Джек Ма: 8 порад найбагатшої людини Китаю

Джек Ма: 8 порад найбагатшої людини Китаю

11.02.2018 09:00
  714
rau

Про що говорив засновник Alibaba Джек Ма із молодими лідерами на форумі Давос-2018

Бізнесмен виступив на Всесвітньому економічному форумі-2018 в рамках зустрічі молодих лідерів форуму – Global Shapers Community. Kfund-media підготував розшифровку його виступу. RAU публікує адаптовану версію матеріалу.

Джек Ма заснував тепер уже всесвітньо відому групу компаній Alibaba у себе на квартирі ще в 1999 році. Зараз кількість його клієнтів по всьому світу сягає майже 0,5 млрд чоловік. Alibaba Group прямо або опосередковано створила близько 30 млн робочих місць. Сам Джек Ма є найбагатшою людиною в Китаї, входить до двадцятки найбагатших людей планети.  На форумі 2017 Джек вже запропонував звернути увагу на людей у ​​віці 30 років з невеликими компаніями до 30 чоловік. Саме вони, на думку Ма, будуть драйвером світової економіки протягом найближчих 30 років.

1. Нова глобалізація дасть шанс мільйонам нових бізнесів

Перша хвиля глобалізації в історії людства контролювалася кількома впливовими королями та імператорами. Протягом останніх 30 років глобалізація контролювалася 60 тисячами великих компаній. Якщо ви не серед них – у вас немає шансів. Протягом наступних 30 років, готовий посперечатися, до глобалізації буде залучено 6 млн компаній, або 16 млн компаній, або навіть 60 млн компаній. Тому що технології дозволяють здійснювати покупки і продавати в будь-якій країні світу. Якщо ви зумієте скористатися новими можливостями глобалізації, ви і самі станете наступним Alibaba.

2 Комп’ютери вб’ють частину робочих місць, але не будуть такими мудрими, як люди

Штучний інтелект та великі дані сприймаються як загроза для людей. Коли з’явилися парові двигуни та машини, люди зненавиділи їх. Особливо візники. Вони знищували будь-яку машину, яку могли побачити! А сьогодні вважають, що авто – це добре.

Комп’ютери завжди будуть розумнішими за вас

Тому ми, багаті і впливові люди, повинні вкладати в технології, які підтримують існування людей, дають їм нові можливості, а не перетворюють їх на непридатних. Роботи вб’ють багато робочих місць – в майбутньому все будуть робити машини.

Комп’ютери завжди будуть розумнішими за вас. Вони нічого не забувають, ніколи не зляться. Але комп’ютери ніколи не зможуть бути настільки мудрими, як люди.

3. EQ + IQ + LQ

Якщо людина хоче бути успішною, потрібно мати високий EQ (Рівень емоційного інтелекту). Раніше люди боролися силою м’язів. Зараз потрібна мудрість. Якщо не хочеш швидко прогоріти, потрібно мати високий IQ. Якщо людина хоче бути шанованою, їй потрібен високий LQ – коефіцієнт любові. Ці три Q з’єднуються разом. Багато чоловіків мають високий IQ, низький EQ і крихітний LQ. Жінки, у яких всі три Q збалансовані, – найкращі. Якщо ви бажаєте, аби компанія була успішною, функціонувала із мудрістю і турботою про клієнтів – жінки в цьому найкращі.

4. Освіта повинна давати навички, яких немає у машин

Якщо ми не змінимо спосіб навчання, за 30 років ми опинимося в біді. Ми не можемо вчити наших дітей конкурувати з машинами. Машини все одно будуть розумнішими. Ми повинні вчити їх чогось унікального, щоби машини не могли наздогнати нас. Цінності, віра, незалежне мислення, командна робота, турбота про інших – це soft знання, які потрібно розвивати людям. Ми повинні вчити наших дітей спорту, музиці, малюванню, мистецтву, щоби переконатися: люди – інші. Все, чого ми вчимося, має відрізнятися від умінь машин.

5. Будьте уважними до часу

Якщо вам від 20 до 30 років, вам варто слідувати за хорошим босом, приєднатися до гарної компанії та навчитися робити роботу належним чином. Якщо вам від 30 до 40 і ви хочете щось зробити самостійно – просто зробіть це. Якщо вам від 40 до 50, я припускаю, що ви повинні робити те, в чому ви хороші. А не перемикатися з одного на інше. Якщо вам від 50 до 60 – вчіть молодих. Розвивайте наступне покоління. А якщо вам більше 60 – залишайтеся зі своїми онуками.

Якщо ви хочете бути успішними – вчіться на помилках інших людей

6. Вчіться на помилках інших людей

Неважливо, наскільки ви розумні, ви все одно коли-небудь зіткнетеся з помилками. Потрібно вчитися на помилках інших людей не тому, аби уникати їх, а тому, аби знати, як із ними впоратися. Моя думка така: якщо ви хочете бути успішними, не вчіться на історіях успіхів – вчіться на помилках інших людей. Книга, яку я хочу написати, це «Alibaba: 1001 помилка». Це мій найцінніший досвід.

7. Наймайте професіоналів та створюйте умови для них

Знаходьте людей, розумніших за вас. Коли я запускав Alibaba, то нічого не знав про технології та менеджмент. Але я багато років поспіль намагався знайти людей розумніших за мене. Ви не повинні знати все – важливо вміти знаходити компетентних людей. Коли ви робите це, ваша робота – переконатися, що розумні люди можуть співпрацювати один з одним. Якщо так відбувається, все стає простіше: вони вірять в бачення компанії. Але! Тупі люди легко об’єднуються! А розумні – не можуть. Моя робота як менеджера – упевнитися, що розумні люди знайшлися і працюють разом.

8. Мільярди доларів – це ваша відповідальність, а не ваші гроші

Якщо у мене є $1-2 млн – це мої гроші. Якщо більше – це вже відповідальність. Це означає, що суспільство довірило великі суми саме вам, оскільки вірить, що ви зможете керувати цими грошима краще. Це – кредит довіри. І ви повинні витрачати гроші краще за уряди, краще за інших людей. І витрачати їх на правильні речі.

Джерело: Kfund-media.com

Читайте також –

Генеральний директор Walmart: Питання стратегії доводиться вирішувати кожну годину

 


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку