GfK Ukraine: Українці готові здійснювати великі покупки

GfK Ukraine: Українці готові здійснювати великі покупки

14.06.2018 03:00
  815
Дарья Златьева

Українці очікують зростання економіки, перестали сумніватися в своєму матеріальному становищі та готові здійснювати великі покупки – індекс доцільності таких покупок в травні виріс більш ніж на три пункти,.

У травні 2018 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 62,9, що на 1,5 п більше, ніж у квітні. «У травні індекс споживчих настроїв зберігає позитивну тенденцію, що розпочалась у квітні. Найсуттєвіше у травні порівняно до квітня зріс індекс доцільності робити великі покупки. Найбільшу позитивну динаміку цей індекс мав у групах здоходом нижче середнього, у містах понад 100 000 населення та у групі старшого віку. Цей результат може бути пов’язаний із закінченням опалювального сезону та вивільненням коштів у цих групах»,– коментують аналітики GfK Ukraine.

Найбільших змін зазнав індекс очікуваної динаміки безробіття. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.

Індекс поточного становища підвищився на 1,4 п. та склав 60,3. Cкладові цього індексу зазнали таких змін:

  • індекс поточного особистого матеріального становища склав 50,9, що на 0,8 п нижче за показник квітня;
  • індекс доцільності великих покупок зріс на 3,7 п та встановився на позначці 69,8.

Індекс економічних очікувань у травні піднявся на 1,6 п – до позначки 64,6. Динаміка складових цього індексу виглядає так:

  • індекс очікуваних змін особистого матеріального становища  збільшився на 1,7 п порівняно з минулим місяцем і досяг позначки 61,2;
  •  індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року збільшився на 0,5 п та склав 62,5;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років  становив у травні 70,1, що на 2,7 п більше за показник квітня.

Очікування українців щодо безробіття в травні поліпшилися: показник індексу очікуваної динаміки безробіття зменшився на 5,3 п та склав 125,5. Дещо зріс індекс інфляційних очікувань – на 1,9 п, склавши 190,4.
Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців незначно погіршилися: індекс девальваційних очікувань опустився на 1,9 пункти ─ до значення 149,5.

Читайте також –

Онлайн-покупки в Україні здійснює лише 34% міського населення – дослідження


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку