Данило Гетманцев: У нас не залишилося популярних або легких рішень

Данило Гетманцев: У нас не залишилося популярних або легких рішень

14.06.2024 03:41
  3313
rau

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев під час панельної дискусії «Синергія податкової та економічної політики задля забезпечення стійкості та розвитку в умовах війни» на головній ритейл-зустрічі країни RAU Expo 2024.

“Ситуація і на фронті, і з публічними фінансами вкрай важка. Затаскана фраза “важка але контрольована” дійсно відображає те, що відбувається з 2022 року. Виклики змінюються і їх загрозливість, на жаль, рік за роком зростає”, – зазначив Гетманцев.

Зараз більше 60% бюджету – це видатки на безпеку і оборону, або 40% від ВВП. “Ми витрачаємо на війну більше, ніж Ізраїль у період арабо-ізраїльської війни в найгарячішій фазі. На жаль, ми відчуваємо гострий дефіцит фінансів”, – додав він.

Гетманцев виділив декілька надпотужних викликів: “військові дії та лінія фронту, яка збільшується, а також фінансування армії, безпеки і оборони. Війна потребує більшого фінансування, більших видатків, і це об’єктивна реальність. Ми повинні відповідати на цю реальність – ми фінансуємо армію за рахунок власних коштів”, – підкреслив він.

“Одне з рішень, яке отримали від G7 – спрямування прибутку від російських активів, шляхом випуску бондів і надання Україні кредиту – це перше рішення, яке передбачає можливість використання цих коштів на безпеку і оборону. До цього таких рішень не було і, напевне, таких коштів з інших джерел ми не отримаємо. Це гроші, які ми повинні збирати всередині країни, роблячи вибір в бік життя, а не грошей”, – сказав Гетманцев.

Гетманцев також зазначив, що в Україні не залишилося популярних або легких рішень. “Всі рішення або погані, або дуже погані, і ми повинні приймати їх відповідально. Без їх прийняття ми не встоїмо”, – переконаний він.

Держава, навіть не маючи ресурсів для додаткових бюджетних програм, спрямовує гроші на підтримку бізнесу. “У нас діють потужні програми, починаючи з 5-7-9, продовжуючи є-роботою, підтримкою агросектору, великих інвестиційних проєктів та інших програм в межах 45 мільярдів,” – повідомив Гетманцев. Він наголосив на важливості євроінтеграції: “Держава робить все можливе, аби прискорити євроінтеграцію. Це болісний процес. Це єдина альтернатива для нас”.

“Ми забезпечили макрофінансову стабільність, що є однією з найбільших перемог у цій великій війні: гривня стабільна, банківська система стабільна, платіжна система стабільна. Є лише декілька банків, які були виведені з ринку. Ми маємо прибутковість банківської системи і навіть можливість збільшити або ввести податок на надприбутки банків у війну. Це унікальна ситуація для всієї економічної історії світу”, – зазначив Гетманцев.

Гетманцев також підкреслив успіхи у детінізації, що допомагають наповнити бюджет та профінансувати армію. Він переконаний, що це наше основне завдання сьогодні – мати економіку, де успіх залежить від чесності.

Він висловив вдячність білому бізнесу, зокрема великим торговельним мережам, які підтримують ініціативи держави щодо роботи з білими постачальниками та уникають роботи з тими, хто ухиляється від оподаткування. “Це свідомий і правильний вибір для побудови нової європейської економіки”, – зазначив Гетманцев.

Гетманцев наголосив на збільшенні виторгів у ритейлі через реєстратори розрахункових операцій, декларування оборотів та прибутків. “Попри війну, ми маємо збільшення надходжень внутрішнього ПДВ на 59% у 2022-24 роках, імпортного ПДВ – більше 40%, збільшення акцизного податку – 38%, збільшення інших платежів. Це говорить про потужний ресурс детінізації”, – сказав він.

“На жаль, перевиконання бюджету цього року на 44,7 мільярдів податковою і на 19,5 мільярдів митницею не покриває поточних потреб, про які зазначав міністр фінансів – це 200 млрд, які насправді будуть ще більшими для фінансування армії. Тому ми живемо у важкі часи і повинні об’єднуватися перед спільними викликами. Наш спільний ворог – це зовнішній ворог і внутрішній ворог: тіньова економіка та корупція”, – підсумував політик.  


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку