Три види імунотерапії при лікуванні гліобластоми

Три види імунотерапії при лікуванні гліобластоми

09.08.2024 09:47
  929
rau

Гліобластома – одна з найагресивніших злоякісних пухлин. Стандартні методи лікування часто виявляються недостатньо ефективними. Пухлина рецидивує навіть після повного видалення, а хіміотерапія не може надовго уповільнити її зростання.

Тому при гліобластомі лікарі часто намагаються використати експериментальні методи, щоб знайти нові ефективні засоби лікування. Дедалі більше клінік у Німеччині та інших розвинених країнах використовують імунотерапію під час лікування гліобластоми, щоб зруйнувати злоякісні клітини силами власної імунної системи людини. Ми розповімо про три перспективні методи імунотерапії.

Моноклональні антитіла

Антитіла є факторами гуморального імунітету. Вони можуть впливати на певні молекулярні цілі.

В даний час лише один вид моноклональних антитіл схвалений для клінічного застосування при гліобластомі: це антитіла до фактору зростання ендотелію судин (VEGF). Препарат застосовують при рецидив пухлини після первинного лікування. Механізм дії ґрунтується на погіршенні кровопостачання пухлини, оскільки моноклональні антитіла перешкоджають зростанню нових судин. Препарат вводять внутрішньовенно один раз на 2 тижні.

Іншими видами моноклональних антитіл, які ще не схвалені, є препарати, націлені на VEGF-A та IL-2R (рецептори інтерлейкіну), а також інгібітори контрольних точок імунної відповіді – антитіла до PD-1/PD-L1.

Протиракові вакцини

Найперспективнішим методом імунотерапії вважаються протиракові вакцини. Їхня перевага в тому, що методика лікування персоналізована. Вакцину виготовляють індивідуально під конкретного пацієнта, використовуючи власну кров та антигени, отримані з пухлинної тканини після операції або біопсії.

Вже розроблено кілька вакцин проти гліобластоми, але всі препарати є експериментальними. У Німеччині нерідко застосовуються засоби на основі дендритних клітин, які отримують інформацію про пухлинні антигени, а після введення в організм передають ці дані Т-клітин. В результаті запускається ефективніша імунна відповідь.

Адоптивна клітинна терапія

Для лікування раку головного мозку лікарі успішно використовують CAR T-клітинну терапію. У людини беруть імунні клітини, змінюють їх геном та повертають в організм для підвищення ефективності протипухлинної імунної відповіді. Широке застосування методу стримує високу вартість.

Простішими технологіями є застосування лімфокін-активованих кілерів та пухлинно-інфільтруючих лімфоцитів. Це відбір, активація, розмноження та введення в організм імунних клітин, які мають забезпечити адекватну протипухлинну відповідь.

Перелічені види клітинної терапії також відносяться до експериментальних методик при гліобластомі, хоча вони добре зарекомендували себе при інших онкологічних захворюваннях. Дослідження, що оцінюють ефективність адоптивної клітинної терапії в лікуванні раку головного мозку, все ще продовжуються.

Якщо ви хочете пройти імунну терапію гліобластоми за кордоном, скористайтесь сервісом Booking Health. На сайті можна дізнатися ціни та записатися на зручні дати в одну з найкращих клінік світу. Співробітники Booking Health допоможуть підібрати відповідний центр імунотерапії раку та організують вашу поїздку.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку