Харківський ТРЦ Французький бульвар заявляє про спробу рейдерського захоплення

Харківський ТРЦ Французький бульвар заявляє про спробу рейдерського захоплення

14.05.2020 12:00
  797
rau

Керівництво харківського торгово-розважального центру Французький бульвар заявило про тиск правоохоронних органів і вважає, що таким чином здійснюється спроба рейдерського захоплення об’єкта.

Цей матеріал доступний російською мовою

Як повідомили в прес-службі ТРЦ, 13 травня пройшли обшуки в офісі компанії Аксіома, яка володіє ТРЦ Французький бульвар. Обшуки проводили співробітники Головного слідчого управління Національної поліції України на підставі рішення судді Печерського районного суду міста Києва К. Константинової. У рішенні передбачено вилучення документів, печаток, комп’ютерної техніки. Крім того, обшуки проводилися в квартирах менеджерів компанії. Керівництво Аксіоми і ТРЦ Французький бульвар вважає, що це – спроба рейдерського захоплення власності.

«В офісі компанії Аксіома, яка володіє ТРЦ Французький бульвар, проводяться обшуки за участю Головного слідчого управління та Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України. Це вже другий раз за два місяці: 6 березня обшуки проводили за 10 адресами, в тому числі в офісі та за місцем проживання засновників і співробітників компанії Аксіома. Всі ці дії носять явно замовний характер, і ми розуміємо, хто за цим стоїть», – йдеться в заяві компанії.

У ТРЦ зазначають, що підставою для рішення суду стала заява одного з номінальних учасників компанії про невиплату дивідендів. За цією заявою в Аксіома вже проводилися обшуки два місяці тому з вилученням документів і техніки, каже директор компанії Ігор Сбітнєв.

«Після тих обшуків і вилучень ми змушені були закупити нову техніку, перевстановили програми бухобліку, заново налагодили всі процеси, і тепер – постанова, яка дозволяє все це знову вилучати. Я не бачу в цьому ніякого іншого сенсу, крім як паралізувати діяльність компанії», – пояснює бізнесмен.

За його словами, ТРЦ Французький бульвар будували «з нуля», на позикові кошти, а окупність такого проекту настане, в кращому випадку, через 10 років після відкриття. При цьому весь дохід компанії йде на обслуговування боргу та розвиток, а дивіденди не отримував і не отримує ніхто, додає Сбітнєв.

Незважаючи на те, що один з учасників компанії звернувся із заявою до господарського суду, паралельно правоохоронні органи починають кримінальне провадження, зазначає адвокат, що захищає інтереси компанії. «Заявниця вимагає в суді захисту господарських інтересів, при цьому справа порушується за ч. 5 ст. 191 КК України, проводяться обшуки в квартирах (в тому числі, арендованих) керівників компанії в присутності батьків похилого віку і маленьких дітей. Це невідповідні дії з боку поліції, а рішення Печерського суду викликають питання не перший раз», – вважає Інна Тецька, адвокат Адвокатського об’єднання Barristers, що представляє інтереси засновників Аксіоми в цій кримінальній справі.

При цьому перелік вилучень дуже великий, зазначає адвокат. Це печатки, бланки, комп’ютери, ноутбуки, телефони, сім-карти, акти виконаних робіт, оптичні та паперові носії інформації, банківські виписки, договори з підрядниками, первинна документація підприємства – загалом все те, від чого залежить його господарська діяльність. При цьому підстав для таких вилучень не було – компанія не перешкоджала слідству і готова надати всю необхідну документацію.

«Дуже багато питань виникає з цієї ситуації. У постанови суду немає терміну дії. Нікого із засновників на допит не викликали. Є низка рішень суду щодо тимчасового доступу до документів, і вони нами виконувалися, – пояснює Інна Тецька. – Дивно і те, що обшуком керує слідчий слідчого відділу Мукачівського управління поліції Закарпатській області. Яке він має відношення до справи харківської фірми, якою займається київський суд, незрозуміло».

Адвокат фіксує всі порушення і планує після завершення обшуків подати заяву до Печерського районного суду на роз’яснення їх рішення, скарги в Генеральну прокуратуру України, бізнес-обмудсмену і в органи внутрішньої безпеки поліції.

Ігор Сбітнєв вважає, що кінцевою метою атаки на Аксіому є не виплата дивідендів, а доведення успішного бізнесу до збиткового стану і подальшого рейдерського захоплення. Тиск йде не тільки через суди – керівники Аксіоми помічали за собою стеження, а в лютому в будівлі ТРЦ Французький бульвар заклали вибуховий пристрій на основі бойової гранати.

«Ми почали будувати Французький бульвар в 2003 році в чистому полі, зробили його одним з кращих торгово-розважальних центрів у Харкові, пережили дві кризи, за останні три роки заплатили 100 млн грн податків. Це був дуже важкий шлях для нас, наших партнерів, для десятків співробітників компанії. І тепер це все хочуть зруйнувати і забрати. Я не можу повірити, що в 2020 році українському підприємцю все ще доводиться терпіти безцеремонні рейдерські атаки. І чим успішніше бізнес, тим нахабніші й жадібніші рейдери», – підкреслив Ігор Сбітнєв.

Довідка. ТРЦ Французький Бульвар розташований на вулиці Академіка Павлова, 44 Б в Харкові. Загальна площа об’єкта – понад 69 000 кв. м, торгова – 40 350 кв. м. Дворівневий паркінг ТРЦ розрахований на 1050 машиномісць. Основними якірними орендарями торгово-розважального центру виступають продуктовий супермаркет Сільпо (4860 кв. м), кінотеатр Планета кіно (2730 кв. м), магазини одягу LC Waikiki (1170 кв. м), New Yorker (1111 кв. м), супермаркет електроніки Фокстрот (1100 кв. м).

Читайте також –

Екс-депутат і власник ТРЦ Respublika побудує ще один великий ТРЦ в Києві


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку