Главная > Новини > Новини компаній > Торгова мережа Колібріс виставлена на продаж
Торгова мережа Колібріс виставлена на продаж Торгова мережа Колібріс виставлена на продаж

Торгова мережа Колібріс виставлена на продаж

АналітикаНовиниНовини компаній
Сергій Голіков має намір продати одну з найбільших продовольчих мереж на заході країни – Колібріс. Купити її може АТБ або Fozzy Group. Як пише... Торгова мережа Колібріс виставлена на продаж

Сергій Голіков має намір продати одну з найбільших продовольчих мереж на заході країни – Колібріс. Купити її може АТБ або Fozzy Group.

Як пише Олександра Некращук в матеріалі для портала LIGA.net, луцька компанія Avanta Group виставила на продаж девелоперський бізнес, продовольчі мережі Колібріс і 555. Про це повідомили два директори великих мереж і банкір. “Пропозиції розсилаються дуже активно”, – розповідає керівник продовольчого рітейлера, який побажав залишитися неназваним. Інвесторів може зацікавити мережа Колібріс з 53 магазинів на заході країни, яка оцінюється в 100-150 млн грн. Основними претендентами на її покупку експерти називають АТБ і Fozzy Group (Фора, Сільпо, Fozzy C&C та ін.). Отримати коментар самої Avanta Group LIGA.net не вдалося.

Цікавий актив

Avanta Group розвиває два основних напрямки бізнесу – рітейл та девелопмент. Станом на перший квартал 2017 року компанія керувала 71 магазином трьох мереж – Колібріс (53), 555 (3) і франчайзинговими торговельними точками АВС Маркет (15), розповідає LIGA.net директор компании GT Partners Ukraine Ігор Гугля. “У 2016 році відкрито 11 нових магазинів”, – уточнив він. Частка найбільшої продовольчої мережі з бізнесу компанії – Колібріс – становить всього 0,2% на українському ринку роздрібної торгівлі.

Компанія також управляє трьома складами в Луцьку, Калуші (Івано-Франківська область) і Тернополі, двома офісними центрами в Луцьку і Калуші, а також володіє земельною ділянкою площею 0,5 га в Дубно (Рівненська область). Продажі компанії експерти оцінюють в 1,2 млрд грн на рік. EBITDA роздрібних магазинів становить 47 млн ​​грн, а девелопменту – 12 млн грн. Відповідна інформація міститься в проспекті компанії про продаж. Директор продовольчої мережі, який побажав залишитися неназваним, оцінив вартість Колібріс в 100-150 млн грн, тоді як весь бізнес компанії може коштувати вдвічі більше. Avanta Group контролюється її президентом Сергієм Голіковим.

Декілька претендентів

Головна цінність Avanta Group для потенційних покупців – розташування магазинів в західних регіонах країни, таких як Львівська, Волинська, Тернопільська, Рівненська, Івано-Франківська і Хмельницька області. Саме західні регіони, як раніше писала LIGA.net, в минулому році виявилися найбільш привабливими для розвитку українських рітейлерів. Там відкрилося найбільше – 25,6% від загальної кількості – нових магазинів, свідчать дані GT Partners Ukraine. Захід країни вважається одним з найменш насичених продовольчими магазинами, а приплив грошей від “заробітчан” забезпечує попит.

Найбільш ймовірними покупцями активів Avanta Group керуючий партнер консалтингової компанії RetaiNet Олександр Ланецький називає АТБ і Fozzy Group. “До 10% магазинів мережі можна закрити, а в інших провести ребрендинг. Значна частина торгових точок компанії розташована в прохідних місцях”, – озвучує переваги роздрібного бізнесу експерт. Національні мережі дійсно зацікавлені в покупці бізнесу локальних мереж. Наприклад, в листопаді минулого року АТБ придбала магазини мережі Барвінок у компанії Євротек.

Кількість угод з купівлі мереж на заході країни в найближчі кілька років може збільшитися. Велика частина локальних мереж не можуть конкурувати з національними рітейлерами і змушені будуть продавати свій бізнес. Подібна ситуація до кризи вже спостерігалася на сході і півдні країни, які рітейлери освоювали в першу чергу.

Джерело: LIGA.net

Читайте також – 

Великий розпродаж: BILLA продає свої магазини в регіонах

Зроблено з Розробив AlexCSS