GfK Ukraine: Споживачі відзначають поліпшення особистого становища і готові до великих покупок

GfK Ukraine: Споживачі відзначають поліпшення особистого становища і готові до великих покупок

17.07.2018 03:16
  676
rau

Псуються очікування населення щодо розвитку економіки країни в найближчому році і очікування щодо динаміки безробіття, але українці не бояться здійснювати великі покупки.

У червні 2018 індекс споживчих настроїв склав 65,6, що на 2,7 п більше, ніж в травні. Найбільше змінилися індекси поточного особистого положення і індекс очікуваної динаміки безробіття. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.

Індекс поточного становища підвищився на 5,1 п і склав 65,5. Склад цього індексу змінився таким чином:

  • індекс поточного особистого матеріального становища склав 59,6, що на 8,8 п вище травневого рівня;
  • індекс доцільності великих покупок виріс на 1,5 п і встановився на позначці 71,3.

Індекс економічних очікувань у червні піднявся на 1,1 п – до позначки 65,7. Динаміка складових цього індексу виглядає так:

  • індекс очікуваних змін особистого матеріального становища збільшився на 6,2 п в порівнянні з минулим місяцем і досяг позначки 67,3;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року зменшився на 6,1 п і склав 56,4;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років склав в червні 73,4, що на 3,3 п більше травневого показника.

Очікування українців з безробіття в червні погіршилися: показник виріс на 8,1 п і склав 133,5. Зате покращився індекс інфляційних очікувань, опустившись до позначки 187, що на 3,4 п нижче минулого місяця. Очікування українців щодо курсу гривні на найближчі 3 місяці змінилися незначно: індекс девальваційних очікувань піднявся на 1,4 пункту ─ до значення 150,9.

«У червні індекс споживчих настроїв зберігає позитивну тенденцію, яка триває вже четвертий місяць поспіль. Найбільше в червні в порівнянні з травнем виріс індекс поточного особистого матеріального становища. Цей результат може бути пов’язаний з поступовим зростанням реальних доходів населення, а також з тим, що в літній період відбувається зниження цін на основні продукти. Але при цьому слід зазначити, що псуються очікування населення щодо розвитку економіки країни в найближчому році і очікування щодо безробіття. Такі настрої можуть пояснюватися невизначеністю щодо надання наступного траншу МВФ », – коментують аналітики GfK Ukraine.

Читайте также –

GfK Ukraine: Українці готові здійснювати великі покупки


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку