Три критерії, за якими треба вибрати плитоноску
Серед військової амуніції плитоноска займає не останнє місце. Вона належить до особистого захисту бійця. В неї вставляють балістичні бронеплити, що захищають від осколків і куль. Цей елемент може відрізнятися за матеріалами, розмірами, додатковим оснащенням. Вибрати плитоноску за низькими цінами ви можете у магазині Defence Ukraine, де представлено багато амуніції для військових. Але ж на що звернути увагу під час пошуку ідеального захисту?
Матеріали основи
Частіше за все плитоноски виготовляють з кордури й нейлону. Найбільш надійний варіант — перший. Специфічну тканину Cordura створює американська компанія DuPont за особливими технологіями. Магазин Defence Ukraine переважно пропонує плитоноски саме з цього матеріалу. Його переваги:
- водостійкість від 5 000 мм, що має витримувати зливу;
- термостійкість — плавиться за температури від 210°C;
- висока зносостійкість;
- гарна міцність на розрив — для тканини 1000D складає 2 675 H.
Вироби з кордури ідеально балансують між надійністю та вагою матеріалу. При цьому використовують різні за міцністю матеріали: 500, 800 і 1000D.
Нейлон також можна розглядати для плитоноски. Проте за характеристиками він поступається.
Швидке скидання
Є ситуації, коли плитоноска зі зручного помічника перетворюється на зайве навантаження — наприклад, якщо боєць поранений чи потрапив у воду. Зверніть увагу, щоб на плитоносці була система швидкого скидання. Вона частіше за все представлена спеціальним шнурком. Достатньо потягнути його однією рукою, щоб весь жилет знявся.
Кількість пластин
Повна бойова броня бійця передбачає захист усього тулубу. У полегшених моделях плитоносок закриті тільки спина й груди та живіт. Бічні плити також важливі, але вони створюють додаткове навантаження, віднімаючи потрібну мобільність. Боєць має бути сильним і витривалим, щоб носити таку вагу на собі.
Плитоноска — обов’язковий елемент військового екіпірування. Звертайте увагу на її розміри, міцність і можливість захистити бійця в різних ситуаціях.