Переваги та недоліки використання сланцевого каміння у внутрішньому та зовнішньому дизайні

Переваги та недоліки використання сланцевого каміння у внутрішньому та зовнішньому дизайні

09.05.2023 10:34
  538
rau

Натуральний оздоблювальний матеріал завжди цінується у будівництві та облицювальних роботах за рахунок зовнішньої привабливості, довговічності та відмінних експлуатаційних якостей. Незважаючи на те, що ринок пропонує безліч штучних аналогів, порода природного походження виглядає благородніше, підкреслює достаток господаря будинку і створює затишок в еко-стилі. Все вищезгадане стосується і плиток зі сланцю для фасадів і внутрішньої обробки.

Сланець – це найбільш затребуваний та відомий камінь серед споживачів, який має низку властивостей, вкрай необхідних для будматеріалів. Тому він використовується для облицювання міських будівель та присадибних будинків, організації ландшафтного дизайну, покрівлі даху, а також оформлення ванних кімнат та санвузлів, малих архітектурних будівель та камінів, підлог та ділянок стін.

Переваги використання сланцевого каменю у дизайні фасадів та приміщень

Властивості каменю еквіваленти його переваг як будівельний матеріал, а саме:

  1. Міцність. Твердість каменю за шкалою Мооса становить до 6 балів – це вище показник вище середнього. Тому сланцева плитка зможе витримати високі навантаження, зберігаючи при цьому первозданний вигляд. Також пізнавальні значення межі міцності сланцю на вигині – камінь витримує 87,6 МПа стиск під тиском.
  2. Зносостійкість. Показники стирання каменю знаходяться на рівні 1,8 г/см2. Незалежно від вибору виду плитки, будь вона полірованою, шліфованою або колотою, виріб збереже свою цілісність.
  3. Водопоглинання. Максимальне значення – 0,97%, що говорить про стійкість сланцю до впливу вологи. Це також підтверджує морозостійкість, оскільки без води у структурі камінь не руйнується внаслідок утворення льоду. У середньому сланцева плитка на фасадах будівель або біля водойм саду прослужить 100 циклів зміни сезону.
  4. Шумоізоляція. Щільна структура каменю здатна поглинати звуки, тому він послужить як шумоізоляційний матеріал.
  5. Стійкість до дії ультрафіолету. Порода природної освіти отримала свою фактуру за рахунок вкраплення мінералів, тому малюнок плитки не вицвітає з часом.
  6. Колір та відтінки. З боку декоративних якостей сланець цінується за багатства фактур, що відрізняються поєднанням бежевих, коричневих та жовтих відтінків, темно-сірих та пісочних кольорів в одному камені, а також матовістю білого та сірого варіантів. Крім цього, привертає увагу чорний сланець зі світлими вкрапленнями та зеленими переливами. Створити такі шедеври може лише природа, а людина лише наголошує на красі каменю за допомогою обробки спецобладнанням.

Також гідністю сланцю слід вважати простоту у догляді. Він не вимагає використання складних миючих засобів та агресивних речовин для чищення, достатньо мильного розчину, щоб помити плитку чи просто води для повернення чистоти фасаду будівель.

Недоліки сланцю у застосуванні для внутрішнього та зовнішнього облицювання

Натуральний сланець є розкішшю. Порівняно з оздоблювальними матеріалами масового виробництва купити камінь буде дорожче, тому споживач вважає його вартість недоліком. Однак споживач, який сьогодні заплатив дорожче, забуде про будівельні роботи та ремонт на багато десятиліть.

Також недоліком вважається складність монтажу та укладання, оскільки якісно виконати роботу зможе лише майстер. Однак і цей мінус можна оскаржити, тому що майстер монтаж необхідний при використанні будь-якого будматеріалу, якщо власник будинку хоче отримати довговічний та гарний результат.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку