8 незвичайних книжкових магазинів світу, які варто відвідати

8 незвичайних книжкових магазинів світу, які варто відвідати

16.10.2017 09:00
  1867
Микола Маранчак

Навіть такий консервативний і манірний напрямок роздрібної торгівлі, як продаж книг та журналів, може здивувати сучасних покупців. Підбірка книгарень світу, здатних здивувати.

У сучасному світі все складніше заманити покупця у книгарні: гаджети дають можливість зібрати практично всі шедеври світової літератури, і насолоджуватися читанням. Тим важливіше для традиційних рітейлерів спробувати повернути бібліофілів у магазини. В тому числі і облаштовуючи незвичайні креативні магазини, в які хочеться зайти в музей або в виставковий зал. Bit.ua підготував добірку must-visit магазинів для любителів книг і подорожей.

BOEKHANDEL DOMINICANEN

Де: Маастріхт, Нідерланди.

Тим, хто бачить в книжкових магазинах щось сакральне, обов’язково варто заглянути в Boekhandel Dominicanen. Ця лавка знаходиться в 700-літньому домініканському соборі. Проте службу тут ви не застанете — їх припинили ще в 1794-м. І тепер замість спокутування гріхів пропонують книги, хоча ще до 2007-го будівлю використовували як стоянку для велосипедів (Нідерланди, в кінці кінців).

Поєднання готичної архітектури і сучасної обробки надає магазину особливу атмосферу. У 2008-му The Guardian назвав його найкрасивішим магазином в світі. Раніше Boekhandel Dominicanen належав мережі Selexyz, однак його продали, і назва змінилася. Розробкою інтер’єру займалося дизайнерське бюро з Амстердама Merkx+Girod Architecten. І результат вийшов дивним. Книги тут розташовані на залізних багаторівневих конструкціях, і, щоб дістатися до заповітного примірника під стелею, доведеться скористатися ліфтом чи сходами. На самому верху також є букинистичний відділ.

На місці вівтаря тепер розташований великий стіл у формі хреста, за яким можна почитати свіжі газети або журнали. Одним з найбільш вдалих елементів в декорі стало освітлення, яке створює відчуття, ніби в приміщенні горять свічки.

LIBRERIA ACQUA ALTA

Де: Венеція, Італія.

Тільки у Венеції можна знайти тисячі книг, журналів і карток в шлюпці, гондолі або навіть ванній. Власник цієї незвичайної книжкової лавки — місцевий житель Луї Фриццо. Він вважає, що тримати збори книг в місті, де часто відбуваються повені, на полицях звичайних буде не дуже розумно. Ще одна особливість магазину — кілька котів, які люблять ходити між книгами, а також вид на один із каналів.

BARTER BOOKS

Де: Алнік, Великобританія.

Якщо вам по душі затишні романтичні книжкові лавки, ви точно не повинні пропустити Barter Books. Він розташовується в будівлі залізничного вокзалу в англійському містечку Алнік, зведеного в 1887-му І відвідати магазин стоїть не тільки з-за великого вибору книг.

Всього тут сім залів — каміни працюють, на стінах мурали, є зручні крісла і дивани, кафетерій, а зверху на полицях повільно рухаються іграшкові поїзди. Але і це ще не все. У 2000-му власники виявили коробку зі старими книгами, в якій лежав постер часів Другої світової. Вони повісили його в магазині, а пізніше стали друкувати копії. На ньому було написано: «Keep calm and carry on», що пізніше стало основою безлічі мемів і пародій.

EL ATENEO GRAND SPLENDID

Де: Буенос-Айрес, Аргентина.

Один з найкрасивіших і незвичайних книжкових магазинів знаходиться у театрі Grand Splendid, якій вже майже 100 років. У 1920-х його перетворили на кінотеатр, а в 2000-му архітектор Фернандо Мансоне розробив проект книжкового магазину. Місця в ложі тут заповнили полицями з книгами, на сцені облаштували кафе, а між поверхами з’явилися ескалатори.

Англійською мовою тут не дуже великий вибір, проте відвідувачі можуть приносити свої книги. За різними підрахунками, щороку сюди приїжджають більше мільйона чоловік. І незважаючи на всі зміни, El Ateneo все одно збереглася атмосфера театру.

SHAKESPEARE&COMPANY

Де: Париж, Франція.

У 1951-му онук Волта Вітмена, Джордж, відкрив у французькій столиці книжковий магазин Le Mistral, проте вже в 1964-му змінив його на Shakespeare & Company. Це сталося з дозволу видавниці Сільвії Біч, яка керувала першої крамницею з такою назвою.

Вітмен багато подорожував по світу, але через брак грошей часто зупинявся у місцевих жителів. Цей досвід став визначальним у формуванні філософії магазину. Протягом багатьох десятиліть він був рідним місцем для письменників і просто туристів, які знаходилися далеко від дому. Shakespeare&Company сховався в тіні собору Паризької Богоматері, тут багато англомовної літератури, його також можна побачити у фільмі Вуді Аллена «Північ у Парижі».

THE BOOKWORM

Де: Пекін, Китай.

Bookworm — це одночасно книжковий магазин, бар і ресторан, до яких веде атмосферна сходи з іменами письменників і назвами книг. Заклад працює до півночі (а на вхідні — до 01:00), бо це відмінне місце, де можна провести час за книгою навіть вночі. Тут також проводять ночі кіно, книжкові читання та інші заходи. Всього на полицях у магазині представлено понад 16 тис. книг.

BRAZENHEAD BOOKS

Де: Нью-Йорк, США.

Це одночасно підпільний бар і книжкова лавка. Невеликий і секретний Brazenhead Books за час свого існування з 2008 року декілька разів змінював місце розташування — від цього магазину до квартири. Тут можна було знайти книги у відмінному стані — від рідкісних у твердій обкладинці до важливих видань в м’якій обкладинці, причому деякі з них за значно меншою ціною, ніж на ринку. Іноді Brazenhead Books більше нагадує книжковий клуб, а не лавку. До того ж, щоб знайти цей магазин, доведеться провести невелике розслідування і дізнатися його актуальний адресу. Але хіба такі місця повинно бути легко знайти?

LIVRARIA LELLO

Де: Порту, Португалія.

Цей книжковий магазин — один з найстаріших в Португалії. Тут поєднуються неоготика, модерн і ар-деко. У Livraria Lello скляні двері, дах зроблений з вінтажного скла, а візки з книгами їздять по рейках. Дизайном зовнішнього вигляду і тієї самої червоної сходи з дерева займався архітектор Ксавьє Естевес. У продажу є книги португальською, французькою та англійською мовами (хоча останні і не так багато), а на другому поверсі можна придбати їжу, вино, портвейн і сигари.

Існує легенда, що саме в цьому книжковому Джоан Роулінг колись шукала натхнення для написання історії про хлопчика, який вижив. І повірити в її достовірність можна — на початку 90-х письменниця жила в Порту, де викладала англійську. Поттероманам Livraria Lello точно нагадає бібліотеку, Великий зал Хогвартса або лавку «Флориш і Блоттс» в Косом провулку. Однак це далеко не єдина причина відвідати магазин.

Він неодноразово потрапляв у різні рейтинги найкрасивіших книжкових крамниць Європи і світу. Крім того, біля магазину цікава історія. Його відкрили в 1906 році брати Хосе і Антоніо Лелль, хоча займатися улюбленою справою вони почали ще в 1881-м. Тут часто збиралися відомі письменники та книгомани. Деякий час його використовували як друкарню, пізніше там можна було знайти справді рідкісні книги, а зараз Livraria Lello — одна з головних визначних пам’яток Португалії, куди приїжджають туристи з усього світу. До речі, вхід у магазин платний і обійдеться в €5,5.

Читайте також

Анастасія Левкова, Книгарня Є: Конкурентів на ринку в нас немає


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку