Володимир Колодюк, Unitrade Group: У нас немає вільного ринку, він монополізований

Володимир Колодюк, Unitrade Group: У нас немає вільного ринку, він монополізований

08.12.2016 09:15
  1000
rau

Засновник і генеральний директор компанії Unitrade Group Володимир Колодюк про зниження неоподатковуваного порогу на імпорт, монополізації ринку побутової техніки та електроніки і його перспективи.

Яка ситуація на ринку електроніки та побутової техніки, чи потрібно знижувати поріг неоподатковуваного імпорту і що чекає ринок, НВ Бізнес розповів засновник і генеральний директор компанії Unitrade Group Володимир Колодюк. RAU підготувала конспект інтерв’ю бізнесмена.

Про зниження неоподатковуваного порогу на імпорт

Якщо ініціативу про зниження неоподатковуваного порогу імпортованого товару до 22 євро приймуть, це погано позначиться на звичайних людях, які звикли купувати товари за кордоном на AliExpress та Amazon. Якщо поріг знизять до 22 євро, будь-яка більш-менш серйозна покупка вимагатиме сплати мита та ПДВ. Ця процедура настільки складна і громіздка, що призведе до хаосу і повній зупинці ринку.

(Редакція RAU готова надати можливість опублікувати свою точку зору на зниження порогу на імпорт будь-яким зацікавленим сторонам, – прим. ред.)

Про монополізацію ринку електроніки та побутової техніки

В цілому, ринок електроніки і побутової техніки зараз переживає важкі часи. Але якщо порівнювати з дуже важким минулим роком, то можна знайти приводи для оптимізму. Основним драйвером зростання в побутовій техніці було споживче кредитування, яке значно збільшилось.

Це не означає, що люди стали багатшими. Просто тепер вони стали спокійніше і знову беруть кредити.

На жаль, в Україні немає вільного ринку, він монополізований. Причому допомагає українським монополістам недосконалість законодавства. Наприклад, потрібно обов’язково сертифікувати товар при ввезенні. Це досить дорога процедура. А взагалі, це просто смішно. Наприклад, товар вироблений компанією Apple або іншим гігантом, вже має міжнародний сертифікат. Але чомусь в Україні потрібно звертатися в якийсь древній інститут, де сидять дідусі зі своїми іржавими викрутками.

Для мене сертифікація в Україні виглядає просто маразмом.

Це перша перешкода, при якій без українського сертифікату немає можливості завезти товар. Але є ще одна, більш глобальна перешкода – це неврегульоване вичерпання авторських прав. Тобто, якщо ви є правовласником і у вас є контракт з якою торговою маркою, ви вносите себе в реєстр, і ніхто більше не може завезти цей товар в країну. Що це дає? Можливість підняти ціну хоч на 50% і заробляти на людях, а всіх інших вважати негідниками. Якщо прибрати ці перешкоди, ринок наблизиться до світових стандартів.

Про умови імпорту і роботі з митницею

Із самою митницею проблем немає. Є проблеми з правилами. Коли виходив iPhone 7, ми зробили акцію “безкоштовна доставка з Apple Store”. На жаль, це закінчилося великим фіаско. Але не з нашої вини, а тому, що митниця затримувала товар, нібито для перевірки, чи не контрафактний він. Вони морочили голову цілий місяць. В кінцевому підсумку, багато покупців просто відмовилися від товару.

Все це відбувається тому, що в Україні є одна компанія, яка нікому не дає можливість завозити телефони навіть таким чином.

А потім всі дивуються: чому у нас телевізори чи телефони дорожче, ніж в інших країнах. Наприклад, щодо ліків скасували сертифікацію. Але питання навіть не в скасуванні, а в тому, щоб визнати міжнародні стандарти – європейські, американські і так далі.

Про перспективи ринку

Якщо порівнювати з ситуацією, яка була до 2013 року, тобто до Майдану, в цілому, як би сумно це не звучало, стало навіть гірше. Ринок не виріс. Якщо в Україні все-таки буде вільний ринок на деякі групи товарів, ціни можуть впасти вдвічі. Наприклад, на великі телевізори. На смартфони менше – на 10-15%. Є також багато брендів, які взагалі не представлені в Україні, тому що вони не можуть вийти на цей ринок через все тієї ж сертифікації, вичерпання авторських прав і іншого.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Мережа аптек АНЦ та фонд “Повернись живим” запустили ініціативу “Кешбек за донат” для підтримки армії та вдячності українцям

Мережа аптек АНЦ та фонд “Повернись живим” запустили ініціативу “Кешбек за донат” для підтримки армії та вдячності українцям

Мережа аптек АНЦ продовжує свій внесок у підтримку українських захисників через співпрацю з Фондом компетентної...
time icon  
  53
Усі новини ринку