Кадри для МХП: як розвивати команду під час війни та реагувати на нові потреби

Кадри для МХП: як розвивати команду під час війни та реагувати на нові потреби

01.05.2023 08:30
  1514
Костянтин Симоненко

Представники HR-команди компанії МХП розповіли Forbes про те, як компанія МХП відповідає на виклики війни, впроваджує програму з реінтеграції ветеранів, розвиває та піклується про працівників. RAU пропонує основні тези з матеріалу.

Турбота про команду

 Заступник голови правління МХП Андрій Булах

Між собою в команді МХП абревіатуру латиною MHP розшифровують як Many Happy People і прагнуть бути саме такою компанією. Важливо розвивати й підтримувати колег у різних аспектах їхнього життя – давати можливість реалізовувати свій потенціал, пропонувати розвиток та навчання, турбуватися про їхнє здоров’я та безпеку, давати психологічну підтримку, допомагати в складних ситуаціях. Реагуючи на нові потреби, які виникли у колег під час війни, компанія відповіла евакуацією, створенням дитячих центрів в офісах та на підприємствах, реінтеграцією ветеранів, адаптацією психологічної підтримки команди під нові реалії.

Але, як і раніше, важливо, щоб людина сама була щиро зацікавлена в тих можливостях, які дає компанія. Тільки якщо співробітник має усвідомлену потребу, він зможе ефективно скористатися запропонованими опціями. Саме тому найбільше варіантів для зростання в МХП отримують ті, хто сам готовий іти вперед. Як результат, наприкінці минулого року 83% з понад 12 000 опитаних співробітників відповіли «так» і ще 15% – «скоріше так» на твердження «Я пишаюся тим, що працюю в МХП». Відповідно 75% співробітників відповіли «так» і ще 21% – «скоріше так» про впевненість у завтрашньому дні завдяки роботі в МХП.

Кар’єрний розвиток

 HR-директор агронапряму Наталя Романенко

Розвивається новий тренд в управлінні персоналом – перехід від класичних посад, функцій до компетенцій та навиків. Саме тому в МХП приділяється велика увага пошуку потенціалу кожного працівника та розвитку його талантів. Одним з таких інструментів став Talent Council, у межах якого комплексно аналізуються soft skills та hard skills співробітника, а також його результативність і потенціал, для того, щоб запропонувати кожному колезі кращі саме для нього можливості кар’єрного зростання.

Кар’єрний розвиток ґрунтується на комплексній оцінці компетенцій, результативності та потенціалі кандидатів. Тривимірна система оцінки співробітника дозволяє побудувати матрицю 9 boxes, яка по суті є топовим інструментом управління талантами. У результаті роботи Talent Council співробітники мають можливість отримати підвищення або залишитися в поточній ролі з розширенням зон відповідальності.

Реінтеграція ветеранів

 Директор з питань захисту здоров’я та безпеки співробітників Олена Бойченко

У компанії МХП створили концепцію реінтеграції ветеранів «МХП поряд. Програма життєстійкості». Для кожного працівника, який повертається з фронту, буде розроблена власна програма реінтеграції. Вона діятиме від 6 місяців до 1,5 року, залежно від потреби кожної людини. У процесі реінтеграції виділяємо чотири ключових етапи.

Перш за все допомагаємо з юридичною підтримкою та консультуванням. Як отримати документи ветерана, які існують пільги, трудові гарантії тощо.

Другий етап – фізична та психологічна реабілітація. З’ясовуємо, як себе почуває працівник, чи може він одразу продовжувати працювати, зважаючи на стан здоров’я. Водночас планується – при необхідності фізичного відновлення – відправляти у реабілітаційні центри, санаторії і т.д. Також ветеранам пропонуватимуть зустрічі з психологами, які пройшли спеціальну підготовку. Окрему роботу психологи проводитимуть із сім’ями та колективом – керівниками та командами, куди повертаються ветерани.

Третій етап: якщо через стан здоров’я ветеран більше не зможе виконувати попередні обов’язки, йому допоможуть знайти себе в іншій сфері роботи в компанії. Тут будуть співвідносити медичні покази, професійні прагнення ветерана та знаходити оптимальне рішення. Програмою передбачено створення спеціальних робочих місць.

Четвертий етап: допомагати ветеранам у розвитку соціальних зв’язків і громадського впливу.

Психологічна підтримка

 Керівниця управління оцінки та розвитку персоналу Анастасія Громова

З 2019 року МХП розвиває напрям корпоративних психологів, впроваджуючи практику індивідуального та групового консультування та різні ініціативи для підтримки ментального здоров’я співробітників. Наразі в команді 11 корпоративних психологів у центральному офісі та на підприємствах. Кожний співробітник має змогу звернутися за консультацією до психолога й отримати її абсолютно безплатно. Працюють і з цілими командами, допомагаючи вибудовувати ефективну комунікацію, довіру, командний дух тощо.

Одним із важливих проектів у напрямі турботи про співробітників є внутрішня Школа життєстійкості. Вона створена аби підтримати співробітників МХП, комплексно підвищити рівень їхньої стресостійкості та якість життя. Постійно проводяться групові заняття, воркшопи, психологічні майстерні й навіть бізнес-ігри з фокусом на розвиток ключових навичок. В 2022 році у центральному офісі та на регіональних підприємствах почали створювати дитячі центри. Дитячий центр центрального офісу працює донині, де розвивають та навчають дітей.

Розвінчання міфів

 HR-директор напрямів «Виробництво» та «Якість» Анна Каленська

Стереотипи, що жінка не може бути успішною у так званих чоловічих професіях, у сучасному житті все частіше розвінчуються. Яскравий приклад цього процесу ми бачимо на Вінницькій птахофабриці, де за ініціативи співробітниць стартував проект, у межах якого в 2022 році 65 жінок пройшли навчання та здобули кваліфікацію «водій навантажувача». Керівництво птахофабрики зазначає, що залучення жінок на цю посаду дало змогу підвищити якість робіт і покращило дотримання вимог охорони праці.

Цей успішний досвід надихнув провести навчання на посади «операторів виробничої дільниці» та «тракторист», де раніше працювали лише чоловіки.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку