Встигнути все: лайфхаки для планування домашніх завдань
Навчання в школі часто є доволі важким, особливо коли йдеться про необхідність виконувати великий обсяг домашніх завдань. Здається, що вправ надто багато, а часу завжди не вистачає. Але насправді все можна встигнути, якщо правильно спланувати свій час, і сьогодні ми поговоримо про те, як це краще зробити.
Перше, що треба зробити: визнач свій ідеальний час для навчання
Найголовніший секрет успіху полягає в тому, щоб визначити свій найпродуктивніший час для навчання. Хтось краще працює одразу після школи, а комусь потрібен час на відпочинок. Спробуй різні варіанти протягом тижня і знайди свій найкращий час для занять. Головне – не відкладати все на пізній вечір, коли мозок вже стомлений і не хоче працювати.
Починати домашні завдання краще з середніх за складністю предметів. Не берися одразу за найскладніше – мозку потрібно “розігрітися”. Але й не залишай складні завдання на кінець, коли сил вже майже не залишиться. Наприклад, якщо математика дається важко, постав її другою або третьою в списку справ.
Корисні правила для ефективних занять
На нашу думку, досить важливо також і правильно оцінювати час на кожен предмет. Зазвичай на одне завдання достатньо 20-30 хвилин. Якщо бачиш, що витрачаєш більше – можливо, варто розбити його на частини або звернутися за допомогою. Не застрягай на одному завданні надовго; набагато краще буде повернутися до нього пізніше свіжим поглядом.
Перерви стануть твоїм найкращим другом у навчанні. Кожні 30-40 хвилин роби паузу на 5-10 хвилин. Встань, порухайся, випий води, подивись у вікно. Але не берися під час перерви за телефон чи комп’ютер – можна застрягнути надовго. Короткий відпочинок допоможе мозку “перезавантажитися” і працювати ефективніше, але він не має бути занадто довгим.
Інші поради, які стануть тобі в пригоді
Створи собі комфортне місце для навчання. Прибери все зайве зі столу, приготуй необхідні підручники та зошити заздалегідь. Телефон краще відкласти подалі або включити режим “не турбувати”. Що менше відволікаючих факторів – то швидше впораєшся із завданнями.
Іноді трапляються дні, коли завдань більше звичайного. Не панікуй, а просто розподіли їх на кілька днів. Краще зробити частину завдань заздалегідь, ніж намагатися все встигнути в останній момент. А якщо зовсім не встигаєш зробити домашнє завдання, інколи можна звернутися до готових домашніх завдань, або гдз. З ними виконати домашню роботу можна значно швидше.
Також корисно записувати, скільки часу витрачаєш на різні предмети. Через тиждень побачиш, які завдання забирають найбільше часу, і зможеш краще планувати свій графік. Можливо, помітиш, що якісь предмети даються легше вранці, а інші – ввечері.
Коли ти бадьорий, зосереджений і працюєш без відволікань, то встигаєш набагато більше, аніж якщо кожного вечора сидиш по чотири години за підручниками. А правильно сплановані перерви допомагають довше зберігати працездатність. Плануй свій час так, щоб завжди залишалася можливість займатися хобі, спілкуватися з друзями або просто відпочивати!