Жертви 2020-го: які відомі ресторани припинили своє існування цього року

Жертви 2020-го: які відомі ресторани припинили своє існування цього року

23.12.2020 08:15
  17945
Микола Маранчак

Челентано, Жовток, Чорноморка, Star Burger, Два Гуся, Ronin, Файна Фамілія, мережа пабів Тролейбус та багато інших – які заклади закрилися цього року, не дочекавшися нового локдауну.

Цей текст доступний також російською мовою

Поточний рік став періодом потрясінь для сфери food&beverage. Ті, хто пережив весняний карантин, в листопаді зіштовхнулися з т.н. “карантином вихідного дня”. За оцінками Poster, це знищило маржинальність бізнесу в листопаді під нуль. Попереду ще січневий карантин, тож чимало рестораторів обирають вже зараз – зменшити в масштабі об’єми бізнесу, закривши частину закладів, чи призупинити його взагалі. Які з відомих ресторанних мереж, кафе, пабів та інших відомих закладів вже припинив своє існування – в добірці RAU.

Pizza Celentano

Влітку мережа ресторанів Pizza Celentano закрила майже всі свої заклади в Києві. З 45-ти недорогих сімейних піцерій, перші з яких відкрилися ще наприкінці 90-х, в столиці залишилося всього два заклади. Про те, що Pizza Celentano закриває ресторани в Києві розповів НВ Бізнес власник столичної мережі Pizza Celentano (розвиває мережу по франчайзингу в Києві) Максим Храмов. За його словами, зараз із колись великої ресторанної мережі Pizza Celentano по закладу залишилося лише в в Києві та Борисполі.

Желток і Банка

«Желток» і «Банка» – це мережі дайнерів та пабів, які працювали в Києві з 2012 року. Після виходу з бізнесу Максима Храмова (Pastateca), їх розвивала компанія Fun Food Family. Вже навесні компанія заявила про те, що карантин не вдалося пережити. Заклади знаходилися на чотирьох локаціях: Льва Толстого, Контрактовій площі, Русанівці та Ярославовому Валу. У приміщеннях біля Червоного корпусу та Ярвалу відкрився заклад мережі Хлібний, на Спаській почав роботу формат «Чебурек & More».

Мережа пабів Тролейбус

На початку грудня стало відомо, що власники мережі пабів Тролейбус вирішили відмовитися від бізнесу. Причина – падіння продажів через карантин і зменшення кількості гостей. Про це НВ Бізнес розповіли три джерела: постачальник продуктів харчування, директор ресторанної мережі та керівник агентства нерухомості. “Всі шість пабів закрилися. Вони перебували в місцях з хорошим транспортним потоком – на Мінській, на вул. Прорізній, вул. Великій Васильківській та інших”, – говорить директор ресторанної мережі, який побажав залишитися неназваним.

Тролейбус працював в сегменті нижче середнього: келих пива можна було замовити за 50 грн, салат – за 100−120 грн, основна страва – за 120−130 грн. Один з колишніх співробітників мережі, з яким вдалося зв’язатися НВ Бізнес, підтвердив інформацію про закриття всіх пабів. За його словами, це рішення було прийнято через «cкладну економічну ситуацію та карантин».

Ronin

Після трьох місяців карантину закрився перший ресторан із Сім’ї ресторанів Дмитра Борисова. Ronin — ресторан перуансько-японської кухні Nikkei закрився в результаті карантину. Є ймовірність, що Сім’я ресторанів Дмитра Борисова відновить роботу закладу з часом, але на новій локації, – повідомляє The Village. Ресторан був розташований на вул. Зоологічній у Києві.

Також за час карантину Сім’я ресторанів Дмитра Борисова втратила ресторан української кухні Канапа у Варшаві.

Компот і Стейкхаус

В листопаді ресторатор Савва Лібкін закрив кафе Компот і тематичний ресторан Стейкхаус на Дерибасівській в Одесі. Як розповів ресторатор в себе на Facebook, заклади припинили існування через завершення співпраці з бізнес-партнером, з яким Лібкін працював 25 років. «25 років я працював з одним партнером. І зараз ми розходимося (по-хорошому розходимося і ділимо майно). Причин багато, суть одна – новий етап. Вся ця сукупність факторів привела мене до важливого рішення – я йду з Дерибасівської», – написав він. Обидва заклади пропрацювали з 1998 року.

Риба у вогні

Ще однією втратою цього року для Савви Лібкіна став італійський ресторан Риба у вогні, який, щоправда, пізніше в Києві розвивала Tarantino Family. Заклад працював на вул. Сагайдачного, 23 з 2016 року, і після закриття в березні на карантин вже так і не відкрився. “Ресторан “Риба у вогні” тимчасово призупиняє роботу та переходить на карантин, аби повернутися вже дуже скоро та з радістю готувати для вас найсмачніші страви”, – говориться в останньому повідомленні ресторану.

Star Burger

Два з шести ресторанів втратила київська мережа Star Burger. Перший з них закрився ще під час весняного локдауну на вул. Хрещатик, 7/11. Орендодавець не став знижувати ціну на оренду, і, судячи з пустого занедбаного приміщення, досі заміну не знайшов. Другий – закрився в ТЦ Silver Breeze на просп. П.Тичини, 1 В. Територію зайняв розширений супермаркет Сільпо. В Києві продовжують працювати ще чотири заклади Star Burger.

Два гуся

Також, по сусідству з колишнім Star Burger на Майдані Незалежності, припинив роботу ресторан “Два гуся”. Заклад, які належить компанії Омекс (власники Валерій Вдовенко, Юрій Вдовенко та Микола Синиця), працював на вул. Хрещатик, 7/11 понад 20 років. Наразі його локацію займає ресторан американської кухні Mr.Grill, з яким, деякий час, вони працювали паралельно.

Чорноморка

Не пощастило цього року також одному з ресторанів мережі гастролавок Чорноморка. Заклад працював на вул. Гончара 15/3 з початку 2019 року і став, свого часу, восьмим для мережі. Наразі його місце зайняла двоповерхова піцерія TC Pizza. Її запускають засновник коктейльного бару The Cinematographer’s Party Роман Жирних та Антон Фурса. В меню запропонують сім круглих піц на тонкому тісті та шість квадратних піц на пухкому тісті в стилі піци Детройта.

Habana

Ресторан працював на вул. Нижній Вал, 24 в Києві з липня 2017 року. Habana була відома автентичною атмосферою, кубинськими вечірками та вечірніми стендапами. Після закриття Habana на її місці біля Контрактової площі відкрили мережеве кафе з італійською кухнею Don Peppino. Ресторан пропрацював близько півроку і припинив роботу восени. Поки що площа пустує.

Файна Фамілія

На початку жовтня припинив свою роботу один з мережевих ресторанів із середземноморською кухнею Файна Фамілія. В закладі Юрія Колесника заявили про переїзд з бульвару Дружби Народів, 25 А в Києві, проте про нову локацію до сих пір нічого невідомо. “Друзі, багато років поспіль наша тераса на Дружби Народів була вашим найулюбленішим місцем. І багато років поспіль ми робили все, що могли, щоб залишатися в цьому приміщенні, яке самі дуже любили. Час минув, змінилися умови – і завтра, 4 жовтня, термін оренди підійде до кінця. Ми будемо перевозити наш ресторан”, – говориться в останньому повідомленні закладу.

Зараз мережа Файна Фамілія нараховує п’ять ресторанів – два на Подолі та по одному на Майдані Незалежності, Палаці спорту і Лівобережній.

Forever Young

Ресторан Forever Young – проект засновника Чашки та Mimosa Brooklyn Pizza Ігоря Сухомлина, запущений в кінці 2019 року. Об’єкт проробив за адресою вул. Басейна, 5 Б, близько півроку. У двоповерховому закладі пропонувалися голубці з крабом у вершковому соусі (450 гривень), крем-суп з єрусалимського артишоку і цвітної капусти з блакитним сиром і горіхом пекан (175 гривень), меню для вегетаріанців, коктейльна і винна карти та інше. Після карантину заклад перезапустили як грецьке кафе Чайка.

Dogs & Tails

Один зі своїх закладів довелося закрити також співзасновниці Milk Bar і Good Girl Анні Козаченко. Dogs & Tails працював у колишній малій залі кінотеатру «Кінопанорама» на вулиці Шота Руставелі, 19 з 2015 року, і славився своїми хот-догами та коктейлями. Після відкриття Milk Bar в ЦУМ, заклад частково відродився у вигляді бару на терасі, де пропонують класичні напої з коктейльної карти Dogs & Tails.

Читайте також

“Кабмін вихідного дня”: як відреагував бізнес у соцмережах на нові карантинні обмеження уряду


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Кейс лідерства: як LG вже декілька років утримує позицію одного з лідерів на ринку електроніки та побутової техніки в Україні

Кейс лідерства: як LG вже декілька років утримує позицію одного з лідерів на ринку електроніки та побутової техніки в Україні

Це підтверджує її статус переможця в головній бізнес-премії країни «Вибір року», яка визначає найкращі бізнеси у своїй...
time icon  
  136
Усі новини ринку