Прогноз SAS: головні тенденції рітейлу у 2022 році

Прогноз SAS: головні тенденції рітейлу у 2022 році

26.01.2022 07:46
  1255
Володимир Тиравський

Багато покупців шукатимуть магазини поруч із будинком або офісом, користуватимуться зручними мобільними додатками та соцмережами для здійснення покупок, і чекатимуть відповідальності брендів перед природою, а рітейлери робитимуть ставку на цифровізацію виробництва, щоб не просто вижити, а й отримати чужих клієнтів та частку ринку.

Цей матеріал також доступний російською мовою

З чим зіткнеться рітейл у 2022 році? У якому напрямі рухатися брендам, щоб бути конкурентоспроможними? Чому зручність покупця тепер основне і як її забезпечити? Фахівці з аналітики для рітейлу та CPG (споживчі товари) з компанії SAS оприлюднили свій прогноз. RAU пропонує з ним ознайомитися.

Що штам прийдешній нам готує?

Ланцюжки постачання поки що не налагоджені остаточно, і це означає, що питання зі складськими запасами не вирішене. Саме тому брендам вигідніше робити ставку на базові товари першої необхідності, які точно розкуплять, не замовляючи якихось супермодних речей або товарів, попит на які не очевидний.

Раніше цикли попиту становили від 1 до 3 місяців, а тепер – 14 днів. Це важливо враховувати під час планування попиту. З іншого боку, важливо вміти читати сигнали попиту.

Логістична інфляція поки що не знижується, а отже, збоїв у транспортуванні та підвищення цін не уникнути. Деякі бренди, наприклад The ​​Home Depot, Lowe’s, задумалися про власні логістичні потужності – автопарки, судна та літаки.

Досі великий відсоток тих, хто працює віддалено або у гібридному форматі. Внаслідок цього, багато покупців шукатимуть магазини поруч із будинком чи офісом – рітейл повинен уміти бачити та використовувати такі географічні сигнали.

Багато компаній остаточно перейшли на віддалений або гібридний режим роботи, тому є ймовірність, що інвестиції в електроніку та офісні меблі продовжаться. Але важливо пам’ятати, що проблему дефіциту мікрочіпів не вирішено.

Чого бажають покупці?

Хоч як це не парадоксально, пандемія стала каталізатором підвищення якості обслуговування клієнтів. Більшість рітейлерів, які не доставляли продукти, тепер отримали власні кур’єрські служби.

У багатьох з’явилися зручні мобільні програми, які надають клієнтам додаткову вигоду, недоступну в інших каналах. Клієнти до цього звикли та чекають аналогічного досвіду наступного року.

Крім цього, у покупців за минулі майже два роки пандемії з’явилися нові вимоги до брендів.

ESG – тренд на сталий розвиток

Пандемія засвідчила, яке крихке здоров’я людини і планети загалом. Люди задумалися про відповідальність перед природою і стали значно скорочувати свій негативний вплив на неї. Навіть у дрібницях, наприклад, відмовилися від пластику.

Згідно з дослідженням PWC, 52% респондентів вважають, що стали вести більш екологічний спосіб життя, ніж півроку тому. Такої ж етичності люди чекають від брендів.

У тому ж дослідженні майже половина опитаних повідомили, що звертають увагу на політику бренду в галузі ESG.

Social commerce – соціальні мережі не лише для селфі

Люди як ніколи часто купують товари за допомогою смартфона. У 2021 році досягнуто піку. Це не дивно – телефон давно став постійним помічником у всіх домашніх чи робочих справах, і він завжди поруч.

Крім того, багато людей зараз ухвалюють рішення про покупку, читаючи про товар у соцмережах, наприклад, у Instagram. Логічно, що й купувати товар безпосередньо там, усередині програми, людям буде зручно.

Персоналізований підхід – кожному за потребами

Пандемія привчила покупців до кращого сервісу. А отже, на менше вони вже не погодяться.

Як покращити хороший сервіс? Просто зробити його персоналізованим – клієнт повинен відчувати свою винятковість й турботу про себе.

AR – доповнена реальність

Поява онлайн-замовлень та мобільних додатків зіграла на руку багатьом рітейлерам. Проте, є ще куди рухатися.

Вже стали з’являтися сервіси з AR, які надають клієнтам можливість поглянути на товар з усіх боків у 3D або приміряти, наприклад, колір помади на своє фото.

Захист особистих даних: ви точно не cookie?

Під час пандемії люди дедалі більше сервісів почали отримувати через інтернет, залишаючи там свої персональні дані: номери банківських карток, адреси, телефони, e-mail, паспортні дані та навіть ІПН для міжнародних доставок.

З одного боку, це зручно – оплачувати замовлення лише одним кліком. Але важливо бути впевненим, що з карти, прив’язаної в додатку, не спишуться гроші без відома власника.

А тому брендам важливо особливо дбайливо збирати клієнтські дані й ті ж cookie, зокрема, щоб не нарватися на штраф.

Технології для лідерів

Практика свідчить, що пережити турбулентні часи може не той, хто готовий заздалегідь – до пандемії неможливо бути готовим, – а той, хто вміє вчасно зрозуміти, що робити.

У випадку з рітейлом, компанії, які зробили ставку на цифровізацію виробництва, не просто вижили, але й отримали чужих клієнтів та частку ринку.

В умовах, коли важливо оптимально використовувати всі наявні ресурси, необхідно опиратися на інтелектуальну автоматизацію.

Рутинні операції віддати «роботам», а експертів, які займаються аналізом, плануванням та стратегією забезпечити додатковим інтелектом – штучним.

Джерело: Retail Loyalty

Читайте також –

Доступ та дія: топ-10 глобальних споживчих трендів на 2022 рік


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку