
Dragon Capital виступив ексклюзивним фінансовим радником Uklon в угоді з Київстар


Онлайн-рітейл не обмежується Kasta, Rozetka та іншими гігантами. Це лише вершина айсберга: основну частину якого становлять нішеві інтернет-магазини. Безумовно, у них немає порівнянних ресурсів для просування, але з грамотною стратегією розвитку вони можуть набрати аудиторію і отримувати прибуток.
Цей матеріал доступний російською мовою
Експерти платформи Хорошоп вивчили досвід своїх клієнтів і дали кілька порад, які допоможуть нішевим інтернет-рітейлерам отримати свою частку ринку.
Нішеві інтернет-магазини не можуть проводити дорогі рекламні кампанії для залучення клієнтів, а значить – їм потрібні альтернативні джерела трафіку. Основний варіант – органічний трафік. Хоча навіть тут є нюанси. SEO-просуванням займаються більшість магазинів, всі прагнуть потрапити в топ видачі по популярних запитах, але через високу конкуренцію домогтися цього складно.
У такій ситуації потрібно працювати з низькочастотними запитами (НЧ-запити). Нішевість означає, що магазин розрахований на певну аудиторію – через це їх запити більш предметні, але менш поширені. Такі запити приносять менше трафіку окремо, але в сумі, коли їх набереться пару десятків, вони стануть цінніше одного високочастотного.
Приклад того, наскільки це ефективно, привела компанія PROjectSEO. До неї звернувся магазин комплектуючих до ноутбуків fixcenter.com.ua з проханням збільшити пошуковий трафік. При всій популярності ноутбуків, самостійно їх лагодять небагато людей – адже куди простіше віднести девайс в сервісний центр. Тому асортимент з мікросхем, шлейфів, радіаторів не розрахований на широку аудиторію і підкреслює нішевість магазину.
Одним з основних етапів робіт стала оптимізація сайту під НЧ-запити. SEO-фахівці підкоригували мета-теги і заголовки в категоріях, підкатегоріях і картках товарів. Це допомогло інтернет-магазину виявитися в топ-10 видачі по безлічі пріоритетних НЧ-запитів. Наприклад: «роз’єми живлення для ноутбуків», «кулер для ноутбука» й іншим.
В кінцевому підсумку пошуковий трафік з Google виріс на 70%. Крім нього, збільшилися перегляди сторінок, кількість і коефіцієнт транзакцій.
Концентруючись на одній ніші, можна дізнатися про неї практично все, і в цьому основна перевага нішевих магазинів. Цим потрібно користуватися, створюючи контент для залучення аудиторії, яка хоче дізнатися думку експертів по вузькоспеціалізованій темі. Він може подаватися у вигляді статей на сайті або просуватися через інші джерела.
Наприклад, власник інтернет-магазину ccbaits.com.ua Тарас Чихман використовує для цього YouTube. При цьому продає він дуже незвичайний товар – рибальські прикормки. Риболовля сама по собі досить специфічне заняття, а прикормки – це ніша в ніші, але навіть у них є своя аудиторія.
Тарас робить відеоогляди на асортимент магазину, записує відповіді на питання і ділиться різними рибальськими лайфхаками. Як результат – 571 000 сумарних переглядів відео, які в тій чи іншій мірі пов’язані з інтернет-магазином. На думку власника, YouTube в перспективі може стати його головним інструментом просування, і в цьому велика заслуга експертного контенту.
Нішеві магазини поступаються за чисельністю аудиторії мас-маркету, але в цьому є свій плюс – менше людей простіше вивчити. У великих магазинів аудиторія надто неоднорідна, а нішеві магазини володіють точним портретом покупця на основі різних даних – статі, віку, місця розташування. Завдяки цьому можна сегментувати передплатників і запускати більш таргетовану, а значить більш ефективну, рекламу і розсилку.
Інтернет-магазин semena.in.ua вирішив запустити e-mail-розсилку і звернувся за допомогою в маркетингове агентство Fair Agency. Фахівці сегментували базу передплатників за віком, обсягом покупок, інтересам, активності, місцем проживання. Це допомогло краще пізнати клієнтів. Наприклад, з’ясувалося, що серед них є люди до 25 років, які купують насіння для родичів, або що на Закарпатті закуповують насіння помідорів, щоб продавати їх на Великдень.
Цю інформацію використовували, щоб кастомізувати листи під клієнтів і зробити розсилку акцентованою. Такий підхід приніс успіх – Open Rate листів не падає нижче 15% і часом піднімається до 30%. В середньому ж, через розсилку магазин отримує 15-17% своїх замовлень.
При середньому чеку від 500 грн, витрати на розсилку становлять 4000-5000 гривень на місяць. Підрахувати, який прибуток вона приносить, нескладно.
Великі інтернет-магазини один за іншим запускають маркетплейси на базі своїх сайтів. Можна припустити, що нішеві магазини повинні «боротися зі злом, а не приєднуватися до нього», але все інакше. По-перше, маркетплейси не зло, а по-друге – є ряд причин чому продавати на них корисно.
Власник інтернет-магазину автотоварів Роман Сонмакс швидко відчув користь від співпраці з маркетплейсом. Завантаживши на маркетплейс перші 42 товари, він почав отримувати по 3-4 замовлення в день. Тепер же на майданчику більше двохсот товарів з магазину. На думку Романа, найважливіше – це працювати з відгуками і домагатися лояльності покупців. Він вважає, що в майбутньому маркетплейси можуть стати основним джерелом доходу для нішевих магазинів. Навіть якщо магазин займає найнезвичайнішу нішу, яку тільки можна уявити, все одно можна зайняти помітне місце на ринку. Головне – використовувати правильні методи розвитку..
Читайте також –
Дослідження Wolfgang Digital: Пошук залишається основним джерелом трафіку і доходів в e-commerce