"> Дефіцит кадрів в Україні: Jooble про спеціалістів, яких бракує на ринку праці – Асоціація ритейлерів України
Дефіцит кадрів в Україні: Jooble про спеціалістів, яких бракує на ринку праці

Дефіцит кадрів в Україні: Jooble про спеціалістів, яких бракує на ринку праці

01.08.2024 01:41
  544
rau

Кадровий голод став найгострішою проблемою українського ринку праці у 2024 році. Нестача персоналу пов’язана з масовим відтоком населення за кордон, посиленням мобілізаційних заходів та релокацією підприємств. Експерти зазначають, що на сайтах з пошуку зайнятості відкрито понад 100 тис. позицій. Наприклад, на Jooble пропонується робота Франківськ та в інших містах країни, а рівень конкуренції сягнув мінімуму – 1-2 кандидати на вакансію.

Ріст попиту на робочі спеціальності

Якщо до повномасштабного вторгнення дефіциту кадрів зазнавали здебільшого інтелектуальні професії, то сьогодні нам катастрофічно бракує роботи руками. Керівники компаній повідомляють, що вакансії, які вимагають фізичної праці, закриваються місяцями. Задля привернення уваги спеціалістів, роботодавці намагаються максимально підвищити заробітні плати.

Наразі підприємства шукають таких фахівців:

  • будівельники – 30000-55000 грн;
  • електрики – 25000-45000 грн;
  • сантехніки – 22000-40000 грн;
  • столяри – 23000-35000 грн;
  • аграрії – 25000-40000 грн;
  • вантажники – 18000-30000 грн;
  • різноробочі – 18000-25000 грн.

Найбільший брак персоналу спостерігається у західних областях. З початку повномасштабної війни сюди релокувалося близько 800 підприємств. Більшості з них не вистачає кваліфікованих працівників, через недостатню кваліфікацію кандидатів. З метою ліквідації дефіциту кадрів, деякі підприємства впроваджують програми навчання для новачків.

Жінкам пропонують «чоловічі» посади

Межі між традиційними «чоловічими» та «жіночими» професіями почали поступово зникати. На сайтах з вакансіями, наприклад, Jooble, робота для жінок в Києві та інших українських містах публікується майже вдвічі частіше, порівняно з минулим роком. Зараз жінкам пропонують обійняти посади охоронців, водіїв наземного громадського транспорту, машиністів метрополітену, працівників складських приміщень, керівників операційних відділень.

Дефіцит кадрів на таких позиціях обумовлений мобілізацією чоловіків до лав ЗСУ. Керівництва провідних українських компаній зазначають, що штати їхніх працівників зараз складаються на 70-80% саме з жінок. Фахівчиням пропонують комфортні умови роботи: гнучкий графік, підвищену заробітну плату, премії, безкоштовне навчання та численні можливості кар’єрного зростання.

Готельно-ресторанний бізнес зазнав критичного рівня кадрового дефіциту

З квітня 2024 року готельно-ресторанний бізнес зіштовхнувся з рекордним рівнем кадрового голоду. Щотижня тут відкривається близько 4,7-5 тис. нових вакансій, проте кількість розміщених резюме залишається на рівні 2-3 тис. На одного кандидата тепер припадає близько двох оголошень, що свідчить про перехід від «ринка роботодавця» до «ринка кандидата».

У готельно-ресторанному бізнесі пропонується вибрати вакансію таким фахівцям:

  • кухар – 22000-34000 грн;
  • бариста – 17000-25000 грн;
  • офіціант – 19000-25000 грн;
  • адміністратор – 22500-33000 грн;
  • кондитер – 18500-26000 грн;
  • покоївка – 15000-20000 грн.

Експерти зазначають, що через брак персоналу у закладах харчування найближчим часом слід очікувати підвищення цін на 10-15%. Головна проблема – нестача кваліфікованих кухарів. Кандидати, які готові працювати, не мають достатнього досвіду та потребують кращої підготовки.

Очікується глобальний дефіцит лікарів

Нещодавно Віктор Ляшко, голова МОЗ України, повідомив про можливий дефіцит медичних працівників до 2030 року. Вже зараз спостерігається підвищений попит на хірургів, анестезіологів, реаніматологів, сімейних лікарів. Найбільшого дефіциту медичного персоналу зазнали прифронтові території. Більшість кваліфікованих фахівців були змушені виїхати у більш безпечні регіони або за кордон. 

Існує ймовірність того, що протягом наступних років ситуація буде ускладнюватися. Лікарі навчаються 6-8 років, тому, на думку міністра, вже наступного року необхідно зробити держзамовлення для навчання у медичних університетах такої кількості студентів, яка протягом 2030-2032 зможе компенсувати кадровий дефіцит.

ЗСУ потребують невійськових спеціальностей

Наприкінці 2023 року на українському ринку праці з’явився новий напрям – військовий рекрутинг. Близько половини вакансій у лавах ЗСУ стосуються невійськових спеціальностей, направлених на обслуговування військовослужбовців та техніки.

Сьогодні знайти роботу в Силах оборони можуть такі спеціалісти:

  • автослюсарі;
  • бойові медики;
  • санітари;
  • водії;
  • електрики;
  • кухарі;
  • перекладачі;
  • психологи.

Кандидати на посади можуть самостійно обрати бригаду та відправити відгук на вакансії через сайти для пошуку роботи. Залежно від місця проходження служби фахівці можуть отримувати від 25000 до 130000 грн на місяць.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Володимир Коршак, Соловейко.Медіа: Як використання аудіо та відео супроводу в ритейлі впливає на поведінку покупців

Володимир Коршак, Соловейко.Медіа: Як використання аудіо та відео супроводу в ритейлі впливає на поведінку покупців

Засновник Соловейко.Медіа Володимир Коршак під час свого виступу на RAU EXPO 2024 розповів про ефективність аудіо та відео...
time icon  
  75
Усі новини ринку