Інтереси рітейлу не враховано! Що фіксує меморандум про зниження комісії інтерчейндж

Інтереси рітейлу не враховано! Що фіксує меморандум про зниження комісії інтерчейндж

18.05.2021 05:56
  1872
rau

Заява Асоціації рітейлерів України щодо Меморандуму між Національним банком і міжнародними платіжними системами щодо поступового зниження комісії інтерчейндж.

Цей матеріал також доступний російською мовою

У зв’язку з опублікованою Національним банком України на офіційному сайті інформації  щодо підписання меморандуму між НБУ та міжнародними платіжними системами щодо поступового зниження комісії інтерчейндж, Асоціація рітейлерів України (далі – RAU) заявляє, що озвучені позиції Меморандуму та запропоновані ставки інтерчейндж підтверджують позицію RAU щодо необхідності приведення законодавства в цій сфері у відповідність до вимог Регламенту ЄС № 2015/751. Зокрема, врегулювання граничного розміру міжбанківської комісії (інтерчейндж) на рівні 0,2% для дебетних карток, та 0,3% для кредитних карток з урахуванням необхідного перехідного періоду для такого зниження.

З листопада 2020 року RAU публічно відстоює позицію щодо необхідності законодавчого обмеження розміру комісії інтерчейндж, а також необхідності зниження вартості торгівельного еквайрингу. Так, з листопада 2020 року, RAU та більше десять асоціацій, які представляють інтереси 300 000 роботодавців, від малих до середніх та великих, надіслали листи Д. Гетманцеву, голові Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, Д. Разумкову, голові Верховної Ради України; А. Єрмаку, керівнику Офісу Президента України; Д. Шмигалю, прем’єр-міністру України; К. Шевченку, голові Національного банку України; О. Піщанській, в.о. голови Антимонопольного Комітету України, де публічно заявили про підтримку законопроектів, які покликані зменшити тарифи на інтерчейндж та загальну комісію за еквайринг.

17 березня 2021 року була опублікована офіційна позиція Асоціації рітейлерів України щодо необхідності законодавчого врегулювання зазначених комісій.

12 квітня 2021 роки RAU, разом з іншими асоціаціями, що представляють бізнес, виступила зі спільною заявою щодо законодавчого врегулювання граничного розміру комісії інтерчейндж на законодавчому рівні шляхом прийняття правок до законопроекту 4364, які б також сприяли наближенню українського законодавства у сфері регулювання комісій інтерчейндж до вимог законодавства ЄС, зокрема Регламенту ЄС № 2015/751. В якості розумного компромісу з банківськими установами, було запропоноване поступове зменшення комісії інтерчейндж протягом трьох років до рівня, закріпленого чинним законодавством ЄС – 0,2% для дебетних карток, та 0,3% для кредитних карток. Пропонувалось встановити такі граничні розміри комісії інтерчейндж: 1% з 1.07.2021 р., 0,75% з 1.07.2022 р., 0,50% з 1.07.2023 р., 0,20 – 0,30% з 1.07.2024 р.

Водночас, ініційованим Меморандумом, між НБУ та міжнародними платіжними системами, передбачені значно вищі граничні розміри комісії за інтерчейндж: з 01.07.2021 – не більше 1,20%; з 01.07.2022 – не більше 1,00%; з 01.07.2023 – не більше 0,90%. За оцінками членів та експертів RAU, пропоновані у Меморандумі розміри комісії фактично не забезпечать належного зниження вартості торгівельного еквайрингу за прикладами інших країн. Більше того – запропонована мінімальна комісія – 0,90% – втричі перевищує граничний розмір комісії, встановлений Регламентом ЄС № 2015/751.

Асоціація рітейлерів України вважає, що ініційований меморандум між Національним банком України та міжнародними платіжними системами жодним чином не враховує інтереси рітейлу, суперечить Регламенту ЄС № 2015/751, та перш за все спрямований не на встановлення справедливого розміру міжбанківської комісії, а на перенесення фокусу дискусії з законодавчого обмеження.

Асоціація рітейлерів України залишається послідовною у своїй позиції, та наполягає на необхідності законодавчого врегулювання граничного розміру комісії інтерчейндж, та його поступового зниження до того, що передбачений Регламентом 2015/751 ЄС – 0,2% для дебетних карток, та 0,3% для кредитних карток.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку