Рітейл йде у виробництво: якими заводами володіють найбільші мережі України

Рітейл йде у виробництво: якими заводами володіють найбільші мережі України

19.01.2017 08:30
  1808
Юлия Бондаренко

Сільпо, АТБ, METRO вже мають власне виробництво, що належать саме їм. Більшість інших поки що зупинилась на власних пекарнях, м’ясних та коптильних цехах.

Наприкінці минулого тижня стало відомо, що власник другої за розмірами роздрібної мережи України – Fozzy Group – придбав відразу два підприємства, що виробляють продукти харчування. Мова йде про Богуславський завод продтоварів та підприємство з переробки рибопродуктів Вогні Гестії. Ці два активи поповнили пул виробничих потужностей Fozzy Group, до складу якої й раніше входили Ніжинський консервний завод і птахофабрика Варто. власне виробництво

Переваги private lable (власних торгових марок, ВТМ), вітчизняні рітейлери оцінили давно: на полицях кожної мережі почесне місце займають продукти, які продаються під ВТМ. Але здебільшого ці товари виробляють сторонні підприємства на замовлення компаній сфери роздрібної торгівлі, а не самі мережі. В той же час, деякі найбільші рітейлери України пішли далі, інвестуючи у виробництво, і починаючи постачати продукти не тільки у власні магазини, а й до конкурентів. Що цікаво – інколи під private lable інших мереж.

Проте багато компаній поки що не бачать перспектив вкладати гроші у власні заводи та фабрики, обмежуючись невеличкими обвалювальними та кулінарними цехами та коптильнями, кондитерським виробництвом та пекарнями. Так, наприклад, розвиваються NOVUS, Varus, BILLA, АШАН та багато інших. Певна частка взагалі обмежується міні-пекарнями і печами для кур-гриль у приміщенні магазинів та одним на містом пунктом приготування кулінарії. RAU вирішила з’ясувати, якими промисловими об’єктами, крім продуктового рітейлу, володіють найбільші торгові концерни і холдинги країни.

Fozzy Group

Крім торгових мереж, до бізнес-інтересів холдингу входить виробництво продуктів харчування. Fozzy Group належить Ніжинський консервний завод і птахофабрика Варто. А в 2017 році група придбала Богуславський завод продтоварів та підприємство Вогні Гестії, що займається консервацією і переробкою риби, ракоподібних та молюсків.

Fozzy Group — одна з найбільших торгово-промислових груп України, працює на українському ринку з 1997 року. Компанія розвиває торговельні мережі різних форматів: супермаркети Сільпо, гіпермаркети Fozzy Cash&Carry, магазини біля дому Фора, мережу дискаунтерів Thrash!, магазини персональної електроніки Ringoo. власне виробництво

АТБ

АТБ також виявив зацікавленість виробництвом продуктів харчування. Так, до складу корпорації, поміж іншим, входить кондитерська фабрика Квітень (Дніпро) та м’ясна фабрика Фаворит плюс (селище Слобожанське Дніпропетровської області).

Мережа АТБ заснована 1993 року, коли магазини фірми Агротехбізнес поклали початок становленню мережі дискаунтерів. Зараз компанія є найбільшою роздрібною мережею в Україні і нараховує понад 800 магазинів, які розташовані практично в усіх областях України.

METRO

А от у сфері інтересів METRO опинилося фермерське господарство. У травні 2016 року був започаткований спільний проект «Фермове» компаній METRO Cash&Carry Україна та Сингента Україна. Проект спрямований на підтримку розвитку фермерських господарств. власне виробництво

Компанія Сингента пропонує та забезпечує фермерські господарства сировиною, засобами захисту рослин, а METRO, своєю чергою, пропонує учасникам проекту місце на полицях у своїй мережі та підтримку у сфері підготовки й подальшого продажу продукції.

METRO Cash&Carry Україна входить до складу німецької METRO GROUP, однієї з провідних міжнародних торгових компаній. Була заснована 2003 року. Зараз представлена 29 торговими центрами: 3 магазини оптової торгівлі Бери-Вези і 26 торгових об’єктів МЕТРО в найбільших містах України.

Фуршет

У власності мережі – частка в уставному капіталі заводу із виготовлення консервації Пирятинагроконсерв. А в 2014 році Фуршет запустив ще й виробництво молочних продуктів на базі Пирятинського консервного заводу.

Мережа роздрібної торгівлі Фуршет заснована 1992 року. Наразі нараховує 81 магазин у всіх регіонах України, а також 13 магазинів у Республіці Молдова та 7 супермаркетів у Грузії. Близько 80% асортименту магазинів Фуршет становлять товари вітчизняного виробництва. Мережа має власні м’ясопереробні, пельменні, кондитерські, кулінарні, рибні виробництва та пекарні. 

Велика Кишеня (Рітейл Груп) власне виробництво

У 2013 році холдинг Рітейл Груп запустив проект централізованого виробництва рибної продукції, а через два роки з’явилася власна кондитерська мережі Велика Кишеня.

Рітейл Груп управляє торговими мережами: Велмарт – 17 гіпермаркетів у 12 містах України і 1 – в Молдові, Велика Кишеня – 40 супермаркетів, 4 магазини преміум-формату ВК SELECT, 9 «магазинів біля дому» ВК Експрес. Також в управлінні компанії перебуває мережа супермаркетів Green Hills Market (Молдова). власне виробництво

Брусничка

Хоча компанія і не має в своєму розпорядженні окремого виробничого підприємства, однак до її активів входить виробничий цех, який забезпечує магазини м’ясною продукцією, свіжою випічкою та кулінарією.

ТОВ Український Рітейл здійснює розвиток роздрібного бізнесу СКМ під торговою маркою Брусничка на території східного і центрального регіонів України. Мережа заснована 2006 року. Центральний офіс компанії розташований у Дніпрі. Перший магазин мережі було відкрито в Донецьку в березні 2007 року.

Таврія В

Таврія В (маркети працюють під брендами Таврія, Таврія В та Космос) має низку цехів, товарами із яких компанія забезпечує власні супермаркети. Так, є цехи із виробництва м’ясних та рибних напівфабрикатів, кондитерський цех, кулінарний цех, цех із виробництва заморожених напівфабрикатів та цех з виробництва хлібобулочних виробів. власне виробництво

Компанія Таврія В створена 1992 року. Згідно з даними на офіційному сайті компанії, зараз мережа супермаркетів компанії налічує 74 об’єкти роздрібної торгівлі та представлена в Києві, Одесі, Миколаєві, Харкові, Ізмаїлі, Білгород-Дністровському, Чорноморську, Хмельницькому та Херсоні.

Крім розвитку мережі супермаркетів, основними напрямками діяльності компанії є оптова торгівля, підприємства громадського харчування, виробництво, а також будівництво і девелопмент.

Власник Сільпо купує Богуславський завод продтоварів і завод з переробки риби


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку