Заміна свердловинного насоса на воду – можливі причини та етапи роботи
Причин того, що свердловинний насос, який постачає воду на поверхню, потребує ремонту або ж заміни на новий, може бути багато, проте саму роботу з обережного демонтажу обладнання та відновлення справності системи важливо довіряти перевіреним професіоналам, зокрема майстрам, які безпосередньо проводили буріння свердловини на ділянці та чітко розуміють, що і як в цьому випадку влаштовано.
Найпоширеніші причини несправності глибинного насоса на воду
Про те, що в роботі свердловинного насоса є порушення або ж саме обладнання вийшло з ладу, може свідчити помітна зміна тиску, під яким вода подається на поверхню, або ж взагалі відсутність води в кранах при працюючій системі (може бути чути, як гуде насос). Найчастіше причиною цього можуть бути:
- допущені помилки в розрахунках, зокрема що стосуються потужності обладнання (наприклад, насос повільно набирає воду, але при цьому швидко відкачує її);
- похибки та помилки, допущені під час монтажу свердловинного обладнання, наприклад, після того, як артезіанська свердловина буде пробурена, глибинний насос помістили всередину конструкції занадто низько або ж, навпаки, високо (у першому випадку насос швидко замулиться і забрудниться піском, а в іншому – є ризик потрапляння всередину повітря), якщо цю помилку виявити вчасно і після перевірки справності агрегату помістити правильно – проблеми бути не повинно;
- порушення вимог щодо експлуатації свердловини, наприклад, обсяг використання води занадто підвищений за очікуваний (який обговорюється з майстрами ще до початку бурильних робіт), через що насос працює безперервно, а його деталі передчасно зношуються та ламаються через навантаження.
Окремо варто виділити допущену помилку в виборі технічних параметрів електричного кабелю (перетину), за допомогою якого насос підключатиметься до мережі електропостачання та відмову від придбання стабілізаторів напруги, що особливо актуально для заміських ділянок, де помітні високі коливання напруги в мережі.
Також не варто залишати без уваги можливі похибки в підборі діаметру труб, по яким вода постачається на поверхню та безпосередньо до будинку, необхідність використання зворотного клапана і монтаж спеціальних контрольно-вимірювальних приладів (автоматики), за якими можна контролювати рівень тиску всередині свердловини.
Основні етапи роботи щодо заміни глибинних насосів на воду
Витягнути старий насос, відкріпити його від системи, прикріпити на його місце новий та все опустити назад – саме так просто на перший погляд виглядає робота, яку варто доручити перевіреним майстрам. Проте цей момент значно складніший і потребує певних навичок та уважності, зокрема, при витягуванні системи зсередини та монтажі нового обладнання.
Важливо розуміти, що заміну насоса на новий краще виконувати майстрам, які безпосередньо проводили бурильні роботи, особливо якщо це було буріння свердловин по граніту, адже вони розуміють, як можна обережно витягнути труби з насосом та кабелем живлення, не пошкодивши при цьому їх цілісність та герметичність.
З моменту, коли несправний насос буде знаходитися на поверхні, важливо якісно та швидко замінити його зношені деталі або ж встановити нове обладнання, прикріпити його до страхувального тросу разом з кабелем живлення, встановити справний механізм зворотного клапана, замінити при необхідності фільтр та перевірити надійність усіх з’єднань та кріплень, виправити інші допущені помилки, приєднати до трубопроводу та поступово опустити готову конструкцію назад в свердловину. Якщо роботи виконуватимуть професіонали, то вони не лише забезпечать максимально швидкий і надійний результат, а й нададуть необхідні гарантії справного функціонування свердловини протягом всього терміну експлуатації.