В результаті проблема вирішується комплексно: стелажі, софт, налагодження процесів, навчання персоналу. Кращий ефект досягається, коли PTL інтегрується в загальну систему логістики, в першу чергу це інтеграція з WMS на вході (система управління складом) і TMS (система управління транспортом) на виході.

 

Читайте також –

Повне перезавантаження: підсумки українського e-commerce і логістики за 2020 рік


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку