
Novus відкрив новий магазин у Unit City (+фото)


Три бригади ОК Південь отримали усе необхідне обладнання для впровадження переливання крові: холодильники, підігрівачі, набори для переливання від донора до пацієнта тощо. 36 військових медиків бригад, які проводитимуть процедуру гемотрансфузії на догоспітальному етапі – стабілізаційних пунктах, пройшли відповідне навчання. Це стало можливим в результаті масштабного проєкту благодійного фонду Pulse, який розвиває військову медицину, та за підтримки Vodafone Україна.
Відтепер три стабілізаційні пункти ОК Південь оснащені військовими холодильниками для зберігання крові CSAFE, кожен з яких здатен вмістити 40 юнітів крові і працювати без зовнішнього живлення до 48 годин; підігрівачами MEQU M station, PowePack+ та портативними системами M Warmers до них, які дозволяють нагрівати кров від 4 до 38 градусів з протоком 150 мл/хв; витратними матеріалами, наборами для переливання від донора до пацієнта тощо.
Проєкт реалізується з минулого року і має на меті навчання військових медиків та оснащення стабілізаційних пунктів в прифронтових зонах медичним обладнанням для зберігання, транспортування та переливання крові.
“Завдяки підтримці благодійного фонду Pulse та Vodafone Україна ми пройшли навчання, яке дозволило не лише опанувати нові законодавчі аспекти переливання крові у військових умовах, а й освоїти сучасні технології. Це дає нам можливість швидко та ефективно надавати допомогу без потреби в імпровізації. Ми регулярно переливаємо кров пацієнтам, які перебувають у критичному стані через геморагічний шок, використовуючи різні компоненти крові – від цільної крові до свіжозамороженої плазми та еритроцитарної маси. Коли бачимо, як покращується стан пораненого після переливання, розуміємо, наскільки важливою є ця методика для збереження життів”, – розповів молодший лейтенант медичної служби 56-ї окремої мотопіхотної бригади Костянтин Кравець.
За статистикою, втрата крові є основною причиною смертності поранених. У багатьох випадках кров пацієнту переливають вже у шпиталі, що може бути запізно, враховуючи складні умови евакуації із зони бойових дій. Раннє переливання крові у поєднанні із правильною зупинкою кровотечі та швидкою евакуацією суттєво підвищує рівень виживання постраждалих з травмами та може врятувати до 50% важких поранених.
“Вчасне переливання крові рятує життя. Для побудови системи переливання крові на передових медичних пунктах потрібні навички, обладнання, логістика і підтримка. Завдяки нашим партнерам, завдяки ентузіазму військових лікарів ми здатні впроваджувати комплексне рішення. Кров починає рятувати життя майже негайно після передачі обладнання”, – наголосив співзасновник Pulse Федір Сердюк.
“Проєкт масштабується і це найкраще підтвердження його ефективності. Адже в багатьох аспектах він є унікальним для України та навіть для світу. Ми у Vodafone пишаємось співпрацею з командою благодійного фонду Pulse та раді бути причетними до запровадження дієвих інноваційних практик, які дозволяють рятувати життя наших воїнів”, – зазначила директорка зі зв’язків з громадськістю Vodafone Україна Вікторія Рубан.
![]() |
![]() |
Проєкт реалізується у партнерстві з Українським центром трансплант-координації відповідно до дорожньої карти МОЗ. Стандарти підготовки військово-медичного персоналу відповідають державним регуляціям та передовим досвідам країн НАТО.
Як відомо, минулого року в межах проєкту було проведено 60 тренінгових днів навчання з основ гемотрансфузії для більш ніж 150 медичних працівників Сил Оборони з Корпусу Морської піхоти, ОК Південь, та повністю забезпечено обладнанням для зберігання і переливання крові 4 бойові бригади Корпусу морської піхоти. Також 1 центр спеціальних операцій було додатково забезпечено можливостями для проведення процедури переливання крові на етапі медичної евакуації.