Кадрові зміни в ритейлі і не тільки: Фокстрот, Агромат, Roshen, market by mono, AMIC Energy
Які зміни відбулися за останній місяць у топ-менеджменті українських і світових компаній сфер ритейлу та суміжних галузей: хто змінив посаду, залишив компанію чи пішов на підвищення.
Фокстрот
Тетяна Брюханова залишила посаду керівника управління по роботі з персоналом омніканального рітейлера Фокстрот, яку обіймала з квітня 2021 року. Нагадаємо, що до Тетяни цю посаду обіймала Оксана Парубець, яка перейшла на пост консультанта з питань впровадження змін та інновацій у компанії.
Загальний досвід роботи Тетяни у сфері управління персоналом складає близько 18 років у системних компаніях загальною чисельністю від 60 до 7000 співробітників у сферах дистрибуції, виробництва, IT, енергетики, оптово-роздрібної торгівлі, благодійності. Більше десяти років вона працювала на посаді директора з управління бізнес-процесами повного циклу HR-менеджменту й управління HR-командою в таких компаніях, як Kiddisvit, БО «Фонд Ріната Ахметова», Паралель-М ЛТД, ДТЕК Дніпрообленерго.
“Разом ми досягли неймовірних результатів: визнання від Forbes як однієї з найстійкіших компаній, Фокстрот – перший в обслуговуванні жестовою мовою, статус «Дружні до ветеранів», топ-50 найкращих роботодавців України, номінанти та переможці різних премій. Мені безмежно пощастило з HR-командою та командою роздробу. Окрема подяка колегам з ради деректорів. Ця робоча пригода була надзвичайною та насиченою. Всіх залишаю в серці. Мій новий проєкт ще не знайдено, але вірю що він точно буде складним та цікавим”, – написала у Facebook Тетяна Брюханова.
Агромат
У жовтні Ірина Гнутова залишила посаду HRD мережі Агромат, де вона працювала з серпня 2021 року. Про це вона публічно оголосила на своїй сторінці у Facebook.
До Агромат Ірина півтора року пропрацювала на аналогічній посаді в Union Group (Золотий вік, Золота країна, Срібний вік, Срібна країна, Домінант, Бриліант, Техносейл, ломбарди Партнер), що має понад 2000 працівників. Також вона очолювала відділи HR у Мінрегіон України, Міністерстві аграрної політики та продовольства України, працювала в Адміністрації президента України та у групі компаній Алло. Ірина також є засновницею та директоркою консалтингової компанії HaRizMa, що спеціалізується на навчанні та консалтингу у сфері HRM, та є співзасновницею проєктів HR Retreat, Restart бізнесу.
Загалом Ірина має понад 20 років досвіду у сфері управління персоналом. У травні цього року вона стала членом правління HRD Club Ukraine.
Ірина закінчила Дніпропетровський національний університет за спеціальністю “Економіка підприємства”. У 2011 році пройшла навчання HRM-MBA в школі HRM Анни Власової. Вона є авторкою та викладачкою програм в програмі “Кадровий резерв України”, викладачкою Національного університету Києво-Могилянська академія.
Також 5 листопада компанію Агромат покинула Юлія Дробишева, яка обіймала посаду директора з маркетингу з 30 вересня 2021 року.
“Дякую своїй команді, колегам, партнерам за роки нашої спільної роботи! Ви в моєму серці назавжди, залишаюсь із теплими спогадами та на зв’язку. Щиро бажаю компанії розвитку та процвітання, агроматівцям здоров’я, щастя, сили, витримки, енергії та мирного неба”, – написала на своїй сторінці у Facebook Юлія.
До Агромат Юлія понад рік працювала заступником директора з маркетингу в компанії Люксоптика, та близько півтора року керівником відділу зв’язків з громадськістю компанії Цитрус. Також вона була частиною PR-команди компанії Київстар.
AMIC Energy
6 листопада новим генеральним директором ПІІ АМІК Україна став Гінтарас Маціяускас, перейнявши цю посаду у Аудриса Стропуса.
Гінтарас Маціяускас висококваліфікований топ-менеджер з більш ніж 20-річним міжнародним досвідом роботи в галузі нафтопродуктів та логістики, з успішною кар’єрою на керівних посадах у різних країнах, включаючи Фінляндію, росію та Литву.
Значну частину своєї кар’єри Гінтарас Маціяускас провів у Neste, одній з найбільших фінських компаній, де він відіграв ключову роль у розвитку бізнесу в Балтійському регіоні. Після успішних результатів у Литві Гінтарас був направлений координувати вихід компанії з ринку та продаж бізнесу Neste у Санкт-Петербурзі.
З серпня 2021 року, до початку роботи в AMIC Energy, Гінтарас керував державною компанією в Литві – Susisiekimo Paslaugos, що займається управлінням громадським транспортом та розвитком інфраструктури для підвищення мобільності у Вільнюсі.
“Очолити AMIC Energy в Україні – це честь, професійний виклик і велика відповідальність у реалізації стратегії розвитку прозорої та ефективної компанії з європейськими стандартами ведення бізнесу та якості обслуговування клієнтів, – заявив Гінтарас Маціяускас. – Сьогоднішні реалії, в яких живуть українці, є вкрай складними. Однак, поспілкувавшись з працівниками та клієнтами, я зрозумів, яку велику роль відіграють автозаправні станції та магазини в повсякденному житті українців. Моя мета – забезпечити стабільне зростання та впроваджувати інноваційні рішення в AMIК Україна, які сприятимуть підвищенню якості обслуговування наших клієнтів”.
Roshen
У жовтні стало відомо, що співвласник та ключовий керівник кондитерської корпорації Roshen Вʼячеслав Москалевський після 29 років роботи залишив керівництво компанією. У коментарі виданню Forbes він підтвердив, що не працює в Roshen з 1 червня.
Зокрема, 16 травня 2024 року Москалевського достроково позбавили повноважень члена наглядових рад чотирьох підприємств Roshen: Київської кондитерської фабрики, Кременчуцької кондитерської фабрики, Вінницької кондитерської фабрики, Вінницького молочного заводу.
“Влітку 2024 року склад дирекції компанії Roshen змінився. У Вʼячеслава Москалевського, який працював у Roshen із дня заснування, зʼявився наступник – Олександр Головащук. Він працює в Roshen на керівних посадах з 2008 року, поділяє принципи компанії та традиції управління, запроваджені в ній. Зараз Олександр Головащук обіймає посаду виконавчого директора, а Вʼячеслав Москалевський входить до наглядової ради, – прокоментували у прес-службі Roshen.
Відомо, що новий очільник Roshen Олександр Головащук працював національним менеджером з продажів, був заступником директора з реалізації корпорації Roshen.
Москалевський досі залишається власником часток у кондитерському бізнесі через фонд Кондитерінвест. Йому належить по 13% у двох компаніях Roshen, таких як Центрально європейська кондитерська компанія та Український кондитерський холдинг. Також у нього 30% у фірмі Ритейл стар, контрольні частки у компаніях Евертрейд та Хант Пластик, фірмах Летичів агро, Галузинецький сад.
Мarket by mono
E-commerce-проєкт market by mono очолив IT-спеціаліст Артем Шевченко. Він є співзасновником компанії Hubber, яка свого часу розробляла програмне забезпечення для торгових інтернет-платформ компаній Алло, Епіцентр, Kasta, F.ua, OLX. Також він був у команді розробників інтернет-магазину Укрпошта.
Відомо, що над проєктом market by mono, який було запущено 21 жовтня, Шевченко працює з серпня 2023 року.
Hubber відомий своїми двома продуктами: Scallium – рішення, що дає змогу компаніям із нуля швидко створити маркетплейс та Hubber — платформа, яка поєднує постачальників товарів з одного боку та інтернет-магазини — з іншого.