Вагіфу Алієву заборонили будівництво торгівельно-розважального комплексу біля станції метро Лісова
Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) України 28 липня відмовила ТОВ «Женсан» у видачі дозволу на будівництво багатофункціонального торговельно-розважального центру біля станції метро Лісова.
Цей матеріал також доступний російською мовою
Як пише портал Наші гроші, відповідна відмова розміщена на офіційному сайті ДАБІ. Інспектор будівельного нагляду вказав на такі причини: забудова не відповідає Генплану Києва, у проекті не забезпечено необхідну кількість паркувальних майданчиків, розрахунок класу наслідків зроблений на підставі площі ТРЦ на 141 000 кв. м, тоді як в експертному звіті проекту ТРЦ – 171 000 кв. м, не надано фотокопію договору підряду на здійснення технічного нагляду та інше.
Мова йде про черговий амбітний проект відомого столичного девелопера Вагіфа Алієва, власника групи Mandarin Plaza, до портфеля якої входять такі об’єкти як Lavina Mall, Blockbuster Mall, Ocean Mall та ще ряд концептів. Так, у 2018 році він оголосив про намір відкрити “найближчими роками” у Києві відразу 10 мегамоллів, серед яких фігурував і Lisova Mall – торгівельно-розважальний комплекс загальною площею 300 000 кв. м, а орендною – 220 000 кв. м. Заявлена дата відкриття ТРЦ – 2020 рік.
Однак вже давно стало зрозуміло, що у заявлені терміни об’єкт не відкриється, як, втім, і переважна більшість проектів Алієва. А зараз майбутнє Lisova Mall взагалі незрозуміле. Хоча певні будівельні та підготовчі роботи на майданчику біля метро Лісова розпочалися ще у 2019 році, й донедавна проводилися.
У 2004 році Київрада передала ТОВ «Женсан» в оренду на 25 років для будівництва багатофункціонального торговельного центру ділянку площею 4,01 га. Цю ділянку сформували з двох частин – 2,3 га і 1,71 га, які перебували у користуванні «Київзеленбуду» і «Київавтодору» відповідно. Вказаним рішенням Київрада виключила 2,3 га з категорії земель лісового фонду. А також припинила право користування автодору 1,71 га, де планувалося будівництво підходів до станції метро. Обидві ділянки були віднесені до земель запасу житлової та громадської забудови.
Разом з тим, у містобудівних умовах та обмеженнях (МУО) проектування ТРЦ на 4,01 га, які «Женсан» отримав у березні 2019 року, вказано інше функціональне призначення ділянки – як територія зелених насаджень загального користування і частково територія вулиць та доріг – відповідно до Генплану м. Києва.
Читайте також –
Король квадратних метрів: історія становлення бізнесу Вагіфа Алієва