Кейс Leroy Merlin Україна: як заощадити на закупівлях за допомогою електронних торгів

Кейс Leroy Merlin Україна: як заощадити на закупівлях за допомогою електронних торгів

17.01.2019 08:00
  478
rau

Як бізнес використовує можливості електронних закупівель та що потрібно врахувати при організації процесу.

Цей матеріал також доступний російською мовою

У червні 2018 року Leroy Merlin Україна прийняла рішення переформатувати процес закупівель, щоб зменшити витрати та збільшити конкуренцію серед постачальників, з якими працює. Інструментом для реалізації цих цілей стала площадка Zakupki.Prom.ua. За півроку роботи компанія провела закупівель на більш ніж 5 млн грн і вже відзначила для себе основні переваги автоматизації закупівель.

Чому вибрали таке рішення, в чому полягає економія та як зараз проводяться закупівлі в Leroy Merlin Україна, порталу EVO.business розповіла керівник відділу тендерних закупівель компанії Наталія Ладюк.

Що дають закупівлі через електронну систему?

По-перше, економія коштів. Це була головна причина для переформатування закупівель всередині компанії, і електронні тендери себе виправдали. Навіть якщо бюджет тендера невеликий, під час аукціону сума закупівлі все одно зменшується.

По-друге, висока конкуренція між учасниками закупівлі. В деякі тендери компанії приходили постачальники, про яких ми до цього навіть не чули. Але в підсумку їх якість роботи та рівень цін виявилися в рази краще, ніж у підрядників, з якими працювали до цього.

По-третє, зручність роботи на майданчику. Інтерфейс Zakupki.Prom простий і комфортний, клієнтоорієнтовані менеджери роблять все залежне від них, щоб торги пройшли з високою конкуренцією.

Лайфхак для закупівельників

Як організатор торгів, ми виділили кілька дайфхаків, які дозволяють ефективно проводити закупівлі.

Для своїх тендерів (а найчастіше Leroy Merlin Україна закуповує послуги із забезпечення життєдіяльності магазинів – освітлення, каналізація, вивіз відходів і т.д.), важливо якомога більш детально прописувати очікування закупника. Тому при формуванні технічного завдання повністю прораховуємо й описуємо товари, послуги або роботи, які б хотіли отримати від підрядника.

В наслідок цього, учасники тендерів максимально інформовані про фронт робіт. Це дозволяє знизити ризик недоотримання послуг або завищення ціни за фактом виконання робіт.

Крім того, завжди намагаємося продовжити період уточнень, щоб у всіх бажаючих взяти участь в закупівлі була можливість поставити запитання.

Читайте також –

Гжегож Ващькув, Leroy Merlin Україна: Правильно зробили, що не купили мережу Нова Лінія


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку