Новини книжкових магазинів: Книгарня Є, Vivat, Книголенд, Book.ua

Новини книжкових магазинів: Книгарня Є, Vivat, Книголенд, Book.ua

Сьогодні
  141
Костянтин Симоненко

Нова Книгарня Є в Тернополі, по дві додаткові локації від мереж Vivat та Книголенд, новий сайт та застосунок КСД, ще одна книгарня-кав’ярня Book.ua з’явилася в столиці, а також інші новини.

Нова Книгарня Є в Тернополі

 

26 квітня свої двері офіційно відчинила нова Книгарня Є у Тернополі. Вона розташована за адресою вул. Шептицького, 15 та працює щодня з 09:00 до 21:00. Це вже третя книгарня ритейлера в Тернополі, а загальна кількість по Україні – 91 торговельна точка.

Також у травні 2025-го кінознавець Дмитро Десятерик опублікував фото Книгарня Є, відкритої у грудні минулого року на місці грального закладу в Києві. Простір відкрили на вулиці Левка Лук’яненка, 29, біля метро Мінська. Меблі та декор тут — від українських брендів Wood Mood, Kraska furniture bureau, Broox та Gunia. На стінах розміщено розписи та каліграфічні роботи сестер Лопухіних і Катерини Скороход. Ілюстрації засновано на концепції літературознавця Ростислава Семківа. Окрім книжкових полиць, у крамниці є зала для подій, дитячий куточок, кав’ярня та бар. Також тут проводять презентації новинок, музичні вечори й навіть танцювальні майстер-класи.

Книгарня-кав’ярня Сенс на Хрещатику стала більш інклюзивною

Громадська організація Доступно.UA випустила відео з засновником книгарні-кав’ярні Сенс на Хрещатику Олексієм Ерінчаком. У ролику він розповів, як і чому його бізнес стає більш доступним для маломобільних груп населення. Зокрема, тут встановлено сучасний ліфт, що з’єднує всі рівні закладу, а тимчасовий пандус на вході замінили на постійний — гранітний. Загалом тут поступово реалізують принцип безбар’єрності. Як результат – більш зручний та дружній простір збільшує кількість відвідувачів, а навколо локації формується ціла спільнота.

У 2025 році частка російськомовних книжок в Україні зменшилася до 1,7%

Про це повідомили на сайті Книжкової палати України імені Івана Федорова. Станом на 24 червня 2025 року до бібліографічного реєстру внесли 106 назв книжок російською мовою — це 1,7% від загальної кількості зареєстрованих книжок і брошур. За загальним накладом показник ще менший — 0,3%. Нагадаємо, Книжкова палата опрацьовує обов’язкові примірники, що надходять від видавців відповідно до Закону України «Про обов’язковий примірник документів». Водночас за останні 12 місяців на українських маркетплейсах виявили понад 8500 російських і білоруських книжок. У травні 2025 року Державний комітет телебачення і радіомовлення виявив 350 випадків оголошень про продаж книжок з росії та білорусі на українських маркетплейсах Prom.ua і Rozetka (в онлайн-крамницях Wbooks і Книгожуй). Про це повідомили на сайті Держкомтелерадіо. Після звернення Держкомтелерадіо маркетплейси прибрали порушення, а продавцям надіслали попередження з вимогою не порушувати закон.

Видавництво Vivat відновило 30% потужностей і відкрило ще дві книгарні

Як пише Forbes.ua, видавництво Vivat, що входить до групи компаній Фактор разом із харківською друкарнею Фактор-Друк, яка постраждала від російського ракетного удару в травні 2024 року, відновило близько 30% своїх потужностей. Про це повідомила гендиректорка та співвласниця видавництва Юлія Орлова. Також компанія відкрила дві нові локації – у Хмельницькому (14 червня) та Полтаві (10 травня). Зокрема, книгарня в Полтаві, що знаходиться на вулиці Небесної Сотні, 12, стала першою в цьому місті. А нова книгарня в Хмельницькому за адресою вул. Проскурівська, 4 стала 15-ю точкою мережі на карті України.

Нова книгарня-кав’ярня Book.ua з’явилася на столичній Оболоні

Наприкінці травня в Києві відкрилася нова двоповерхова книгарня Book.ua, яка почала працювати у тестовому режимі. Окрім книжок, тут можна придбати напої і десерти, а незабаром запуститься повноцінна кухня. Нова крамниця працює щодня з 8:30 до 21:30 за адресою: Оболонський проспект, 26 А (біля станції метро Мінська).

Водночас внаслідок російської комбінованої атаки на Київ у ніч з 16 на 17 червня 2025 року зазнала пошкоджень інша книгарня мережі Book.ua. Про це повідомив засновник книгарні та колишній CEO Yakaboo Іван Богдан на своїй фейсбук-сторінці. Постраждала книгарня розташована у ЖК Файна Таун. За словами Богдана, у приміщенні постраждали лише двері — книжки залишились неушкоджені.

Новий сайт та застосунок КСД

Мережа книжкових магазинів КСД представила оновлений сайт і застосунок, який отримав кілька важливих оновлень. Зокрема, покупці тепер можуть самі вирішувати, скільки бонусів витратити на покупку, замовлення можна оформити на будь-яку людину — друга чи родича. Ключова зміна стосується електронних книжок, які тепер можна читати виключно у застосунку КСД. eBooks можна купити як на сайті, так і у застосунку КСД, але скачати файли більше неможливо (заради захисту авторських прав).

Також мережа, якій наприкінці квітня виповнилося 25 років, відкрила ще дві нові торгові точки. Так, 3 травня почала роботу книгарня у м. Дніпро за адресою: вул. Володимира Мономаха, 15. А вже 16 травня відкрила свої двері крамниця в м Івано-Франківськ на вул. Незалежності, 89. Наразі мережа книжкових магазинів КСД налічує більше 70 книгарень по всій Україні.

Які книжки купує молодь в межах програми єКнига

У межах програми єКнига вісімнадцятирічні українці витратили на купівлю книжок майже 68 млн грн. Про це повідомили на сайті Українського інституту книги (УІК). У межах програми 65% покупців становили жінки, 35% — чоловіки. Цікаво, що більшість покупок вони зробили онлайн – 67% проти 33% у звичайних крамницях. Загалом у межах програми купили 214 978 примірників книжок, з них 3 135 електронні. Мережі книгарні, де книжки купували найчастіше:

  • Yakaboo (28,30%);
  • Книгарня Є (25,41%);
  • Клуб сімейного дозвілля, КСД (24,06%);
  • Рідіт (5,90%);
  • Книголенд (4,02%).

Серед найпопулярніших книжок переважно зарубіжні автори (88%), з них переважає романтична та young adult література. В УІК зазначили, що молодь цікавиться виданнями із психології, зокрема тими, що порушують теми ментального здоров’я. Підвищений попит і на книжкові серії: багато бестселерів є частинами циклів.

У PinchukArtCentre відкрилася книгарня Збірка

На другому поверсі міжнародного центру сучасного мистецтва PinchukArtCentre у Києві 2 травня відкрилася нова книгарня Збірка. Про це Читомо повідомила засновниця книгарні Збірка Наталя Кузьменко. Асортимент нової книгарні у PinchukArtCentre відрізняється від закладу на вулиці Золотоворітській, 2 А — у новому просторі представлять кураторські добіркі книжок з мистецтва, фотографії, архітектури, дизайну, фотокнижок та артбуків. Окремим важливим блоком стануть видання про війну в Україні. Крамниця Збірка у PinchukArtCentre працює з середи по неділю з 12:00 до 21:00.

Плюс дві книгарні КнигоЛенд в містах Виноградів та Броди

28 червня на Закарпатті в місті Виноградів (на площі Миру, 11) відкрилася чергова книгарня мережі Книголенд. Вона працює з 09:00 до 19:00 та пропонує асортимент з близько 30 000 найменувань книжок. Нагадаємо, мережа книгарень Книголенд, яку очолює Ігор Зарудко, стала однією з небагатьох, що активно відкриває нові крамниці в малих містечках. Так, 19 червня книгарня КнигоЛенд з’явилася у місті Броди за адресою: вул. Золота 20/2.


До останніх новин До популярних новин Підписатись на TG канал

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Олена Плахова залишила Нову пошту після майже шести років роботи на позиції директорки з управління репутацією

Олена Плахова залишила Нову пошту після майже шести років роботи на позиції директорки з управління репутацією

27 червня групу компаній Нова пошта залишила директорка з управління репутацією Олена Плахова. Про своє рішення вона...
time icon  
  118
Усі новини ринку