Дослідження Astound Commerce: основним каналом продажів в fashion-ритейлі все ще залишаються офлайн-магазини

Дослідження Astound Commerce: основним каналом продажів в fashion-ритейлі все ще залишаються офлайн-магазини

16.08.2018 08:00
  1064
rau

Як офлайновий досвід допомагає продавати одяг в інтернеті, і навпаки.

Згідно з останнім дослідженням «A Window Into the Fashion Shopper’s World» офлайн-магазини все ще залишаються головним каналом продажів в індустрії моди. При цьому e-commerce не завжди впливає на рішення про закриття традиційних ритейл-точок, а скоріше допомагає магазинам вдосконалюватися і адаптуватися до потреб своїх клієнтів.

Компанія представила результати дослідження і спроектувала їх на український ринок онлайн-рітейлу в сегменті fashion, серед яких Prom.ua, Rechi.ua і LeBoutique.

Американський ринок fashion vs український ринок

Американська індустрія моди є одним з найбільших fashion-ринків в світі з обсягом продажів близько $ 342 млрд (Statista, 2017). Цей ринок дуже динамічний, миттєво реагує на зміни і впровадження нових цифрових каналів продажів. Так, наприклад, продаж одягу займає більше 21% в загальному розрізі електронної комерції Америки, демонструючи зростання на рівні 10% щорічно. І за прогнозами до 2020 року вона продовжить нарощування обсягів і експансію в онлайн-канали. При цьому, потенціал індустрії моди в digital-сегменті ще повністю не розкритий, навіть на американському ринку.

Український ринок електронної комерції в сегменті fashion поки не так динамічний, як за кордоном. За даними Nielsen, в четвертому кварталі 2016 року 56% українських користувачів купували одяг, взуття та аксесуари в інтернет-майданчиках. Це майже в два рази більше показника п’ятирічної давності. Так, за даними Rechi.ua ринок fashion-товарів уже сформований і споживач знає всі цікаві йому онлайн-магазини або онлайн-представництва офлайн-магазинів, підписаний на всі їх акаунти в соцмережах, розсилки, push-повідомлення.

При цьому покупці звикли до знижок і акцій, що впливає на падіння частки продажів товару повної ціни.

За даними LeBoutique українці перемикаються на онлайн-шопінг для економії часу і бюджету на пошук потрібної речі, а також в пошуках широкого асортименту товарів. Крім цього, онлайн-шопінг дозволяє жителям невеликих міст отримати доступ до демократичним і преміальним брендам, яких в їх населених пунктах може просто не бути

У той же час на думку Івана Кравця, СЕО Prom.ua, українці купують в онлайні не тільки тому, що дешевше, а тому, що в інтернеті набагато більше можливостей і покупки, як правило, не обмежуються містом або країною – все можна купити, не виходячи з офісу або квартири.

“У 2017 році українці купили в онлайні товарів приблизно на 50 млрд грн, з яких 14 млрд грн – покупки на Prom.ua. Середній чек онлайн-покупки американської валюти склав 950 грн. У топ-5 категорій в 2017-м увійшли одяг, взуття, аксесуари, техніка і електроніка, товари для дому “, – додає Кравець.

Традиційні магазини все ще важливі для споживачів

Зростання популярності онлайн-покупок викликає занепокоєння багатьох власників традиційних магазинів. Згідно з дослідженням Astound Commerce 40% покупців здійснюють більше половини своїх покупок в інтернеті. І тим не менше, офлайн-магазини як і раніше залишаються в тренді завдяки фізичній наявності товару.

На українському ринку торгівлі одягом останній рік-півтора межа між офлайн і онлайн зовсім розмилася. Більшість fashion-рітейлерів вийшли в онлайн (від аккаунта в instagram до повноцінного e-commerce-проекту), споживач просто робить покупки в тому форматі, який йому зручний.

Фактично зараз у нас існує єдиний конкурентний простір, яке включає в себе офлайн-ритейлерів з усіх регіонів, які будь-яким чином представлені в інтернеті; українські онлайн-магазини; міжнародні онлайн-магазини; офіційні монобрендові інтернет-магазини провідних марок; С2С пропозиції (баєри в instagram, групи в facebook з продажу речей, що не підійшли за розміром або з іншої причини).

Особливості українського роздробу:

  • Внутрішнє середовище магазину впливає на споживче рішення: для 59% респондентів загальне сприйняття і попередній досвід взаємодії з точкою продажу в роздрібній мережі як і раніше є важливим фактором покупки;
  • Унікальність магазина як фактор конкуренції з e-commerce-сегментом: фактично 61% мілленіалів швидше за все покинуть магазин, якщо досвід їх взаємодії з мережею не співпадатиме з очікуваннями;
  • Проблеми фізичних магазинів залишилися тими ж: 76% покупців fashion-товарів розчаровуються, коли бажаний фасон, колір або потрібний розмір відсутні в фізичному магазині, а 60% в цьому випадку залишають магазин. Клієнти онлайн-магазинів розраховують на широкий асортимент товарів на веб-майданчику бренду;
  • Узгоджене ціноутворення утримує клієнтів: якщо ціни в фізичному магазині відрізняються від вартості в інтернеті, 53% опитаних ймовірно покинуть його, розраховуючи на однаковий досвід у всіх каналах бренду.

В українському рітейл-сегменті теж відбуваються цікаві зміни. Багато гравців ринку, починаючи з онлайн-бізнесу, запускають офлайн-представництва і навпаки. Так, ще в 2008 році Rozetka почала розвивати оффлайн-присутність на внутрішньому ринку. У минулому році інтернет-супермаркет відкрив гіпермаркет у Києві площею 4000 кв. м, в якому представлена ​​як цифрова техніка, так і частково одяг, взуття та аксесуари.

Зараз компанія активно розвиває напрямок fashion, і цілком логічно очікувати від маркетплейса нових проявів в традиційному каналі продажів.

У свою чергу, навесні цього року маркет українських брендів Всі.Свої запустив онлайн-магазин для більш зручного і доступного шопінгу fashion-товарів.

«Нові формати і канали роздрібної торгівлі дуже швидко змінюються і вже призвели до того, що багато брендів і виробники повністю переосмислили свої стратегії продажів. Комбінація digital- і традиційних магазинів, які разом формують омніканальность продажів, стала рушійною силою в торгівлі і привела до появи безлічі нових бізнес-моделей, – коментує Дар’я Горницька, генеральний директор Astound Commerce Україна. – При цьому молоде покоління покупців вже далеко попереду цих змін. Як правило, вони зупиняють свій вибір на нових каналах продажів і брендах-революціонерів, надаючи тим самим тиск на традиційні майданчики рітейлу».

Що стосується українського онлайн-рітейлу, то для багатьох мультибрендових майданчиків в першу чергу важлива функціональність і зручність сайту. “Мобільний додаток і мобільна версія сайту – must-have вже кілька років. Чат-боти не використовуємо, але комунікації в месенджерах дуже популярні серед наших клієнтів, “- розповідають в LeBoutique. Також в роботі з базою покупців Rechi.ua використовують аналітичні технології на основі Big Data, а ось комунікацію з клієнтами поки не готові автоматизувати. “У нашому сегменті аудиторія дуже вузька, але при цьому високий середній чек, тому немає сенсу відмовляти клієнтам в гнучкому, живому і приємному людському спілкуванні”, – додають в Rechi.ua.

Бізнесу потрібно розуміти як роблять покупки споживачі, тоді буде простіше підлаштуватися під їхні потреби і бути конкурентоспроможними. Надання ідентичного досвіду бренду і безперешкодного доступу до магазинів у всіх каналах (від офлайн і до онлайн майданчикам) – це ключове очікування покупців в індустрії моди і головна перевага бренду перед конкурентами.

 Читайте також –

Як зміниться онлайн-торгівля в Східній Європі і Україні до 2025 року (інфографіка)

 


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку