Повний текст Меморандуму торговельних мереж про забезпечення стабільної роботи в Україні ланцюгу постачання продуктів харчування в умовах дії воєнного стану
Торгівельні мережі, що підписали Меморандум: АТБ-Маркет, Сільпо, Novus, Varus, Коло, Auchan.
МЕМОРАНДУМ
про забезпечення стабільної роботи в Україні ланцюгу постачання продуктів харчування в умовах дії воєнного стану
З метою забезпечення продовольчої безпеки та належного постачання продуктів харчування населенню в усі регіони країни, враховуючи зміни в порядку діяльності суб’єктів ланцюгу постачання продуктів харчування в умовах воєнного стану та задля збалансування цих взаємовідносин в частині строків розрахунків за базові харчові продукти, а також з метою підтримки виробництва продуктів харчування в Україні в умовах воєнного стану в Україні, оцінивши реальні на сьогодні спроможності щодо виконання взятих на себе зобов’язань, Сторони Меморандуму висловлюють готовність до його підписання та закріплення прийнятних для сторін правил взаємодії, що викладені в даному документі, а саме:
- Сторони Меморандуму висловлюють готовність до закріплення граничних строків розрахунків за базові харчові продукти, що вироблені в Україні, що наведені у пункті 2 цього Меморандуму, у строки не більше 30 календарних днів з моменту поставки товарів від постачальника (виробника), та за умови дотримання постачальником (виробником) вимог пункту 3 цього Меморандуму. При цьому, Сторони продовжують виконувати Постанову Кабінету Міністрів України від 26.02.2022 року № 160 «Щодо забезпечення стабільної роботи виробників продовольства в умовах воєнного стану» до моменту її скасування.
- Під «базовими харчовими продуктами» Сторони розуміють наступний перелік товарів, вироблених в Україні (товарів вітчизняного виробництва, крім товарів маркованих як «органічна продукція»): крупа гречана; крупа пшенична; крупа ячна; крупа горохова; крупа перлова; цукор-пісок (буряковий); борошно пшеничне; хліб; батон; макаронні вироби з м’яких сортів; вермішель з борошна пшеничного вищого сорту; молоко (окрім тривалого зберігання); сир кисломолочний; кефір у плівці, масло вершкове жирністю 72,5; сметана у плівці, яйця курячі (нефасовані); яйця курячі категорії С1; олія соняшникова рафінована, м’ясо курятини; м’ясо свинини; овочі нефасовані: картопля, морква, буряк, цибуля ріпчаста, капуста білокачанна, вода мінеральна негазована.
- З метою виконання вимог податкового законодавства, у разі якщо Постачальники (виробники) продуктів харчування, які є платниками ПДВ, несвоєчасно здійснюють реєстрацію податкових накладних, розрахунків коригувань кількісних і вартісних показників до податкових накладних (крім передбачених чинним законодавством випадків, коли обов’язок з реєстрації розрахунків коригувань до податкових накладних покладається на Торгівельні мережі), в Єдиному державному реєстрі податкових накладних, Торгівельна мережа має право затримати оплату за Товар пропорційно кількості днів такої несвоєчасної реєстрації податкових накладних та розрахунків коригувань кількісних і вартісних показників до податкових накладних.
У разі якщо товаросупровідні документи оформлені Постачальником (виробником) неналежним чином (не відповідають вимогам, які передбачені чинним законодавством України або містять помилки, невідповідності) або не надані Постачальником (виробником), Торговельна мережа має право затримати оплату за Товар до дати отримання Торговельною мережею належним чином оформлених товаросупровідних документів.
- Укладаючи цей Меморандум, Сторони не мають на меті досягнення будь-яких домовленостей, вчинення дій, що мають чи будуть мати ознаки антиконкурентних узгоджених дій, інші ознаки порушення антимонопольного законодавства, з огляду на що пропонують будь-яким суб’єктам роздрібної торгівлі на продовольчому ринку України, які не є Стороною на час підписання цього Меморандуму, добровільно, за власним рішенням приєднатися до нього шляхом підписання Угоди про приєднання. Приєднання до цієї угоди можливе лише безумовне та у письмовій формі шляхом підписання відповідної Угоди про приєднання.
- Кожна Сторона залишається самостійною у веденні господарської діяльності та самостійно приймає рішення щодо умов співпраці з контрагентами, враховуючи положення даного Меморандуму.
- Даний Меморандум не є попереднім договором у розумінні ст.635 Цивільного кодексу України та ст.182 Господарського кодексу України.
- Водночас, Сторони Меморандуму зазначають про те, що виконання умов Меморандуму для збереження ліквідності Торговельних мереж та можливості подальшого ведення беззбиткової господарської діяльності (а отже, їх можливості виконувати взяті на себе зобов’язання) можливе лише за умови відсутності зовнішнього (неринкового) додаткового регулювання, зокрема, з боку
держави, її органів на рівні законодавчих та нормативних актів (тобто, неприйняття нових нормативних або законодавчих актів або розширення діючих щодо регулювання галузі роздрібної торгівлі після підписання Меморандуму).
З метою мінімізації негативних наслідків, які виникають під час неринкового державного регулювання, Сторони Меморандуму зацікавлені та будуть ініціювати проведення з органами державної влади консультацій та робочих зустрічей щодо необхідності прийняття рішення про скасування дії Постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.2022 року № 160 «Щодо забезпечення стабільної роботи виробників продовольства в умовах воєнного стану», а також встановленого Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» розміру граничного рівня торговельної надбавки (націнки) в розмірі не більш як 10 відсотків.
- Меморандум укладається на час дії воєнного стану в Україні. При цьому Сторони Меморандуму залишають за собою право переглядати умови цього Меморандуму у разі прийняття нових або внесення змін до діючих законодавчих та інших нормативних актів щодо регулювання галузі роздрібної торгівлі, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.
- Враховуючи вищевикладені положення, цей Меморандум набирає чинності з дати отримання висновків Антимонопольного комітету України щодо відповідності дій суб’єктів господарювання положенням Закону України «Про захист економічної конкуренції».
- Меморандум є відкритим для приєднання інших суб`єктів роздрібної торгівлі на продовольчому ринку України.
- Будь-які зміни та доповнення до цього Меморандуму вносяться виключно за письмовою згодою Сторін та є його невід’ємною частиною.
- Будь-які питання щодо тлумачення або застосування положень цього Меморандуму вирішуватимуться Сторонами шляхом консультацій та досягнення взаємної згоди Сторін.
- Цей Меморандум укладено українською мовою у 6 примірниках, які мають однакову юридичну силу, по одному примірнику для кожної із Сторін.
Торгівельні мережі, що підписали Меморандум: АТБ-Маркет, Сільпо, Novus, Varus, Коло, Auchan.
Угода
про приєднання до Меморандуму про забезпечення стабільної роботи в Україні ланцюгу постачання продуктів харчування в умовах дії воєнного стану від « » 20 р. (далі –Меморандум)
м. « »_ 20 р.
Ознайомившись з текстом Меморандуму, розміщеним за адресою:
,
(найменування суб’єкта роздрібної торгівлі), (надалі – Сторона) в особі
,який (-а) діє на підставі
, підписанням цієї Угоди про приєднання (далі – Угода) до Меморандуму підтверджує, що Сторона добровільно, за власним рішенням приєдналася до Меморандуму з дати укладення цієї Угоди та зобов’язується виконувати його умови в повному обсязі.
Реквізити Сторони:
Найменування: Місцезнаходження:
Код ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків:
Тел.:
e-mail:
Сторона (підпис, посада, ПІБ)