Як тимчасове відключення світла вплинуло на позиції в меню, швидкість обслуговування відвідувачів та технології приготування блюд.
Цей матеріал доступний російською мовою
Директор аналітичного центру “Ресторани України” Ольга Насонова поділилася у Facebook своїми спостереженнями про те, що змінилося в роботі ресторанного бізнесу в Україні внаслідок довготривалих і частих відключень електроенергії. RAU приводить її тези.
Масовані обстріли критичної інфраструктури та, як наслідок, відключення світла стає черговим випробуванням для ресторанного бізнесу. Відвідуваність закладів в різних містах зменшилась майже вдвічі останнім часом.
- Багато рестораторів суттєво зменшили кількість позицій у меню, щоб не псувались продукти під час відключень. Все свіже – тільки продукти привезли, одразу приготували та продали. Робити запаси зараз не на часі, і гості поступово звикають, що в меню є далеко не все.
- Часті затяжні тривоги впливають на персонал, який не може потрапити на роботу чи просто боїться їхати. А коли не вистачає персоналу – все готується довше, або ресторан взагалі не може відкритися.
- Хто не встиг замінити обладнання на сучасне, наприклад, індукційні плити – той пасе задніх. Тенденція енергозбереження не нова, а зараз актуальна навіть для великих ресторанів. Хтось вже закупив дизельні генератори або кавоварки на керосині.
- Їжу можна готувати не тільки на плиті чи в духовці. Наприклад, в мережі Pestocafe розробили спеціальне меню на такий випадок. В ньому салати з гарбузом, з лососем, мясні та сирні антипасті, пиріг з гарбузом та бакський чізкейк, гарячий чай – поки гріє термопот. Подібне “меню при свічках” можна зустріти і в інших містах.
- Працюють заклади, які мають мангали на вулиці. Шашлик не потребує електрики, і тягнуться люди до живого вогню грилю. І тепло, і м’ясо є. Навіть шаурма на мангалі користується великим попитом.
- Освітлений свічками зал ресторану – чарівне місце, яке притягує відвідувачів. І тут відсутність світла – навіть перевага. В такій атмосфері суттєво зростають продажі алкоголю, в деяких закладах навіть вдвічі. В темряві люди люди більше п’ють, як відомо. Тому бари, особливо розташовані у підвальних приміщеннях, можуть виживати взагалі без світла.
- Термінали, на жаль, без електрики не завжди працюють, тож треба мати запас готівки.
Читайте також –
Ольга Насонова: На ринку залишаться лише гнучкі як змії ресторатори та проекти