В Україні розпочала роботу Національна платформа продовольчої безпеки

В Україні розпочала роботу Національна платформа продовольчої безпеки

20.03.2022 10:05
  1938
rau

Забезпечення продовольчої безпеки держави в умовах війни потребує тісної взаємодії та координації всіх залучених сторін: влади, бізнесу, міжнародних організацій та інших учасників. З цією метою в Україні на базі Держпродспоживслужби створена Національна платформа продовольчої безпеки, яка дозволяє об’єднати зусилля військових адміністрацій, виробників харчових продуктів, торговельних мереж, міжнародних організацій для стимулювання розбудови української економіки навіть в умовах війни та забезпечення харчовими продуктами та товарами першої необхідності мешканців громад, учасників Збройних Сил України та територіальної оборони. 

«За допомогою платформи можна швидко сформувати потребу в тих чи інших товарах та побачити пропозиції інших учасників ринку. В часи, коли кожна хвилина має значення, ми створили інструмент, який допомагає забезпечити наших захисників та населення найнеобхіднішими продуктами. Запрошуємо агрофірми, виробників, торговельні мережі та органи влади активно користуватись цими майданчиками», ― зазначає т.в.о. Голови Держпродспоживслужби Анатолій Вовнюк

На платформі продовольчої безпеки відображається оперативна інформація стосовно стану забезпечення продовольством та іншими продуктами першої необхідності населення України в розрізі територіальних одиниць та областей, а також постійно оновлюються актуальні дані щодо існуючих потреб та пропозицій. Також аналізуються дефіцитні позиції, на підставі чого приймаються рішення стосовно імпорту необхідної продукції чи сировини або відкриття такого виробництва в Україні.  

Платформа складається з двох частин: з різними рівнями доступу, закритої dpss.creatio.com, що стосується закупівель державного значення, а також відкритої ProdUkraine.org ― для співпраці торговельних мереж і постачальників у різних регіонах України. 

Тут виробники можуть розмістити пропозицію своїх товарів або відгукнутися на існуючу та домовитися про укладання договору. Оголошення можна розмістити про будь-які товари широкого вжитку. У першу чергу зараз важливі продукти соціальної групи та промислові товари першої необхідності. Це і продукти харчування (яйця, молочні продукти, м’ясо, риба), напої, дитячі товари, товари для дому та господарські товари.

За базу для платформи використано всесвітньо відоме українське програмне рішення Creatio, яке компанія Террасофт надала безкоштовно. Налаштування рішення, також на волонтерських засадах, за лічені дні здійснила компанія Banza, провідний партнер Террасофт в Україні та світі. При розробці враховувалися вимоги щодо безпеки програмного забезпечення, його масштабованості та швидкості розгортання.

До платформи вже долучились понад 500 учасників, з числа військових адміністрацій, місцевих органів влади, волонтерських організацій, агрофірм, виробників харчової продукції, роздрібні та гуртові мережі. Реєстрація та використання функціоналу платформи безкоштовне.  З кожним днем функціональне наповнення платформи зростає та з’являються нові можливості для учасників.

Ініціатори платформи зацікавлені у реєстрації на сайті якомога більшої кількості як локальних виробників та постачальників, так і рітейлерів. Адже ми всі об’єднані місією нагодувати країну разом. Слава Україні!

 Довідка. Національна платформа продовольчої безпеки розроблена та впроваджуються Держпродспоживслужбою за підтримки Офісу Президента України, Мінекономіки, МінІнфраструктури та Мінагрополітики. Технічні та технологічні рішення належать компаніям Террасофт, Microsoft та Banza, підтримка і просування – Dopomoga.Razom і Fozzy Group. При реалізації не було використано жодної гривни з бюджету України.

Читайте також

Асоціація рітейлерів України підписала меморандум з Independent Retail Europe про гуманітарну допомогу Україні


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Metro Україна доєдналась до масштабного проєкту зі збору використаних батарейок різних типів за ініціативи “Батарейки, здавайтеся!”

Metro Україна доєдналась до масштабного проєкту зі збору використаних батарейок різних типів за ініціативи “Батарейки, здавайтеся!”

 У кожному торговельному центрі незабаром з’являться спеціальні контейнери. Компанії, що є власником бренду...
time icon  
  14
Усі новини ринку