Єврокомісію просять розслідувати незаконні комісії при безготівкових розрахунках платіжними картками

Єврокомісію просять розслідувати незаконні комісії при безготівкових розрахунках платіжними картками

10.12.2020 08:00
  835
rau

У дослідженні EuroCommerce у співпраці з компаніями CMSPI і Zephyre стверджується, що платіжні системи збагачуються на незаконних комісіях при безготівкових розрахунках.

Цей матеріал доступний російською мовою

У країнах Європейського Союзу розмір ставок міжбанківської комісії обмежений на законодавчому рівні, і становить не більше 0,2% за дебетовими картками і 0,3% по кредитних картах від кожної транзакції, проведеної з їх допомогою. Відповідні обмеження встановлені Регламентом 2015/751 Європейського парламенту і Ради від 29 квітня 2015 року про міжбанківські комісійні збори за платіжні операції і є обов’язковими для всіх країн-учасниць ЄС.

Як уже повідомлялося RAU, в Україні вартість цих послуг в кілька разів перевищує встановлений розмір ставок за таку винагороду в країнах ЄС. Для деяких видів господарської діяльності такий розмір комісії практично нівелює прибуток від діяльності, що в свою чергу призводить до розвитку тіньової економіки. Питання регулювання розміру міжбанківської комісії виникає в Україні вже не перший раз. У 2017 році законопроектом №6573 пропонувалося обмежити interchange-ставку і торговий збір (merchant fees), але документ був відкликаний в серпні 2019 року.

Тому були подані і на сайті Верховної Ради України зареєстровані законопроекти №4178 від 01.10.2020 та № 4179 від 01.10.2020, спрямовані на зменшення комісійної винагороди за послуги еквайрингу і введення відповідальності за порушення граничних розмірів таких комісій.

Тепер виявилося, що така проблема існує не тільки в Україні. За минулі п’ять років міжнародні платіжні системи незаконно підвищували тарифи за послуги переказів між картами. Це стверджується в дослідженні EuroCommerce у співпраці з компаніями CMSPI і Zephyre. Як повідомляє PaySpace Magazine, EuroCommerce вже звернулася в Єврокомісію з вимогою провести розслідування за даним фактом і сприяти зниженню фінансового тягаря для бізнесу з боку платіжних сервісів.

У дослідженні повідомляється, що з 2018 року в ЄС послабили контроль над дотриманням Регламенту. В результаті чого, платіжні сервіси незаконно збагатилися більш, ніж на $1,2 млрд тільки за останні два роки.

Більш того, в організації заявили, що з січня 2021 року платіжні системи планують ще більше збільшити свої комісії, що призведе до додаткових щорічних витрат бізнесу ще на $120 млн. Аналітики EuroCommerce озвучили висновок, що в результаті несанкціонованих маніпуляцій з платою за переказ, обсяг поточних комісій платіжних сервісів вже перевищує навіть ті суми, які діяли до прийняття Євросоюзом Регламенту, і який власне і був покликаний знайти баланс між платіжним сервісом і клієнтом.

«По суті весь позитивний ефект від прийняття Регламенту знівельовано. Нагадаємо, що багато торгових точок працюють з мінімальною маржею, і у них немає іншого виходу, окрім як перекласти цю комісію на плечі споживача, збільшивши кінцеву ціну товару. І особливо пригнічує, що підвищення комісії платіжних систем відбувається під час пандемії. А адже коронавірус найбільш вдарив якраз по тих галузях, які використовують карткові платежі, в т.ч. готелі, транспортні перевезення, роздрібний сектор», – пояснює генеральний директор EuroCommerce Крістіан Вершуерен. – Ми просимо Європейську Комісію терміново розглянути заходи по відновленню балансу, спочатку досягнутого даним Регламентом».

Нагадаємо, в Україні комісія банків і платіжних систем за проведення карткових платежів коливається від 1,8 до 3%. Крім того, стягується щомісячна «абонентська плата» за обслуговування (як правило, 300-400 грн за кожен використовуваний POS-термінал).

Джерело: PaySpace Magazine

Читайте також –

У Верховній Раді зареєстровано законопроекти про зменшення комісії за послуги еквайрингу


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку