Прощавай, Leroy Merlin? Замість французів у ТРЦ Retroville відкриється ОЛДІ, а дві третини магазинів мережі в Україні закриті

Прощавай, Leroy Merlin? Замість французів у ТРЦ Retroville відкриється ОЛДІ, а дві третини магазинів мережі в Україні закриті

01.02.2023 11:15
  3838
Дарія Осіїк

Після повномасштабного російського вторгнення у лютому 2022-го Leroy Merlin закрив чотири із шести своїх супермаркетів в Україні — на Кільцевій дорозі, Броварському проспекті, в ТРЦ Retroville та в Одесі в ТЦ Рівьєра. В останні два влучили російські ракети. Працюють лише два — по вул. Полярній та Саперно-Слобідській у Києві.

Французька мережа не змогла конкурувати з Епіцентром, а нині – несе іміджеві ризики через небажання центрального офісу закривати бізнес в Росії.

Мережа може повністю піти з України, як це у свій час сталося з її німецькими конкурентами OBI та Praktiker, вважають учасники ринку, з якими поспілкувався NV Бізнес. Leroy Merlin програла конкуренцію Епіцентру та не змогла побудувати великий бізнес в Україні. Центральний офіс зацікавлений у розвитку на більш прибутковому російському ринку та не зважає на повномасштабне вторгнення до нашої країни.

Перед початком повномасштабного російського вторгнення компанія володіла п’ятьма магазинами в столиці й одним — в Одесі. Після початку великої війни більшість із них довелося закрити. Чому компанія вирішила залишити лише дві торгові точки? Отримати коментар не вдалося. В Leroy Merlin не спілкуються з пресою.

Комерційний директор девелоперської компанії Інтергал-Буд Анна Лаєвська згадує, що її компанія будувала приміщення, в яких знаходяться ці два магазини мережі. «Вони були продані Leroy Merlin і зараз знаходяться у їхній власності», — каже Лаєвська.

Закриті ж магазини знаходилися у приміщеннях інших власників.

Іміджевий удар

Через три тижні після повномасштабного російського вторгнення в Україну — у березні минулого року — керівництво російського офісу Leroy Merlin повідомило партнерам, що не планує закривати бізнес в країні-агресорці. Навіть більше: розширює асортимент та збільшує кількість партнерів. Усі заклики українського офісу вийти з Росії ігнорувались.

«Закриття компанії та наших магазинів без жодної причини було б просто відмовою, що розглядається, як навмисне банкрутство, а, отже, є незаконним, що відкриває шлях до експропріації, що ставить наших працівників у небезпечне становище. Відповідними причинами ми керувалися і у своєму рішенні призупинити нові інвестиції ADEO в Росії», — сказав у відеозверненні генеральний директор ADEO group Філіп Циммерманн в кінці березня минулого року.

Однак більше схоже на те, що компанія не хоче втрачати великі прибутки. В Росії у Leroy Merlin — 112 магазинів, які приносять 18% продажів усієї групи. Український підрозділ відрізали від усіх корпоративних засобів зв’язку.

В Україні Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло Leroy Merlin до переліку компаній — міжнародних спонсорів війни. Це не накладає жодних обмежень, окрім іміджевих втрат. «Для нас неприйнятно, що компанія продовжує працювати в Росії та сплачувати податки у місцевий бюджет», — каже голова Асоціації рітейлерів Андрій Жук.

Директор мережі будівельних магазинів, який попросив не називати його імені, вважає, що кращі часи Leroy Merlin пройшли — супермаркети можуть продавати залишки та у перспективі піти з українського ринку. «Я не виключаю такого варіанту», — додає Жук. Однак продати приміщення зараз вкрай важко — через війну угод купівлі-продажу об’єктів нерухомості майже немає.

Джерело – NV Бізнес


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку