«Мені не важко вкинути сюди батарейку» – як допомогти собі жити у чистому довкіллі
У рамках програми «З турботою про довкілля» мережа супермаркетів Novus розпочала масштабний флешмоб з правильної утилізації одного з найпопулярніших забруднювачів сучасності – батарейок. Адже одна пальчикова батарейка – це 16 квадратних метрів землі, що просякнута токсичними речовинами.
«Ми за правильну утилізацію. Тому в нашій компанії прийняли одне з найважливіших рішень щодо поліпшення екологічної ситуації – долучитись до ініціативи громадської організації «Батарейки, здавайтесь», встановивши спеціальні контейнери для збору використаних батарейок в наших магазинах.» – діляться в компанії.
Novus реалізує європейську модель розширеної відповідальності виробника, залучивши для спільного фінансування екологічної утилізації батарейок бренди-імпортери батарейок: Varta, Duracell, Panasonic і Наша Сила,
«Герої нашої комунікації, фотографії яких ми бачимо біля баків не є акторами. Їхні фото були розміщені на контейнерах для збору батарейок в Novus, аби привернути увагу людей до проблеми неправильної утилізації. Єгор, Таїсія, Влад і Катерина – цих чотирьох людей різних професій, хоббі та поглядів на життя об’єднує одне – вони соціально активні українці, і їм небайдуже яким повітрям дихатимуть вони та їхні близькі, яку питимуть воду, та чи в чистому ґрунті вирощуватимуться продукти харчування. Вони вже приєднались до соціально важливого проекту, пояснивши своє бачення – навіщо їм це потрібно.» – розповідають в мережі.
Єгор Аушев – бізнесмен, експерт з кібербезпеки: «Мені не важко, бо від кожного з нас, від мене особисто, залежить в якій країні будемо жити ми і в якій країні будуть жити наші діти»
Таїсія Млюзан – керівниця рекрутингової компанії, мама 2-х дітей: «Я хочу бути прикладом для своїх дітей»
Влад Грезєв – соціальний підприємець, ліцензіат TEDxKyiv: «Тепер я знаю де можна здати батарейки правильно»
Катерина Бебешко – еко-мама, менеджер проектів: «Мені не важко, але це важливо, бо одна батарейка забруднює 16 квадратних метрів землі»
Багато людей викидають батарейки у загальний смітник, тому що знаходять виправдання: мені важко знайти контейнер, у мене багато інших справ.
«Ми маємо великі сподівання на те, що стереотипні відмовки згодом зміняться на розуміння, що екологічна утилізація – це легко. Станьте одним із екологічних трендсеттерів – приєднуйтесь до соціального флешмобу: поділіться зі своїми друзями в соцмережах фотографією або відео поруч з баком, із хештегом — #мені_не_важко здати батарейки правильно, щоб ваші родичі та друзі знали, як просто насправді здати свої батарейки. Зробіть це заради себе і здорового майбутнього.», – заохочують в мережі.
Залишити використані батарейки в Novus дуже просто:
- Знайти найближчий до вас магазин, де встановлений контейнер для екологічного збору батарейок за цим посиланням: batareiky.in.ua/novus
- Прозорі контейнери, куди гості мережі можуть здати свої батарейки можуть знаходитись біля: каси самообслуговування, інфокаси або поряд з контейренами для сортування іншого сміття.
- Беріть із собою не більше 50 портативних батарейок за один візит.
- Слідкуйте за шляхом утилізації за допомогою QR-коду, що нанесено на кожному баку, або за посиланням – batareiky.in.ua/novus
Можна здати батарейки таких типів:
- пальчикові батарейки
- батарейки-таблетки
- батарейки від мобільних телефонів
- павербенки
Яке подальше «життя» відпрацьованих батарейок?
Після збору батарейок у Novus, вони потрапляють на ліцензований склад, звідки по накопиченню партії у 20 тонн відправляються на переробку на завод GreenWEEE в Румунії. Ми офіційно звітуватимемо про переробку у відкритих джерелах.
Батарейки упаковуються в спеціалізовану ADR тару, призначену для міжнародного перевезення небезпечних відходів. Перш ніж потрапити на переробку, батарейки потрапляють на сортувальну лінію та сортуються на 8 типів відповідно до хімічного складу.
Після цього частина батарейок – сольові, алкалінові та цинк-карбонові переробляються безпосередньо на GreenWEEE, з них добувають:
- сталь
- цинк-марганцевий концентрат (передається далі на пірометалургійне підприємство для видобутку цинку, латуні, тощо)
- фракцію паперу/пластику (упаковка), яка згодом стає RDF (альтернативне паливо).
Решта батарейок – з вмістом кадмію, літію, ртуті тощо – після сортування відправляються на переробку на завод Accurec в Німеччині.
100% всієї маси батарейок повертається для корисного використання в виробництві нових товарів та речовин.