
Олена Плахова залишила Нову пошту після майже шести років роботи на позиції директорки з управління репутацією


Нова Книгарня Є в Тернополі, по дві додаткові локації від мереж Vivat та Книголенд, новий сайт та застосунок КСД, ще одна книгарня-кав’ярня Book.ua з’явилася в столиці, а також інші новини.
26 квітня свої двері офіційно відчинила нова Книгарня Є у Тернополі. Вона розташована за адресою вул. Шептицького, 15 та працює щодня з 09:00 до 21:00. Це вже третя книгарня ритейлера в Тернополі, а загальна кількість по Україні – 91 торговельна точка.
Також у травні 2025-го кінознавець Дмитро Десятерик опублікував фото Книгарня Є, відкритої у грудні минулого року на місці грального закладу в Києві. Простір відкрили на вулиці Левка Лук’яненка, 29, біля метро Мінська. Меблі та декор тут — від українських брендів Wood Mood, Kraska furniture bureau, Broox та Gunia. На стінах розміщено розписи та каліграфічні роботи сестер Лопухіних і Катерини Скороход. Ілюстрації засновано на концепції літературознавця Ростислава Семківа. Окрім книжкових полиць, у крамниці є зала для подій, дитячий куточок, кав’ярня та бар. Також тут проводять презентації новинок, музичні вечори й навіть танцювальні майстер-класи.
Громадська організація Доступно.UA випустила відео з засновником книгарні-кав’ярні Сенс на Хрещатику Олексієм Ерінчаком. У ролику він розповів, як і чому його бізнес стає більш доступним для маломобільних груп населення. Зокрема, тут встановлено сучасний ліфт, що з’єднує всі рівні закладу, а тимчасовий пандус на вході замінили на постійний — гранітний. Загалом тут поступово реалізують принцип безбар’єрності. Як результат – більш зручний та дружній простір збільшує кількість відвідувачів, а навколо локації формується ціла спільнота.
Про це повідомили на сайті Книжкової палати України імені Івана Федорова. Станом на 24 червня 2025 року до бібліографічного реєстру внесли 106 назв книжок російською мовою — це 1,7% від загальної кількості зареєстрованих книжок і брошур. За загальним накладом показник ще менший — 0,3%. Нагадаємо, Книжкова палата опрацьовує обов’язкові примірники, що надходять від видавців відповідно до Закону України «Про обов’язковий примірник документів». Водночас за останні 12 місяців на українських маркетплейсах виявили понад 8500 російських і білоруських книжок. У травні 2025 року Державний комітет телебачення і радіомовлення виявив 350 випадків оголошень про продаж книжок з росії та білорусі на українських маркетплейсах Prom.ua і Rozetka (в онлайн-крамницях Wbooks і Книгожуй). Про це повідомили на сайті Держкомтелерадіо. Після звернення Держкомтелерадіо маркетплейси прибрали порушення, а продавцям надіслали попередження з вимогою не порушувати закон.
Як пише Forbes.ua, видавництво Vivat, що входить до групи компаній Фактор разом із харківською друкарнею Фактор-Друк, яка постраждала від російського ракетного удару в травні 2024 року, відновило близько 30% своїх потужностей. Про це повідомила гендиректорка та співвласниця видавництва Юлія Орлова. Також компанія відкрила дві нові локації – у Хмельницькому (14 червня) та Полтаві (10 травня). Зокрема, книгарня в Полтаві, що знаходиться на вулиці Небесної Сотні, 12, стала першою в цьому місті. А нова книгарня в Хмельницькому за адресою вул. Проскурівська, 4 стала 15-ю точкою мережі на карті України.
Наприкінці травня в Києві відкрилася нова двоповерхова книгарня Book.ua, яка почала працювати у тестовому режимі. Окрім книжок, тут можна придбати напої і десерти, а незабаром запуститься повноцінна кухня. Нова крамниця працює щодня з 8:30 до 21:30 за адресою: Оболонський проспект, 26 А (біля станції метро Мінська).
Водночас внаслідок російської комбінованої атаки на Київ у ніч з 16 на 17 червня 2025 року зазнала пошкоджень інша книгарня мережі Book.ua. Про це повідомив засновник книгарні та колишній CEO Yakaboo Іван Богдан на своїй фейсбук-сторінці. Постраждала книгарня розташована у ЖК Файна Таун. За словами Богдана, у приміщенні постраждали лише двері — книжки залишились неушкоджені.
Мережа книжкових магазинів КСД представила оновлений сайт і застосунок, який отримав кілька важливих оновлень. Зокрема, покупці тепер можуть самі вирішувати, скільки бонусів витратити на покупку, замовлення можна оформити на будь-яку людину — друга чи родича. Ключова зміна стосується електронних книжок, які тепер можна читати виключно у застосунку КСД. eBooks можна купити як на сайті, так і у застосунку КСД, але скачати файли більше неможливо (заради захисту авторських прав).
Також мережа, якій наприкінці квітня виповнилося 25 років, відкрила ще дві нові торгові точки. Так, 3 травня почала роботу книгарня у м. Дніпро за адресою: вул. Володимира Мономаха, 15. А вже 16 травня відкрила свої двері крамниця в м Івано-Франківськ на вул. Незалежності, 89. Наразі мережа книжкових магазинів КСД налічує більше 70 книгарень по всій Україні.
У межах програми єКнига вісімнадцятирічні українці витратили на купівлю книжок майже 68 млн грн. Про це повідомили на сайті Українського інституту книги (УІК). У межах програми 65% покупців становили жінки, 35% — чоловіки. Цікаво, що більшість покупок вони зробили онлайн – 67% проти 33% у звичайних крамницях. Загалом у межах програми купили 214 978 примірників книжок, з них 3 135 електронні. Мережі книгарні, де книжки купували найчастіше:
Серед найпопулярніших книжок переважно зарубіжні автори (88%), з них переважає романтична та young adult література. В УІК зазначили, що молодь цікавиться виданнями із психології, зокрема тими, що порушують теми ментального здоров’я. Підвищений попит і на книжкові серії: багато бестселерів є частинами циклів.
На другому поверсі міжнародного центру сучасного мистецтва PinchukArtCentre у Києві 2 травня відкрилася нова книгарня Збірка. Про це Читомо повідомила засновниця книгарні Збірка Наталя Кузьменко. Асортимент нової книгарні у PinchukArtCentre відрізняється від закладу на вулиці Золотоворітській, 2 А — у новому просторі представлять кураторські добіркі книжок з мистецтва, фотографії, архітектури, дизайну, фотокнижок та артбуків. Окремим важливим блоком стануть видання про війну в Україні. Крамниця Збірка у PinchukArtCentre працює з середи по неділю з 12:00 до 21:00.
28 червня на Закарпатті в місті Виноградів (на площі Миру, 11) відкрилася чергова книгарня мережі Книголенд. Вона працює з 09:00 до 19:00 та пропонує асортимент з близько 30 000 найменувань книжок. Нагадаємо, мережа книгарень Книголенд, яку очолює Ігор Зарудко, стала однією з небагатьох, що активно відкриває нові крамниці в малих містечках. Так, 19 червня книгарня КнигоЛенд з’явилася у місті Броди за адресою: вул. Золота 20/2.