Не схожий на інших: 10 кейсів як залучити нових покупців і підвищити продажі в офлайн-магазинах

Не схожий на інших: 10 кейсів як залучити нових покупців і підвищити продажі в офлайн-магазинах

21.11.2020 09:00
  735
rau

Наталія Колодій – ментор для Retail-бізнесу та франчайзингу – зібрала найяскравіші і незвичайні приклади, коли роздрібним гравцям в традиційних магазинах вдалося збільшити трафік і підвищити продажі.

Цей текст доступний також російською мовою

Онлайн-маркетплейси, такі як Amazon і Alibaba, дають можливість купувати все в один клік. А налякані пандемією коронавіруса покупці все частіше віддають перевагу саме онлайн-шопінгу. Тому офлайн-рітейлери повинні пропонувати не просто шопінг і високий сервіс, але і нові враження і відмінний купівельний досвід (customer experience), які люди не можуть отримати в інтернеті або по телефону. RAU пропонує ознайомитися з успішними кейсами залучення клієнтів в фізичні магазини.

Віртуальна і доповнена реальність в офлайн-магазинах

Магазин Warby Parker в Каліфорнії обладнав інтерактивну «зеленою кімнату», де покупці можуть записувати 15-секундні відео, приміряючи окуляри Warby Parker і вибираючи фон (космос, акваріум з акулами, бульвар, обсаджений пальмами і інші). Ця фішка привертає багато відвідувачів, які діляться своїми відео в соцмережах.

Магазин взуття TOMS, щоб вразити покупців, розмістив в своїх торгових залах гарнітури віртуальної реальності. З їх допомогою відвідувачі переносилися в Перу і могли побачити, як благодійна кампанія магазину One for One впливає на місцеве населення. Ця акція значно підвищила обізнаність про соціальну корпоративну відповідальності TOMS, просунула їх благодійну кампанію, і привабила нових покупців.

Компанія Kraft встановила в своїх магазинах інтерактивний підлогу, яка вмикалась, коли покупці на неї ступали. Наприклад, в рядах з макаронами починали “плавати” різні види макаронів, спагетті і локшини. Діти і дорослі з задоволенням стрибали і наздоганяли їх. Така незвична розвага допомагалоа затримувати відвідувачів в потрібних місцях магазину (наприклад, перед власними торговими марками) і підвищувати продажі.

Магазин в форматі галереї

Магазин Story постійно змінюється як галерея, але продає речі як магазин. Кожні 6-8 тижнів Story кардинально змінює все – від дизайну магазина до товарів. Наприклад, для продажу товарів під тематикою «Святковий дім» Story оформив свій магазин в стилі популярного фільму: яскраві кольори, шатер-стіна з сяючими лампочками, шатрова стеля, різнокольорове конфетті. А під тему «краса» магазин перетворився у простір, де люди могли спробувати і купити косметику. Така концепція виявилася досить успішною, оскільки бренди готові платити більше $ 500 000, щоб бути представленими в Story.

Спільнота своїх покупців

Творці японського бренду Keio вважають, що набагато ефективніше робити магазин для певної групи людей, а не працювати на мас-маркет. Keio – це магазини для літніх людей, тому в ньому створені всі умови з урахуванням їх потреб: невисокі полички, вивіски з великими написами і простим шрифтом, стільці для відпочинку під час шопінгу. Більшості співробітникам магазину за 50-60 років, а в зоні фаст-фуду – «старомодні» страви.

Ще один хороший приклад вибудовування спільноти навколо свого магазину – Beerwolf Books. Інтегровані книжкові магазини і кафе вже давно не дивина, а ось концепція пабу в книжковому магазині – новинка. Beerwolf Books в Фалмут в одному кутку пропонує широкий вибір літератури, а в іншому – бар з великим асортиментом місцевого пива і сидру. Днем Beerwolf Books перетворюється в затишну кав’ярню і простір для роботи, а вночі – це паб, де можна випити пива і переглянути полички з книгами. Чудовий приклад, як створити магазин, який люди зроблять місцем зустрічі друзів.

Ця тактика називається «tribetailing» – адаптація всього (від дизайну до реклами і співробітників), під певний сегмент покупців. Tribetailing допомагає створити ефективний купівельний досвід і налагодити хороший контакт зі своїми покупцями, формуючи ком’юніті близьких за інтересами людей.

Відвідувачі, які створюють унікальний контент для соцмереж

Мережа IKEA за допомогою конкурсу на Facebook вибрала 100 переможців, які могли переночувати в одному з магазинів. Люди самі вибирали ліжко, матрац, простирадла і подушки. А експерт зі сну давав їм поради, як добре виспатися. По суті кожен учасник цього заходу став інфлюенсером IKEA, публікуючи в своїх соціальних мережах фото та цікаві історії про Big Sleepover і привертаючи таким чином увагу до товарів, які вони тестували.

Інтеграція цифрового і фізичного досвіду

Зразковий приклад омніканального шопінгу створили у флагманському магазині Nike в Нью-Йорку під назвою «House of Innovation 000». Щоб відстежувати шлях покупця між каналами (customer Journey omni-channel), тут всіляко заохочують використовувати додаток Nike. З його допомогою відвідувачі можуть сканувати код товару, що сподобався, переглядати схожі товари і запитувати певні розміри для примірки.

У флагманському магазині Adidas у Лондоні покупці можуть користуватися функцією додатку «Принеси це мені». Все, що потрібно зробити, це сфотографувати річ. Після цього співробітники бачать, де саме в магазині знаходиться покупець, і приносять запитуваний товар. Також за допомогою програми покупці можуть сканувати товари, перевіряти його наявність на складі, запитувати розмір і оформляти замовлення.

А покупці універмагу чоловічого одягу Nordstrom через мобільний додаток можуть зарезервувати до десяти речей для примірки в магазині. Коли клієнт знаходяться на відстані 300 метрів від магазину, продавець вже готує примірочну і переносить туди його товари.

Додаткові послуги та повний цикл сервісу для клієнтів

Додаткові послуги – ще один гачок, на який можна заманювати покупців. Наприклад, IKEA включає у свої пропозиції послуги з установки і збору меблів на дому, купивши платформу TaskRabbit (аналог kabanchik.ua), яка зв’язує споживачів зі збирачами меблів. У багатьох магазинах Adidas пропонують такі додаткові послуги, як чищення кросівок, або підгонка одягу під фігуру покупця.

Автор: Наталія Колодій – Бізнес-Супровід, Реалізація проектів, Ментор для Retail-бізнесу та Франчайзингу.

Читайте також – 

“Нестандарт” в маркетингу: як правильно використовувати незвичайні прийоми


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку