Відновлюємо разом: власники EVA та Varus вклали 400 млн грн у відновлення українського виробника побутової хімії (+фото)

Відновлюємо разом: власники EVA та Varus вклали 400 млн грн у відновлення українського виробника побутової хімії (+фото)

28.07.2023 10:10
  3164
Іван Зайцев

Вінницяпобутхім виробляла пральні порошки Ушастый нянь, Лотос, Сарма тощо. Це єдиний в Україні завод повного циклу з виробництва пральних засобів. Останні півтора роки підприємство не працювало.

Справа в тому, що компанія належала російським власникам – групі Невская косметика – а після повномасштабної війни була націоналізована в рамках санкцій проти російського бізнесу в Україні. Підприємство відійшло до Національного агентства з питань розшуку та менеджменту активів (АРМА), яке провело конкурс на право керувати Вінницяпобутхім. Найкращі умови запропонувало ТОВ «Крайтекс Сервіс» – один з найбільших українських дистрибуторів побутової хімії, засобів гігієни та косметики, яке входить в групу компаній Руслана Шостака та Валерія Кіптика. Поміж інших активів, партнерам належать торговельні мережі EVA та Varus.

26 липня завод був офіційно запущений в роботу. Щоб відновити роботу підприємства, яке не функціонувало майже півтора року, знадобилося чотири місяці та близько 400 млн грн. Перша продукція відновленого заводу з’явиться на полицях українських магазинів вже у серпні. У планах також випуск продукції на замовлення великих торгових мереж – виробництво private lable. А в перспективі: й постачання продукції на експорт – вже ведуться перемовини з мережами Молдови та Грузії.

«Ми дуже хочемо збільшити частку національного виробництва на ринку побутової хімії в Україні. Зараз 70% споживчого попиту в цьому сегменті припадає саме на засоби для прання. До війни абсолютними лідерами українського ринку побутової хімії були міжнародні компанії, частка яких становила понад 50%. Національним виробником був ПрАТ «Вінницяпобутхім» з часткою 10%, але воно не працювало на повну потужність. З початком пандемії, а згодом війни українці відчули дефіцит мийних засобів, тому питання розвитку національного виробництва стало найактуальнішим. Завод має великий потенціал, ми хочемо значно збільшити частку якісної національної продукції на українському ринку», — наголосив Сергій Зайков, директор ТОВ «Крайтекс-Сервіс».

Як уточнив Сергій, на піку свого розвитку вінницький завод займав 12% українського ринку засобів для прання, але вже у 2021 року його частка знизилася до 6,5%. У нової керуючої компанії плани набагато амбітніші: довести частку вітчизняного виробника до 15%. В грошовому виразі плани на розвиток також вражають: виробництво продукції на 450 млн грн вже у цьому році, на 1,5 млрд грн – у 2024-му, і на 4 млрд грн – у 2026-му. Раніше Вінницяпобутхім ніколи не виробляв продукції більше ніж на 800 млн грн за рік.

В перший рік роботи компанія виплатить державі 100 млн грн, а до 2026 року сума щорічних виплат збільшиться в три рази. Вже до кінця 2023 року ТОВ «Крайтекс-Сервіс» випустить 100 найменувань товару, а в найближчі чотири роки планує збільшити кількість артикулів у вісім разів. Окрім виробництва вже знайомих торгових марок, з’являться й нові — для задоволення актуальних потреб споживачів.

Вінницький завод має 12 промислових ліній. Загальна потужність заводу дозволяє виробляти 6000 – 7000 тонн пральних порошків на місяць. Зараз на виробництві працює понад 100 співробітників, до кінця 2023-го штат збільшать до 300 фахівців, а в найближчі роки планується збільшення робочих місць у кілька разів.

Як зазначили представники інвестора, АРМА та місцевої влади, окрім створення робочих місць та виробництва побутової хімії на власних українських потужностях, відновлення заводу – сигнал іноземним компаніям та інвесторам, що економіка України працює, можна повертатися та вкладати гроші в нашу державу.

«Зменшити імпорт та збільшити частку національного виробництва – стратегічне завдання держави, і ми раді, що можемо зробити свій внесок у його реалізацію. Маючи великий досвід роботи на українському ринку та можливості підтримувати економіку України, запуск виробництва для нас є не просто бізнес-завданням, а місією з відновлення економічної незалежності країни та внеском у перемогу», — зазначив Валерій Кіптик, бенефіціар ТОВ «Крайтекс-Сервіс».

Довідка. ТОВ «Крайтекс-Сервіс» працює на ринку України понад 15 років та покриває значну частину території країни. Компанія є одним з найбільших дистриб’юторів, що спеціалізується на постачанні товарів побутової хімії, косметики та засобів гігієни. Весь цей час «Крайтекс-Сервіс» співпрацює з транснаціональними постачальниками: Loreal, Henkel, Unilever, Beiersdorf, GlaxoSmithKline, Johnson & Johnson, BIC, Schwarzkopf, Біокон, Ельфа та іншими. За останні шість років компанії вдалося збільшити товарообіг у три рази, а темпи приросту товарообігу щороку становлять понад 30%.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Інна Мірошниченко, ЕКО маркет: Інклюзія, доступні ціни та компетентний персонал – три основні принципи розвитку

Інна Мірошниченко, ЕКО маркет: Інклюзія, доступні ціни та компетентний персонал – три основні принципи розвитку

Чому мережа ЕКО маркет попри ризики прийняла рішення працювати у прифронтових містах та на деокупованих територіях, як...
time icon  
  116
Усі новини ринку