Алекс Купер закриває «Міський ринок їжі» в Одесі та купує історичну будівлю заводу
На початку січня ресторатор Алекс Купер написав на своїй сторінці в Facebook, що 19 січня закриває «Міський ринок їжі» в Одесі. Проте вже через кілька місяців майданчик знову відкриється, але в новому форматі.
Цей текст доступний також російською мовою
Редакція MC.today розібралася, що відбувається, навіщо Куперу переробляти заклад, який і так успішно працює, і що він збирається робити зі старим заводом.
Що таке «Міський ринок їжі», і чому його закривають?
Алекс Купер відкрив одеський «Міський ринок їжі» в 2017 році. На двох поверхах розташувалися 13 різних закладів, кожний з окремим меню, і шість барів. При цьому ціни на ринку нижчі, ніж в ресторанах. Більшу частину майданчика займають столи, за якими сидять гості. Вони загальні для всіх точок, тому тут часто збираються великі компанії. Також тут часто проводять вечірки і концерти, регулярно виступають музиканти.
За підрахунками ресторатора, за три роки майданчик відвідали понад 2,5 млн людей.
2 січня Алекс Купер написав на своїй сторінці в Facebook, що ринку залишилося працювати всього три тижні. 19 січня «Міський ринок їжі» закриють. У цьому ж будинку через кілька місяців знову відкриють аналогічний майданчик, але в оновленому форматі і з новим дизайном.
При цьому Купер додав, що повністю перебудовувати «Міський ринок їжі» економічного сенсу немає, це вигідний бізнес. Але ресторатор любить робити нові проекти, а крім того – за три роки роботи у нього виросли стандарти.
Яким саме буде новий проект – Купер не розповідає, але, за його словами, 90% закладів оновлять, зроблять новий дизайн та іншу атмосферу.
Оформляти оновлений ринок буде Слава Балбек і його агентство Balbek bureau. Це не перша співпраця Балбека з Купером – агентство робило дизайн для “Міського ринку їжі”, який працює зараз.
Що за завод, і хто його купує?
5 січня на своїй сторінці в Facebook ресторатор запропонував «скинутися» і викупити будівлю заводу «Краян», яка продавалася за $195 000 на OLX. Він знаходиться в Одесі і включений в список пам’яток архітектури.
Купер написав, що готовий дати 10% від суми, і запропонував скинутися на залишок. Вже через три години потрібну суму зібрали. Правда, поки тільки в коментарях до посту, переговори про продаж ведуться.
Завод з’явився в Одесі в другій половині ХІХ століття – Карл фон Унгерн-Штернберг відкрив тут ремонтне підприємство. У перші роки тут були лише тимчасові споруди, але в 1883 році одеський архітектор Аркадій Тодоров побудував з червоного каменю корпусу великого і малого паровозних цехів. Пізніше залізничні майстерні переробили в кранобудівельний завод ім. Січневого повстання. У 2011 році найстаріші цехи загорілися. Через пожежу обрушився дах, від остаточного руйнування будівлю вберегли тільки рятувальники, які витягли з палаючих цехів кілька кисневих балонів.
На сайті агентства нерухомості «Атланта», яке займається продажем будівлі, зазначено, що для реконструкції вже розроблена проектна документація. Згідно з нею, цех повинен стати адміністративною чотириповерховою будівлею з підвалом і мансардним поверхом.
Що буде зі старим цехом, якщо його дійсно куплять – невідомо. Сам Купер там нічого робити не планує – хоче продати будівлю людині, яка зробить з неї крутий простір.
Джерело: MC.today
Читайте також
Алекс Купер: Помилка вважати, що якщо відкрив ресторан, то це бізнес на все життя