В нотатник породіллі: як вберегти себе та дитину від респіраторно-вірусних хвороб

В нотатник породіллі: як вберегти себе та дитину від респіраторно-вірусних хвороб

21.04.2021 02:50
  404
rau

Численні епідеміологічні дослідження доводять зв’язок між інфекційними хворобами та вадами плоду під час вагітності. При цьому варто враховувати епідеміологічну ситуацію, яка демонструє невтішні тенденції, пов’язані з глобалізацією (яскравий приклад ― пандемія COVID-19). Тому сьогодні ми розповімо про те, як уберегти себе то свою майбутню дитину від найбільш розповсюджених респіраторно-вірусних хвороб.

Кір

Однією з найбільш небезпечних хвороб вагітної, особливо на ранніх етапах, є кір. Наприклад, в перший триместр хвороба здатна призвести до патології плоду (пороки ЦНС, серця, синдром Дауна та ін.), а також стати причиною викидня. Загроза існує не лише для майбутньої матері, не менш небезпечний кір у дітей, оскільки викликає ряд важких ускладнень (про діагностику та профілактику дитячих хвороб, а також іншу корисну для майбутньої мами інформацію можна дізнатися на сайті EVA Blog).

Найбільш дієвий засіб профілактики кору ― вакцинація. Робити щеплення краще заздалегідь, приблизно за місяць до запланованої вагітності. Проте можна вакцинуватись і пізніше ― на здоров’я плоду це ніяк не вплине.

Грип

Як і у випадку з кором, грип небезпечний в першу чергу своїми руйнівними наслідками для організму не лише матері, а й дитини. На щастя, терміни початку сезонної епідемії грипу, як і його штам, легко спрогнозувати. Це дає змогу вчасно вакцинуватись. Щеплення потрібно робити приблизно за 3-4 тижні до прогнозованого початку епідемії.

Дифтерія

Дифтерія (правець, кашлюк) ― ще одна з найпоширеніших загроз для вагітності. Єдиний дієвий засіб ― це своєчасна вакцинація, яку потрібно проводити під час кожної вагітності. Щеплення робляться в першому триместрі: основне та бустерне (для уникнення ризику захворювання на правець новонародженого).

Наостанок кілька корисних порад:

  • зміцнюйте імунітет;
  • займайтеся спортом;
  • уникайте контактів з дикими та вуличними тваринами.

Найголовніше: при будь-яких, навіть незначних ознаках респіраторної хвороби одразу звертайтесь до лікаря.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку