Як мультимаркет Аврора будує оптимальну роботу з валютообміном та заощаджує

Як мультимаркет Аврора будує оптимальну роботу з валютообміном та заощаджує

19.03.2024 08:45
  1372
rau

Як мультимаркет Аврора працює з імпортними виробниками та економить на вигідному курсі.

За 13 років роботи мережа Аврора досягла всеукраїнського масштабу. Лише за один 2023 рік компанія задовольнила потреби більше 8 млн унікальних покупців, забезпечила робочими місцями понад 12 000 працівників у всіх регіонах країни та сплатила податків на суму понад 3,2 млн гривень. Про те, як через повернення восени 2023 року гнучкого курсу долара вдалося побудувати оптимальну роботу з валютообміном та заощадити за місяць приблизно 3 млн гривень – йдеться в матеріалі Forbes. RAU обрала основне.

Про постачальників

Серед постачальників – українські та закордонні виробники та дистриб’ютори продукції. Наразі в компанії пріоритет – розвивати українських виробників, тож за останні три роки частка імпортних товарів зменшилася на 10% та складає приблизно 27%. Мережа Аврора співпрацює з Китаєм, Туреччиною, Індією та країнами ЄС. Відповідно укладають ЗЕД-контракти (більшість операцій – імпортні) у доларах та євро. Тож валютні операції здійснюються майже кожного банківського дня, а обсяг валютно-обмінних операцій складає мільйони доларів на місяць.

На початку війни через постанову КМУ «Про перелік товарів критичного імпорту» компанія була обмежена в своїй діяльності, проте дефіцит імпортного товару намагалися компенсувати вітчизняними постачальниками. Також через блокаду Одеського порту, вантажі перенаправляли через інші порти та використовували альтернативні транспортні шляхи, що дозволило зберегти стабільність постачання.

Про економію на вигідному курсі

З липня 2022 року НБУ встановив фіксований курс долара для всіх банків, а 4 жовтня 2023 року було повернуто гнучкий курс. В мережі Аврора почали мониторити найкращі умови для співпраці та звернули увагу на сервіс «Торгова платформа» від ПриватБанк та з жовтня 2023 почали його використовувати. Ганна Половинка, керівниця відділу розрахункових операцій ЗЕД компанії «Вигідна покупка» виділяє кілька ключових переваг платформи:

  • Вигідніший курс у порівнянні з курсами дилерів та можливість купити валюту як «по ринку», так і за бажаним курсом, виставивши відповідний ордер. «Котирування курсів валют відбувається онлайн, що дає змогу робити певні прогнози та більш оперативно приймати рішення. Зручним є відображення статусу заявки, який інформує, чи виконано покупку або продаж валюти, а також є можливість перегляду архівного журналу з історією заявок», – каже Ганна.
  • Платформа повністю автоматизована, і компанія не залежить від людського фактора, як-от доступність дилера, актуальний курс валют тощо.
  • Платформа дає змогу купувати чи продавати валюту протягом вдвічі довшого проміжку часу – з 09:30 до 16:00, що зробило роботу компанії більш ефективною.

На сьогодні «Вигідна покупка» щомісяця здійснює понад 300 операцій на «Торговій платформі». Комісія за покупку/продаж валюти складає 0,06%. Як каже Ганна, це один із найкращих тарифів на ринку серед всіх банків. Якщо порівнювати з попереднім алгоритмом роботи по прямому дилінгу, завдяки платформі тільки за перший місяць економія бізнесу на курсі та комісії склала близько 3 млн гривень.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку