Як відшкодувати збитки за КАСКО в умовах війни

Як відшкодувати збитки за КАСКО в умовах війни

15.12.2023 01:27
  380
rau

Вторгнення росії призвело до значних збитків для діяльності кожної сфери в Україні. Автострахування не стало винятком. Однією з проблем стали складнощі з відшкодуванням збитків за полісами КАСКО в разі пошкодження чи знищення транспортних засобів.

У мирний час процедура відшкодування за КАСКО була простою і зрозумілою — звернутися до страхової компанії та надати необхідні документи. 

Але в умовах бойових дій у водіїв постало питання — як працює автострахування КАСКО? Експерти Finance.ua розібралися у цій темі.

Що покриває КАСКО під час війни?

За 7 місяців 2023 року в Україні сталося 12,6 тисяч ДТП із постраждалими. Це майже у 1,5 раза більше, ніж у січні-липні 2022, коли кількість аварій, де постраждали люди, була суттєво нижчою – 8,7 тисяч.

З початку повномасштабного вторгнення українці зіткнулися з відмовами у відшкодуванні, адже воєнні дії не були зазначені у договорах до 2022 року.

Проте згодом страхові компанії почали розширювати поліси. Наразі КАСКО може покривати:

  • ДТП;
  • стихійні лиха;
  • пожежа;
  • злочинні дії;
  • пошкодження, завдані тваринами;
  • викрадення ТС.

І найголовніше — пошкодження, заподіяні мінами, снарядами, бомбами та іншими видами зброї, за винятком зброї масового ураження (ядерної, хімічної та біологічної). 

ВАЖЛИВО: Автомобіль, який експлуатується на території, де відбуваються бойові дії, і транспортний засіб постраждав саме внаслідок попадання снаряда, обстрілу тощо — у страховій виплаті по КАСКО буде відмовлено. Компенсація збитків не здійснюється, якщо авто було вилучено на військові потреби.

Як отримати відшкодування за КАСКО в умовах війни?

Процедура отримання відшкодування в умовах воєнних дій може відрізнятися від звичайної. Зокрема, страхова компанія може вимагати додаткових документів, таких як:

  1. Копія паспорта та ІПН власника транспортного засобу.
  2. Копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.
  3. Копія договору страхування КАСКО.
  4. Фотографії пошкоджень транспортного засобу.
  5. Акт огляду транспортного засобу, складений представником страхової компанії

Власник транспортного засобу, який постраждав внаслідок воєнних дій, повинен якомога швидше повідомити про це страхову компанію. Зробити це можна в телефонному режимі, через електронну пошту або особисто в офісі страхової компанії.

Після отримання повідомлення про страховий випадок, страхова компанія повинна провести аналіз та визначити розмір збитків. На це може знадобитися деякий час.

Якщо розмір збитків підтверджується, страхова компанія виплатить відшкодування водію.

Скільки коштує КАСКО?

Ціна КАСКО на новий автомобіль варіюється в межах 3-5% від вартості автомобіля. На вартість також впливають наступні опції:

  • тип покриття (часткове, повне);
  • індивідуальні характеристики авто;
  • термін дії договору;
  • покриття наслідків воєнних дій;
  • франшиза тощо.

Зробити поліс більш бюджетним можна коштом тої самої франшизи – частина суми, яку клієнт сплачує самостійно в разі настання страхового випадку. Чим більше розмір франшизи, тим дешевшим буде страхування. 

Читайте більше про страхування на сайті https://finance.ua/ua/insurance/kasko. Finance.ua регулярно оновлює актуальну інформацію, щоб користувачі були в курсі всіх важливих новин.  

 


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку