На фінішній прямій: ЦУМ відкриється 21 листопада

На фінішній прямій: ЦУМ відкриється 21 листопада

15.11.2016 09:00
  1343
Виктор Нагорский

Орендарі київського ЦУМ вже отримали повідомлення про відкриття універмагу 21 листопада, однак деякі уповерхи можуть стати доступні для відвідувачів лише в грудні.

У компанії-девелоперу проекту – ЕСТА-Холдинг – точну дату відкриття поки не називають, але запевняють, що Центральний універмаг точно запрацює до кінця листопада. При цьому більшість опитаних RAU орендарів розраховують, що відкриття відбудеться саме 21 листопада.

«Ми отримали лист від менеджменту універмагу, що відкриття відбудеться 21 листопада і готові відкриватися в зазначений термін, – говорить директор компанії, що представляє бренд Yamamay в Україні Ірина Захарова. – Насправді готові були починати роботу в ЦУМ вже давно: завчасно завезли меблі, обладнання, і навіть товар. І не тільки ми – багато орендарів готувалися відкритися раніше і замовляли осінні колекції».

Готовність відкритися в Центральному універмазі 21 листопада також підтвердили і в компанії KarKat Fashion (представляє в Україні бренди Springfield, women’s Secret і Pedro del Hierro). Проте, як уточнив генеральний директор KarKat Fashion Ігор Забулонський, офіційного підтвердження відкриття универмага в компанії не отримали.

«Технічно ми готові відкритися. Однак офіційної інформації про дату відкриття, на жаль, немає. Раніше  повідомляли, що ЦУМ розпочне роботу 15 листопада, але в кінці минулого тижня прийшла неофіційна інформація, що відкриття відбудеться 21 листопада. Втім, це реальна дата виходячи з рівня готовності об’єкта і темпів виконання ремонтних робіт орендарями», – зазначив Забулонський.

За його словами, активна підготовка до відкриття йде на всіх поверхах універмагу, в тому числі і на шостому, де запланований фуд-хол. «Деякі орендарі на шостому поверсі вже повністю готові – ще минулого тижня можна було завозити товар і продавати», – сказав гендиректор KarKat Fashion.

Відкриття частинами

Втім, відкриватися 21 листопада готові не всі. Судячи з інформації, отриманої від орендарів універмагу, найбільші проблеми з готовністю до відкриття на четвертому поверсі, де заплановані зони українських товарів, а також одягу для сім’ї та спорту. Як розповіла RAU засновник і СЕО мережі U Dress (буде оператором зони ЦУМ UA) Юлія Шелехова, своє відкриття компанія планує на початку грудня.

«Ми практично готові, але наші сусіди з четвертого поверху тільки недавно почали заходити на об’єкт і робити ремонти. Після того, як вони закінчать всі чорнові роботи, зможемо почати установку торгового обладнання. Думаю, будемо готові відкритися 4-5-го грудня», – уточнила Шелехова.

На початку грудня має намір відкритися і Мястория, яка буде оператором м’ясного відділу на шостому поверсі ЦУМ. Ще пізніше планується відкриття торгової точки бренду New Balance – приблизно в середині грудня.

«Але багато чого буде залежати від того, наскільки швидко орендарі на четвертому поверсі зроблять ремонти і коли буде відкриватися четвертий поверх ЦУМ взагалі. Деякі орендарі тільки зараз зайшли на об’єкт», – розповіла директор з розвитку мережі New Balance в Україні Людмила Зарицька.

Що цікаво, багато хто з опитаних орендарів ЦУМ не виключають, що 21 листопада почнуть працювати не всі поверхи універмагу. І якщо швидке відкриття перших трьох поверхів практично ні в кого не викликає сумнівів, то запуск в роботу інших поки залишається під питанням. Втім, ряд джерел, знайомих з положенням справ в універмазі, в коментарях RAU висловили впевненість, що 21 листопада в ЦУМ відкриються всі поверхи, окрім сьомого, де планується зона ресторанів і барів. Однак і вони не виключили, що деякі рівні будуть відкриті лише частково. При цьому офіційних коментарів від представників універмагу щодо готовності до відкриття 21 листопада усіх поверхів ЦУМ, на момент виходу публікації отримати не вдалося.

tsum1

Краще рано, ніж ніколи

Що стосується рівня заповненості Центрального універмагу орендарями, то за інформацією RAU, він перевищує 80%. Скільки з них зможуть відкритися вже в наступний понеділок – сказати складніше. Найбільш оптимістичний прогноз – 70%. Проте орендарі вже неодноразово одержували листи про перенесення дати відкриття, і, судячи з усього, будуть раді початку роботи ЦУМ навіть з більшою вакантністю.

«З одного боку, зрозуміло, що запустити такий великий об’єкт з новою для країни концепцією і при цьому синхронізувати всіх орендарів, щоб вони відкрилися одночасно, дуже складно. З іншого, якщо в універмазі буде багато порожніх місць, це навряд чи сподобається клієнтам – можливо, через це перший час роботи там і не буде очікуваного трафіку. Але мені здається, що це краще, ніж невідомо скільки чекати всіх інших орендарів і відкриватися ще пізніше», – вважає Ірина Захарова.

Згодна з нею і Юлія Шелехова, яка підкреслює, що початок роботи універмагу має прискорити відкриття торгових точок тих орендарів, які поки що не поспішають проводити ремонтні роботи.

У свою чергу, директор департаменту торговельної нерухомості Colliers International Наталія Кравець припускає, що саме тиск з боку орендарів, які раніше закупили колекції і готові працювати, а також попередні заяви і переноси термінів змушують менеджмент ЦУМ форсувати відкриття. «Швидше за все, 21 листопада ЦУМ буде запущено в тестовому режимі (так зване “технічне відкриття”). Об’єктивно, це логічне рішення в тому випадку, якщо попередні договори з орендарями підписані, але вони, з тих чи інших причин не готові заходити на об’єкт і робити ремонти або затягують їх терміни. Так в свій час зробили керуючі компанії столичного ТРК Проспект і львівського Victoria Gardens», – стверджує Кравець. За її словами, більш динамічне відкриття магазинів саме після запуску нового торговельного об’єкта, як правило, пов’язано з декількома факторами. «По-перше, після початку роботи торгового центру рітейлери повинні платити за оренду, а в деяких договорах за несвоєчасне відкриття магазину прописані штрафні санкції. По-друге, орендарів активізують відвідувачі: коли вони бачать реальний трафік торгового об’єкта, відкриватися значно простіше. По-третє, ті ритейлери, які до відкриття ТЦ сумнівалися в необхідності в ньому розміщуватися, найчастіше приймають остаточне рішення після запуску. Думаю, ці плюси і схилили чашу терезів до вирішення відкриватися вже 21 листопада», – уточнила Кравець.

Зазначимо, що опитані рітейлери не знають про плани універмагу щодо проведення будь-яких святкових заходів у день відкриття 21 листопада. Однак цілий ряд співрозмовників RAU повідомили, що час до кінця листопада буде використаний універмагом і його орендарями для налагодження всіх технологічних процесів, а святкові заходи, присвячені відкриттю оновленого ЦУМ, заплановані вже у грудні.

Читайте також –

https://rau.ua/bolshie-strojki/kakim-budet-tsum-v-kieve/


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку