Головна > Досвід > HR > Рейтинг Forbes: Fozzy, McDonald’s і Metro – в топ-15 найкращих роботодавців України
Рейтинг Forbes: Fozzy, McDonald’s і Metro – в топ-15 найкращих роботодавців України

Рейтинг Forbes: Fozzy, McDonald’s і Metro – в топ-15 найкращих роботодавців України

Український Forbes представив рейтинг 50-ти найкращих роботодавців країни, до якого увійшли рітейлери Metro та Fozzy Group, а також ресторанна мережа McDonald’s.

Цей матеріал доступний російською мовою

Відповідний рейтинг був оприлюднений у січневому номері видання. Як пише Forbes, для складання рейтингу редакція запропонувала керівникам HR-підрозділів 150-ти найбільших українських компаній розповсюдити анкету-опитувальник серед свого персоналу. В результаті було опитано 11 000 осіб. Окрім даних, які були отримані за результатами цього дослідження, для рейтингу були використані оцінки експертів ринку праці та інформація з відкритих джерел.

В результаті Forbes сформував рейтинг за 100-бальною шкалою: 60% підсумкового показника отримали з оцінок співробітників компаній, 20% – з оцінок експертів ринку праці, а ще 20% – з інших джерел. Більш детально про методологію рейтингу можна прочитати в новому випуску Forbes.

Ми ж зазначимо, до списку 50-ти найкращих роботодавців України найбільшу кількість представників делегували банківська та IT галузі – 10 та 7 компаній відповідно. Як зазначає Forbes, завдяки високій корпоративній культурі та гідній винагороді працівники цих сфер частіше задоволені своєю роботою. В той же час, найбільшу кількість балів (94) набрала українська «дочка» глобального тютюнового гіганта JTI, яка й посіла перше місце в рейтингу. До топ-5 увійшли компанії Київстар (93 бали), Procredit Bank (90 балів), а також Kernel та Intellias (по 87 балів). Також до рейтингу потрапило і декілька компаній галузі роздрібної торгівлі. Про них – докладніше.

Metro Cash&Carry

 • Кількість балів: 83
 • Місце в рейтингу: 8
 • Виторг (2019): 19,8 млрд грн
 • Чиста середньомісячна винагорода (2019): 10 925 грн
 • Кількість працівників: 3200
 • HR-директор: Ірина Брижак

Metro Cash&Carry з липня 2020 року перевів офісних співробітників на гнучкий графік роботи на постійній основі. Тепер виконувати свої завдання і досягати результату вони можуть у комфортний для них час і звідки зручно. На ефективності праці нововведення позначилося позитивно: люди стали почуватися спокійніше, каже HR-директор компанії Ірина Брижак. За її словами, 70% вакансій компанія закриває «внутрішніми силами» і «що вища позиція, то вищий відсоток».

McDonald’s

 • Кількість балів: 80
 • Місце в рейтингу: 13
 • Виторг (2019): 7,8 млрд грн
 • Чиста середньомісячна винагорода (2019): 8260 грн
 • Кількість працівників: близько 10 000
 • HRдиректор: Наталія Тіморіна

Робоче місце в McDonald’s Україна для охочих попрацювати в ресторанній сфері стало бажанішим. За словами HR-директора компанії Наталії Тіморіної, конкурс на одну вакансію в «Маку» з початку 2020 року зріс удвічі, а плинність кадрів впала на 20%. Доки інші ресторани закривалися, відпускаючи співробітників-ФОПів на всі чотири боки, McDonald’s Україна нікого не звільнив навіть у локдаун, коли 60% працівників були у вимушених відпустках. McDonald’s, де працює близько 10 000 людей, – справжня кузня кадрів, і насамперед для себе. «Ми впровадили систему індивідуального розвитку персоналу, – розповідає Тіморіна. – Розробили навчальні модулі різного рівня, і людина сама може обрати, які навички розвивати на цей момент».

Fozzy Group

 • Кількість балів: 79
 • Місце в рейтингу: 15
 • Виторг (2019): 78,2 млрд грн
 • Чиста середньомісячна винагорода (2019): 14 615 грн
 • Кількість працівників: 55 000
 • HRдиректор: Марія Гершман

Під час карантину в магазинах Сільпо та Фора, що входять у Fozzy Group, звучали ролики зі словами вдячності співробітникам. Так компанія підбадьорювала своїх колег, які працюють на найнебезпечнішій ділянці – у торгових залах. Під час локдауну Fozzy перевів частину працівників супермаркетів на роботу ближче до дому, щоб можна було діставатися пішки. Там же, де це було неможливо, компанія організувала довезення людей.

У рітейлі велика плинність кадрів і брак IT-спеціалістів, за яких доводиться конкурувати з аутсорсерами. За словами HR-директора Fozzy Марії Гершман, список потенційних співробітників компанія формує заздалегідь, щоб як тільки відкриється вакансія, одразу ж запросити фахівця на роботу.

У Fozzy, що має понад 40 різних бізнесів, багато можливостей для зростання, вважає Гершман. «Ти можеш попрацювати в рітейлі, перейти в IT, а потім зайнятися туристичним бізнесом – перспективи безмежні», – говорить вона. У компанії цінують ідейних людей і дають право на помилку.

За матеріалами: Forbes Україна

Читайте також – 

Визнання Forbes: топи McDonald’s, АТБ і Comfy увійшли до рейтингу найкращих керівників

Про автора