Меблевий рітейлер Дубок масштабується в Європі (+фото)

Меблевий рітейлер Дубок масштабується в Європі (+фото)

31.10.2022 10:00
  1282
rau

З початком повномасштабної війни в Україні багато бізнесу намагається втриматись на плаву, а дехто знаходить і можливості для розвитку та диверсифікації ризиків.

Одним з яскравих прикладів розвитку бізнесу в умовах війни є меблевий рітейлер Дубок. До війни компанія розвивала мережу офлайн-магазинів, яка налічувала 19 меблевих салонів, та в процесі відкриття було ще 3 салони.

“Довгостроково ми планували відкрити значно більше ніж три салони. Також готували франшизу. Наразі відтермінували, але будемо готувати швидше за все її за кордон. Війна спочатку нас дуже накрила, але ми пішли по відпрацьованому сценарію – стратегія “Пружини”, як в коронавірус, максимально стиснутись, щоб потім вистрілити. Стратегія вдало виконується, про що свідчить відкриття салону у Львові та плани розширення”, – зазначає директор компанії Наталія Денісова.

Незважаючи на ведення діяльності в умовах війни, компанії Дубок вдалось вирівняти ситуацію, та зробити рішучі кроки в сторону розвитку. Вже влітку топ-менеджментом компанії було вирішено масштабуватись на ринку Львову та спробувати свої сили в Європі.

Наразі мережа салонів компанії налічує 15 салонів в Україні та салон меблів у Празі (Чеська Республіка).

Дубок в Європі: як це відбувалось

“Ще в минулому році я отримав пропозицію щодо відкриття Дубок в Словаччині. Тоді, дослідивши ринок, я зрозумів, що якщо рухатись – то це має бути Чехія або Польща. Тоді було “посіяно зерно””, – згадує власник та CEO компанії Віталій Бєлєнький.

Для команди Дубок з усіх країн Європи Чехія була більше до вподоби та старту виходу на європейський ринок з певних причин:

  • Зручна географія країни. Як внутрішньо дуже зручно відбудувати логістичні процеси, так і зовнішньо – близькість до України, а також кордон з Німеччиною, Австрією, Польщею, та Словаччиною;
  • Ментальна схожість до України. В Європі небагато країн, які ментально схожі до України, Чехія одна з таких;
  • Українська діаспора. Дуже багато українців завжди проживали в Чехії, тут є багато бізнесменів, які допомогли знайти відповіді на багато питань;
  • Конкурентність. В Чехії є дуже сильні конкуренти – ІКЕА, XXXLutz, Möbelix, Sconto, Asco, JYSK і ще декілька мереж. На таку площу країни, їх занадто багато. В цих компаніях є багато спільного, особливо масштабність, за якою є неповороткість. Але немає того що є в Дубок – мобільність, швидкість, простота.

Команда Дубок вивчила ринок та визначила, що перенасичення ринку Чехії великими мережами призвело до неможливості виходу нових виробників, насамперед українських та польських. Від перших переговорів до заходу в мережу у виробника може піти декілька років. І за рахунок того, що Чехія не є споживчо потужною в порівнянні, наприклад, з Польщею, Німеччиною чи Францією, то ніхто сюди й не дивиться. В цьому компанія побачила можливість представити конкурентних українських та польських виробників.

Серед цікавих особливостей ринку також команда виділяє “недоглянуті” локальні магазини та дуже сприятливе ціноутворення щодо оренди торгових площ, логістики та оплати праці.

“Чехія дуже лояльна по цінам і не набагато дорожче від довоєнного рівня цін в Україні. Наприклад, оренда в спальному районі в Празі може бути аналогічна як в районному центрі в Україні. Логістика на перший погляд дорога, але тут люди спокійно платять чималі суми за послуги. Для них нормально заплатити за доставку по місту 1000 грн”, – пояснює Наталія Денісова.

Процес підготовки до запуску в Празі

Отож, вибір країни зроблено, а далі потрібно було діяти. Щоб не наступати на граблі та не винаходити велосипед, перше, що я зробив, так це почав шукати знайомих. Як завжди траплялось, завжди є люди, які хочуть допомогти. Практично все, що ми зробили в Чехії, то прийшло від знайомих, друзів”, розповідає Віталій Бєлєнький.

Відкриття юридичної особи зайняло дуже мало часу. З пакетом необхідних документів відкриття загалом зайняло чотири дні. Пошук оренди теж досить простий процес, схожий до ринку України. З особливостей виділяють трьохмісячну комісію ріелтора та вартість оренди складів, яка може бути дорожче ніж оренда магазину.

Цікавий момент був з майстром, який робив ремонт салону. Виявляється, він з міста Торчин Волинської області і він колись купував в Дубок в Луцьку.

Бути онлайн. Інтернет-магазин Дубок на чеському ринку

“Щодо запуску сайту, то це перше, що ми зробили, оскільки важливо, щоб Google проіндексував сайт. Ще 15-го березня, коли мало хто знав, що ми будемо в Чехії, вже було зареєстровано домен. Ми приступили до відбору продукції, яку мали продавати, і далі все пішло відносно просто”, – каже Наталія Денісова.

Але звичайно не обійшлося і без складнощів. Був недооцінений момент з перекладом сайту та ERP. В деякій мірі, команда відкладала це на останній момент, але, як виявилось, – це доволі таки кропіткий процес. І крім перекладу сайту для клієнта, потрібно було перекласти всі матеріали для нових працівників у Празі.

Підсумок та майбутні плани

“Багато моментів було таких, що не вірилось, які значно легше ніж в нас в Україні. Особливо з ведення фірми. Є момент, який відчувається, що бізнес розвиває економіку, тому якщо в бізнесу чисті наміри, то в нього вільні руки”, – розмірковує Віталій Бєлєнький.

Команда Дубок зазначає, що ринок Чехії дуже цікавий та відрізняється від українського певною довірою до бізнесу з боку держави та в зворотному напрямку від бізнесу. Наприклад в Чехії юридична особа може спокійно оперувати готівкою і за неї закуповувати матеріальні цінності. З іншої сторони, було дещо, що спочатку просто стопорило роботу. Так це те, що тут ніхто нікуди не спішить. Тут майже кожна зустріч “на пятницю”, зовсім по іншому все планується.

Так чи інакше, перший меблевий салон Дубок в Європі вже стартував, і має перші замовлення. Команда працює в режимі стартапу, вивчає ринок та багато експерементує.

“Задача №1 – вивчити клієнта, почути його болі, зрозуміти його мислення, зрозуміти, чи подобається наш асортимент та формат. А з нашим досвідом та можливостями ми можемо стати потужним баєром, потужним представником меблевих виробників України. Тому ми також розвиваємо гуртовий напрямок в Чехії. Вже на сьогоднішній день підготовлено чотири фури з України та йде вивчення попиту серед меблевих магазинів Чехії”, – підсумовує Наталія Денісова.

Наступним етапом розвитку компанії в Європі є відкриття ще близько п’яти шоурумів в Празі, після яких – масштабування по всій Чеській Республіці.

Читайте також –

Віталій Бєлєнький, мережа Дубок: Кожна криза для нас стає етапом розвитку


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку