Як пройшла найбільша європейська виставка нерухомості MIPIM 2024 – sustainable development (фоторепортаж)

Як пройшла найбільша європейська виставка нерухомості MIPIM 2024 – sustainable development (фоторепортаж)

30.03.2024 09:00
  765
rau

З 12 по 14 березня 2024 року курортне місто на Лазурному березі Франції прийняло понад 30 000 професіоналів ринку нерухомості зі 100 країн, було показано понад 300 проєктів.

Автор – dr. Max A. Wielcz (доктор Макс А. Велч), Ukraine country adviser компанії Europa Property

MIPIM (Marché International des Professionnels de l’Immobilier) — один із найбільших міжнародних заходів у галузі нерухомості, що відбувається щороку в Каннах, Франція.

Цей захід збирає разом провідних представників галузі нерухомості з усього світу для обміну знаннями, досвідом та можливостями для інвестування. Виставка стала головним майданчиком для презентації передових ідей та рішень у сфері нерухомості та епіцентром революційних ідей, амбітних проєктів та свіжих тенденцій у сфері нерухомості, архітектури, інновацій, сталого розвитку будівництва та містобудування. Як правило, проєкти, які показані на MIPIM, стають головними подіями у сфері нерухомості та на багато років вперед задають політику розвитку ринку, вибудовують тренди та події, показують напрямок розвитку технологій та головні місця на планеті для інвестування.

Протягом чотирьох днів окремі учасники та країни-учасники мали змогу подати свої проєкти, поділитися досвідом та обговорити гострі питання та виклики, що стоять перед галуззю. Головними темами стали сталий розвиток ринку нерухомості, впровадження інноваційних технологій у будівництві, екологічне будівництво, соціальна інтеграція реконструйованих об’єктів, підвищення енергоефективності вже збудованих об’єктів та створення багатофункціональних просторів для комфортного життя у містах.

Концепція сталого розвитку, або sustainable development, безумовно, домінувала на MIPIM 2024. Переважна більшість представлених проєктів тією чи іншою мірою дотримувалася принципів екологічності, ресурсозбереження та низького вуглецевого сліду. З 2024 року MIPIM стає вітриною найпередовіших рішень у сфері “зеленого” будівництва та енергоефективності. Провідні архітектори світу змагалися у розробці інноваційних проектів із повною вуглецевою нейтральністю на всіх етапах життєвого циклу. Багато показаних будівель було спроєктовано для нульового нетто-споживання енергії за рахунок використання сонячних батарей, вітряних турбін, кінетичних дорожніх плит, зелених дахів та багаторівневих садів.

Такої різноманітності «зелених» технологій, як було представлено у 2024 році, на MIPIM не було до цього року ніколи.

MIPIM 2024. Учасники. Країни. Персоналії

Були присутні десятки провідних європейських і світових девелоперів, всі провідні консалтингові компанії світу, топові банки зі своїми рішеннями з управління багатством та інвестиціями, була велика четвірка аудиторів з новинками Deloitte, Pricewaterhouse Coopers, Ernst & Young і KPMG. Також цьогорічна подія викликала неймовірний ажіотаж у світової преси – на форумі були присутні 76 провідних видавництв світу, що пишуть про ринок нерухомості.

Також на виставці були присутні десятки країн зі своїми провідними проєктами, а також інвестиційними пропозиціями, включаючи ексклюзивні.

Цього року на виставку приїхала найбільша за останні п’ять років кількість професіоналів ринку нерухомості, політиків, банкірів, представників топових юридичних компаній, всього понад 500 спікерів, що виступали на десятках майданчиків. З найвідоміших і найвпливовіших – міністр урбаністики султанату Оман, міністр територіального розвитку Франції, екс-прем’єр-міністр Фінляндії, федеральний міністр будівництва Німеччини, міністр інвестицій Великобританії, міністр економіки Мальти, прем’єр-міністр Таїланду, міністр будівництва Великобританії, понад 160 учасників списків по країнах, включаючи Forbes 400. Це мультимільйонери та мільярдери, як особисто, так і через представників. А також десятки власників з-поміж компаній Forbes Global 2000.

Вони привезли на виставку понад 70 світових проєктів у нерухомості зі списку world`s top100, під їх управлінням нерухомості на більш ніж $5 трлн на березень 2024 року, та пропозицій на інвестмент більш ніж на $800 млрд.

У 2024 році MIPIM зібрав всю еліту ринку нерухомості та потужність фінансистів планети Земля в одному місці.

Унікальні та екзотичні проекти на MIPIM 2024

Участь у виставках – один із основних маркетингових інструментів, яким опановують компанії, регіони та вже цілі країни для планомірного розвитку власного бізнесу, коли цілі бізнесу переслідують такий розвиток. Компанії та країни привозять на показ свої найновіші, унікальні та масштабні проєкти на огляд, під інвестиції, для здивування публіки, для підвищення рівня технологій та популяризації брендів, під якими представлені проєкти.

Франція

Цього року метрополія Бордо, понад 2 млн жителів, привезла на виставку проєкт «Мегаполіс Бордо», який є місцем реалізації найбільшого міського проекту у Франції за межами Паризького регіону, це проєкт створення «зеленого міста».

Париж привіз унікальні рішення для збільшення забудови одного з найкрасивіших ділових районів світу – кварталу хмарочосів La Défense.

Також привезли свої проєкти щодо укрупнення метрополій у мегаполіси Марсель, Ліон, Лілль, Ніцца, Монпельє, Нант та Тулуза. Принципово, у діях французьких девелоперів чітко простежувалася основна ідея та тенденція MIPIM 2024 – впровадження унікальних рішень щодо цифровізації міського середовища та впровадження передових технологій для створення концепції “розумного” міста майбутнього (smart city). Для цього міста мають бути максимально великими.

Велика Британія

Лондон позиціонується як одна зі світових столиць, тому глобальні проєкти саме тут були найбільш значними. Це і будівництво нових хмарочосів, це розширення метрополітену, який є найстарішим у світі, нові канали на р. Темза, унікальні програми з озеленення. Лондон залишається найпривабливішим містом у світі для глобальних інвестицій через фінансові та професійні послуги, а також зростаючі сектори технологій і науки роблять Лондон світовим лідером з талантів та інновацій, де розташовані одні з найрейтинговіших університетів у світі. Ці фундаментальні чинники, а також високий рівень ліквідності постійно роблять Лондон одним із найзатребуваніших напрямків для світового капіталу: у 2024 році місто отримає понад 100 мільярдів фунтів стерлінгів у вигляді транскордонних інвестицій. Це найвищий показник у світі.

Німеччина

Берлін і Потсдам дивували виставку чудовими житловими районами, це справді забудова кінця XXI століття, на стику XXII століття. Німецька «зелена програма» у дії така, що Німеччина вже стала однією з найекологічніших країн світу. Ганновер, Лейпциг, Гамбург, Мюнхен, Штутгарт – провідні німецькі мегаполіси показували свої житлові та соціальні програми у рамках «зелених» смарт-міст. Все спрямоване на підвищення рівня життя та комфорту. Саме цими проєктами Німеччина здивувала всю ком’юніті у 2024 році. Ідеально чисте повітря, ідеальна чистота, ідеальний транспорт. Це ідея Німеччини на MIPIM 2024.

Північна Європа

Данія, Швеція, Фінляндія, Норвегія, а з ними Ісландія на MIPIM 2024 пропонували інвестувати саме в них. Було показано унікальні технології будівництва житла. Смарт-квартали, які є суцільною забудовою міст на люкс-рівні, без наявності житла середнього та нижнього сегментів. Але тут були також свої нюанси – Фінляндія показувала свої проєкти в логістиці, торгових об’єктах та готелях, минаючи житлові проєкти – фіни не хочуть збільшувати населення країни, не хочуть бачити мігрантів і тому на державному рівні жорстко регулюють забудову під житло, а фінські девелопери активно будують за межами Фінляндії, особливо у Німеччині та Польщі. Данія навпаки – активно приваблює нових мешканців та активно будує міста, Швеція надто багато звела таких публічних просторів, як парки, міські площі та тепер активно будує житло. Усі країни Північної Європи є одним із лідерів на континенті з будівництва логістичних комплексів.

Польща

Одне з головних відкриттів MIPIM 2024. Польська делегація привезла на виставку повний спектр об’єктів нерухомості – логістичні центри, житлові проєкти, інфраструктурні та регіональні проєкти розвитку за прямої підтримки держави. Варшава, Краків, Катовиці, Лодзь, Вроцлав та Познань показали весь потенціал, який до цього накопичувався кілька десятиліть. Наприклад, інвестиції в офісні комплекси у Польщі найбільші в Європі, у Варшаві будується п’ять великих офісних хмарочосів одночасно, будуються також і житлові елітарні хмарочоси у центрі міста. Незважаючи на несприятливу ситуацію на світових ринках, існує дуже великий інтерес з боку інвесторів, які бажають започаткувати або розширити свою діяльність у Польщі. Причини очевидні: позитивні економічні прогнози, кваліфікована робоча сила в наявності та стратегічна близькість до Західної Європи.

Офісні комплекси, житлові проєкти (як на продаж, так і в оренду PRS), спеціально побудовані студентські гуртожитки (PBSA), логістика та складські приміщення стали найбільш затребуваними сегментами. Ці сектори не лише відображають поточний попит, а й обіцяють гідний прибуток інвесторам.

Близький Схід

На MIPIM 2024 був представлений Єгиптом, Катаром, ОАЕ, Оманом та Саудівською Аравією. Усі країни привезли великоформатні проєкти. Але особливо хочеться відзначити рівень підготовки саудитів. Місто NEOM, проєкт та стадії будівництва якого були представлені на MIPIM 2024, дивує своїми технологіями, бо вважалося неможливим раніше будувати у регіоні пустель проєкти світового класу з можливістю цілого року проживання. Особливо це стосується гірськолижного курорту Троєна.

Розробка цього проєкту в рамках NEOM включає створення футуристичного комплексу прямо в місті. На курорті Троєна будуть представлені лижні траси, інноваційна архітектура та штучне озеро океанського типу з хвилями, що досягає глибини до 140 метрів, морською водою та океанічною фауною. У горах NEOM, де планується виробництво футуристичного гірськолижного курорту, температура взимку опускається нижче нуля. У цей час тут буде можливість кататися на лижах із високих схилів. А влітку відпочиваючі зможуть насолоджуватися красою штучного озера та займатися водними видами спорту.

Вартість проєкту $500 млрд.

Азія

Представлена була на MIPIM 2024 Таїландом та Японією. Таїланд традиційно привіз елітні туристичні проєкти. Проте дуже здивували японці. Японія привезла на показ кращі проекти від Chuo-Hittochi, Daiwa, East Japan Railway Company, Nippon Steel, Mitsubishi Estate, Nomura, ESR, Sumitomo, Takenaka, Tokyo Tatemono та приїхало з презентаціями місто Осака. Через сейсмологічні особливості Японії, всі житлові проєкти були висотні і в нових технологіях будівництва каркасу будівель, яким не страшні найсильніші землетруси.

Було показано чудові проєкти в логістиці та інфраструктурних проектах, що було відзначено переможною номінацією в Best Industrial & Logistics Project.

Америка

На MIPIM 2024 привезли свої проєкти США, Бразилія та Канада. Бразилія пропонувала інвестувати в економіку, що швидко зростає на інфраструктурному рівні, Канада запропонувала Монреаль під девізом «Франкомовна метрополія в Америці» у вигляді великих житлових проєктів, торгових центрів та логістики. Сполучені Штати були дуже скромні, але привезли на показ нові інвестиційні проекти у Теннессі, Північній Кароліні, Міссурі та Нью-Йорку. Традиційно, весела та товариська американська команда забрала додому нагороду в номінації Best Office & Business Project.

Тенденції та інсайти

Сталий розвиток як імператив девелопменту

Концепція сталого розвитку, або sustainable development, безумовно, домінувала на MIPIM 2024. Представлені проєкти, від окремих будівель до цілих міських кварталів, тією чи іншою мірою дотримувалися принципів екологічності, ресурсозбереження та низького вуглецевого сліду. Ком’юніті в кулуарах обговорювала той факт, що концепція sustainable development міцно закріпилася як провідний тренд галузі та безумовний пріоритет для переважної більшості учасників MIPIM. Питання екологічності, енергоефективності, зниження вуглецевого сліду, вторинної переробки будматеріалів та ресурсозбереження стали основою практично всіх представлених об’єктів.

“MIPIM стає вітриною найпередовіших рішень у сфері “зеленого” будівництва та енергоефективності. Ми спостерігаємо поворот до створення справді стійких спільнот”, – зазначив президент оргкомітету виставки Арно Фретан.

Висновки

Напевно, MIPIM – найпрогресивніша виставка з нерухомості у світі. Понад 80 країн привезли свої унікальні проєкти – від інвестицій у квартал хмарочосів Le Defense у Парижі до проєктів міст у пустелі Саудівської Аравії, від урбаністичних мега-проєктів у Німеччині до розвитку цілих регіонів Польщі. Топові консалтинг-компанії, що ведуть інвестиційні фонди. Мільйонери, мільярдери на курилках без охорони, топові політики Фінляндії, Таїланду, Німеччини, лорди з уряду Його Величності, міністри з Оману, Бутану.

Такої кількості пропозицій по всій планеті для вкладення фінансів, як цього року, не було дуже давно. На MIPIM усі говорили про трансформацію та початок нового етапу розвитку, корпоративний сектор уже готовий брати в управління міста, регіони, навіть країни. Буде щось нове.

 


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Блиск поп-культури у кристалах Swarovski: як перша креативна директорка компанії змінює стратегію бренду

Блиск поп-культури у кристалах Swarovski: як перша креативна директорка компанії змінює стратегію бренду

Перша в історії креативна директорка компанії Swarovski Джованна Енгельберт працює над тим, щоб бренд став привабливим для...
time icon  
  150
Усі новини ринку