Головні тренди онлайн-рітейлу 2023: як досягти успіху в інтернеті

Головні тренди онлайн-рітейлу 2023: як досягти успіху в інтернеті

22.01.2024 08:45
  1717
rau

Популярність інтернет-покупок в світі зростає. Які пристрої найчастіше використовують, яка саме вікова група через 10 років витрачатиме найбільше та чому споживачі частіше віддають перевагу тим мережам, хто є і в онлайн, і в офлайн.

Глобальне опитування Wunderman Thompson, в якому брали участь 31 000 споживачів, проведено 18 країнах світу, зокрема Китаю, Японії, Австралії, Аргентини, Німеччини та інших. України в списку немає. Тим не менш, ще до пандемії коронавірусу українські рітейлери активно розвивали e-commerce, а локдаун підштовхнув їх бути надшвидкими. Яскравий приклад – мережа супермаркетів Сільпо, які за 5 місяців повністю вийшли в онлайн. Тож, які тренди у світовому e-commerce були в 2023 році та який досвід ми можемо перейняти. RAU вибрала основне зі звіту The Future Shopper Report 2023.

Онлайн-торгівля продовжує зростати

Пандемія коронавірусу змусила весь світ перейти на безконтактні покупки та спонукати компанії швидше почати розвивати e-commerсe. Минулого року 57% витрат опитуваних споживачів були в інтернет. Цього року цей показник демонструє скромне зростання до 58%. Через 10 років, за оцінками опитаних, витрати на інтернет-покупки становитимуть 64%. Тобто вони зростатимуть приблизно на 1% щороку.

Наразі люди старше 65 років витрачають найменший відсоток в інтернет (44%), але цей показник зростатиме найбільше за наступні 10 років. Найбільше сумісно витрачає вікова група 16-24 років та 25-34 років. Але саме вікова група 25-34 роки найбільше витрачатимуть в інтернет через 10 років.

Рівень комфорту в онлайн покращився

2022 року 72% споживачів сказали, що їм зручніше користуватися технологіями, ніж рік тому. Тепер цей показник становить 68%. Хоча він і не відповідає рівню 2022 року, все одно вказує на високий рівень довіри та є доказом, що споживачі все більше відчувають себе комфортно та на «ти» з технологіями. Як і можна було очікувати, найменший відсоток тих, хто вважає себе «просуненими» – люди старше 65 років. Лише 36% з цієї категорії зручно користуватися технологіями. 77% набрала група з 25-34 років.

Через який пристрій найчастіше роблять покупки онлайн

Найчастіше онлайн роблять покупки з мобільних телефонів – 32%, з ноутбуків – 17%, з ПК – 16%. Однак, якщо додати ноутбуки та комп’ютери, вийде, що вони займуть перше місце. Це означає, що компанії, які хочуть створювати належний досвід і можливості конверсії для своїх споживачів повинні застосовуватися збалансовано рівень зосередженості користувачів мобільного інтернету, комп’ютерів та ноутбуків.

Середні витрати онлайн

В середньому споживачі згодні витрачати в інтернет $378. В Німеччині ця цифра найбільша – $749, в Південній Африці найнижча – $106. Тобто можна зробити висновок, що клієнтам комфортно витратити великі суми в інтернеті.

Фізичні магазини залишаються популярними 

Попри те, що популярність онлайн-покупок зростає, фізичні магазини все одно залишаються затребуваними. Але є цікава особливість: минулого року 60% клієнти сказали, що віддають перевагу тим, хто має і офлайн-точки, й інтернет-магазини. І в 2023 році цей відсоток залишився незмінним. Це ще раз є доказом того, що компанії повинні розвивати свої багатоканальні стратегії.

Фізичні товари vs цифрові

Однією з тенденцій, яку відстежують протягом кількох років – перехід від фізичних продуктів до цифрових (послуги, відеоігри тощо). У 2021 році цей показник становив 33%, у 2022 році – 38%, а у 2023 році – 37%, але стабільний. 

Висновок

На основі цього дослідження робимо висновок, що наразі рітейлерам треба розвивати омніканальність, орієнтуватися не тільки на створення зручних додатків для мобільних телефонів, але й приділяти увагу юзабіліті в інтернет-магазинах.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Олександр Черніцький, Mandarin Plaza Group: Чому доречно відкривати Ocean Mall навіть під час повномасштабної війни (+презентація 360)

Олександр Черніцький, Mandarin Plaza Group: Чому доречно відкривати Ocean Mall навіть під час повномасштабної війни (+презентація 360)

Олександр Черніцький, голова правління Mandarin Plaza Group, девелопера та оператора найбільших українських ТРЦ, зокрема,...
time icon  
  51
Усі новини ринку