Топ-5 платників податків серед рітейлерів: АТБ, Епіцентр, Сільпо, Metro і Ашан

Топ-5 платників податків серед рітейлерів: АТБ, Епіцентр, Сільпо, Metro і Ашан

13.07.2018 08:10
  1217
Іван Зайцев

П’ять компаній зі сфери роздрібної торгівлі увійшли в топ-100 платників податків України. На першому місці з них – АТБ.

Журнал Державної фіскальної служби «Вісник. Офіційно про податки» опублікував рейтинг топ-100 найбільших платників податків України. Він дещо відрізняється від версії, яку на початку року презентував Офіс великих платників податків ДФС, але зміни порівняно невеликі.

Більшість компаній в рейтингу, що й не дивно, представляють промисловість, нафтогаз і виробництво тютюну. З торгівлі в верхніх рядках – оптові продавці палива і ПММ, дистибутори та імпортери тютюнових виробів і алкоголю. Але увійшли в список топ-100 й найбільші українські рітейлери. АТБ зайняв 17 місце в загальному рейтингу, заплативши за 2017 рік 3 млрд 339 млн гривень. У порівнянні з 2016-м відрахування лідера українського продуктового роздробу зросли на 29%. Друге місце серед рітейлерів і 27-е в топ-100 по праву належить Епіцентр К: понад 2 млрд грн сплачених податків, 19% зростання рік до року.

Втім, одним з лідерів за темпами збільшення сплачених податків і зборів стала ще одна продуктова компанія – Сільпо продемонструвала вражаючі 1618% зростання! Всього група, що розвиває мережі Cільпо, Фора, Thrash!, Le Silpo та інші сплатила до держбюджету близько 800 млн грн (мережа не дозволила Віснику опублікувати точну суму). Ймовірно, це пов’язано з тим, що 2016-й і попередні роки Fozzy Group регулярно закінчувала зі збитками через високе боргове навантаження та девальвацію гривні. У минулому році групі вдалося домовитися з кредиторами про реструктуризацію заборгованості, і змінити збиток за підсумками року на прибуток.

Завершують топ-5 найбільш свідомих рітейлерів дві міжнародні компанії – Metro Cash & Carry Ukraine та Ашан Україна. Вони заплатили відповідно 610,6 і 422 млн грн та зайняли 66-е і 91-е місце в рейтингу ДФС.

Окремо варто відзначити ще дві компанії, побічно пов’язаних з рітейлом: Нова пошта та McDonald’s Ukraine. Найбільший в країні оператор експрес-доставки перерахував до бюджетів понад 1,5 млрд грн, збільшивши відрахування відразу на 154%. Міжнародна мережа ресторанів fast-food заплатила 680-690 грн (суми не уточнюються) – на 45% більше, ніж рік тому.

Читайте також –

Місць немає: чому рітейлери сповільнили темпи розвитку


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Олександр Черніцький, Mandarin Plaza Group: Чому доречно відкривати Ocean Mall навіть під час повномасштабної війни (+презентація 360)

Олександр Черніцький, Mandarin Plaza Group: Чому доречно відкривати Ocean Mall навіть під час повномасштабної війни (+презентація 360)

Олександр Черніцький, голова правління Mandarin Plaza Group, девелопера та оператора найбільших українських ТРЦ — зокрема,...
time icon  
  38
Усі новини ринку