Walmart почав розробку нового формату магазину – і це ще не все!

Walmart почав розробку нового формату магазину – і це ще не все!

09.01.2018 02:56
  975
rau

Найбільша мережа супермаркетів світу Walmart збирається відкривати магазини без продавців і розвивати сервіс доставки товарів «для заможних городян».

Read in English

Американський гігант почав просувати нові формати, орієнтовані на заможних клієнтів і молодіжну аудиторію. Про це пише портал recode.net. RAU підготувала скорочений переклад статті.

Ставка на забезпечених

У позаминулому році Walmart заплатив $3 млрд за портал Jet.com, що стало однією з найбільших угод на ринку e-commerce. Крім того, засновник сервісу Марк Лор (Marc Lore), пообіцяв допомогти рітейлеру значно розширити аудиторію.

Нова дочірня компанія Walmart, що отримала назву Code Eight, недавно почала тестувати особистий сервіс покупок для «зайнятих мам Нью-Йорка» з метою дати їм можливість отримати рекомендації по продуктах і здійснювати покупки просто через текстові повідомлення.

Цільовий клієнт Code Eight описаний як найбагатший житель міста, чим, звичайно, помітно відрізняється від традиційної аудиторії Walmart.

Товари для дому доставляються безкоштовно протягом 24 годин; інші покупки доставляються протягом двох робочих днів. Повернення також безкоштовне, і може оформлюватися на місці.

Recode дізнався, що сервіс Code Eight планує в кінцевому підсумку стягувати членські внески, але поки тестери користуються послугою безкоштовно. Служба в даний час орієнтована на предмети категорії «Здоров’я і краса, предмети першої необхідності і одяг / аксесуари». Неясно, де саме купуються пропоновані на сайті товари: у Walmart і його дочірніх компаній або у зовнішніх рітейлерів.

Code Eight запропонував тестерам можливість замовити продукцію, просто відправивши фотографію або текстовий опис, продукції, що цікавить.

Оператор вибере конкретний товар і виробника, а потім споживачі зможуть оцінити: наскільки вибір відповідав їхнім побажанням.

Одне джерело говорить, що обробляє замовлення бот, але інші переконані: поки що цим займаються люди. Втім, вже незабаром оператора-людину може замінити штучний інтелект. По суті, є вже багато рішень, які переводять усний чи письмовий запит людини в інструкції, які комп’ютер може обробляти.

Магазин без продавців

Walmart також працює над іншим проектом, який отримав назву Project Kepler. Він передбачає використання в магазинах технологій віртуальної реальності. Багато людей, знайомі з проектом, кажуть, що одна з цілей ініціативи: створення фізичних магазинів, які будуть працювати без касирів, – аналогічно футуристичному магазину Amazon Go від Amazon, анонсованого рік тому.

Проект очолює Майк Ханрахан (Mike Hanrahan), співзасновник і колишній технічний директор Jet.com, повідомили Recode. Офіс розташований в Хобокені, штат Нью-Джерсі, де базується Jet.

У концепції Amazon Go використовується комбінація датчиків і камер для відстеження того, що кожен покупець магазину знімає з полиці, щоб він міг автоматично оплачувати їх покупку. Однак запуск магазину сильно затягнувся: технологія не працювала, коли торгова точка була переповнена.

Walmart розробляє подібну систему, яка потенційно могла б усунути потребу в касирів: з понад двох мільйонів співробітників рітейлера по всьому світу, багато працюють на касах.

Але можливо, що технологія Project Kepler буде використовуватися в нових форматах магазинів, а не для модернізації існуючих. За словами джерела, цей проект – лише один з кількох, які Walmart розробляє, намагаючись визначити: як повинен виглядати магазин майбутнього.

Ці ініціативи означають помітні зміни в стратегії і тактиці Walmart, переорієнтацію на інший тип клієнтів, яких гігант обслуговуватиме через п’ять або десять років. Але оскільки обидві ідеї знаходяться на ранніх стадіях, немає ніякої гарантії, що вони будуть розвиватися в довгостроковій перспективі і активно впроваджуватися.

Автор – Олександр Чекорський

Джерело: racode.net

Читайте також –

Як Amazon обвалив акції рітейлерів, купивши мережу з 465 магазинів


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку