Food-рітейл зможе залучити додаткові пільгові кредити до 1 млрд грн
5 квітня уряд України підтримав рішення, яке дає можливість торговельним мережам продуктів харчування залучити пільгові кредити до 1 млрд грн строком на рік під 5%. Це дозволить поповнити обігові кошти, не закривати магазини та належним чином налагодити свою роботу, а отже – забезпечити продовольчу безпеку для країни.
Відповідно до ухваленої постанови оформити кредит зможуть підприємства, у яких продукти харчування складають не менше 60% торговельної площі. За словами першого віце-прем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко, в умовах воєнного стану мережі роздрібної торгівлі, забезпечуючи населення продуктами харчування та товарами першої необхідності, стали важливою частиною критичної інфраструктури. «Працюємо над тим, щоб їх підтримати й тим самим гарантувати продовольчу безпеку українців. Саме для цього уряд ухвалив постанову, що дає можливість торговельним мережам залучати пільгові кредити на суму до 1 млрд грн на один рік під 5%… Це дозволить забезпечити безперебійні поставки продовольства до магазинів як великих міст, так і маленьких селищ, що зніме проблему дефіциту товарів повсякденного вжитку.
Також Юлія Свириденко стверджує, що після початку війни був порушений грошовий цикл по лінії виробник-переробник-торгова мережа. В результаті останні опинилися в ситуації гострого дефіциту оборотних коштів, оскільки раніше працювали з відтермінуванням платежу, а тепер зобов’язані сплачувати за соціально важливі товари протягом 10 календарних днів.
Керівник GR-напрямку Асоціації рітейлерів України Наталія Петрівська вважає, що продовольча безпека країни – одне з головних завдань, над яким сьогодні працюють торгові мережі. Є багато факторів, які вплинули на їхню діяльність, і на сьогодні бізнес потребує підтримки держави. «Представники Асоціації рітейлерів України залучались до обговорення даної кредитної програми, і ми вдячні Мінекономіки та уряду за продуктивний діалог з бізнесом. Основним завданням Асоціації залишається подальше розширення цієї програми для можливості її використання як найбільшою кількістю суб’єктів господарювання, які стоять на сторожі продовольчої безпеки», — наголосила вона.
Читайте також
В Україні розпочала роботу Національна платформа продовольчої безпеки